close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Mısır Vizesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Mısır Vizesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Mısır vizesi almak istiyorum. Pasaportumun geçerlilik süresi vize almamı etkiler mi?

  Mısır vizesi için başvururken, sahip olduğunuz pasaportun talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gereklidir. Ayrıca başvuru sahibinin pasaportunda en az 2 boş sayfa olması, vize basılması için mecburidir. Bu durumlara uygun olmayan pasaportlarla vize işlemi yapılmadığından, pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir.

  Mısır’a seyahat etmek istiyorum. Mısır Vizesi başvurusu ne zaman yapmalıyım?

  Mısır vizesi başvurularının sonuçlanması 45-60 iş günü sürebilmektedir, vize başvurusunun planlanan seyahat tarihinden üç ay önce yapmanız tavsiye edilir.

  Mısır vizesine başvurmak için randevu almak zorunlu mu?

  Hayır, Mısır vizesi başvurularınız için randevu almanız gerekli değildir. Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği vize başvurularında randevu talep etmez. Çok nadir olsa da bazı durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir fakat bu çok az rastlanan bir durumdur.

  Yeşil pasaport sahiplerinin Mısır vizesi alması gerekiyor mu?

  Resmi pasaport sahiplerinin tümü için geçerli olan bir durum vardır. Tüm resmi pasaport sahipleri kısa süreli Mısır seyahatlerinde vizeden muaf tutulurlar. Uzun süreli olarak planlanan seyahatler için vize zorunludur.

  Yıpranmış pasaportlar başvuru esnasında sıkıntı yaratır mı?

  Net olarak bir bilgi verilmese de pasaportun okunaklı olması önemlidir. İçeriğindeki bilgiler okunmayacak kadar hasarlı pasaportlarla başvuruda bulunulması tavsiye edilmez.

  Reşit olmayan bireylerin Mısır’a seyahat edebilmesi için noter onaylı ebeveyn onayına gerek var mı?

  18 yaşından küçük her vize başvuru sahibinin, başvuru yapabilmesi için anne ve baba veya yasal vasi onayı olması ve bunun noter tasdikli olarak sunulması gerekmektedir. Şayet başvuru sahibinin babası Mısır’da görev yapıyor veya çalışıyor ise noter tasdikli izin belgesine gerek yoktur.

  Pasaportumu teslim almaya gelemiyorum. Pasaportumu 3. bir şahsın alması mümkün mü?

  İlginizi Çekebilir  Mısır Turistik Vizesi

  Başvurusu karara bağlanmış pasaportların takip fişi yardımıyla başvuru sahibi adına başka bir kişi tarafından alınması mümkündür.

  Mısır vizesi başvurum reddedildi. Tekrar başvuru yapabilir miyim?

  Evet, başvuruların reddedilmesi durumunda tekrar başvuru yapmak mümkün. Reddedilen başvuru, başvuru sahibinin belirttiği adrese dilekçe şeklinde bildirilir. Başvuru sahibi dilekçe içeriğindeki red nedenlerini okuduktan sonra gerekli düzenlemeleri yaparak yeni bir başvuru oluşturabilir.

  Mısır Konsolosluğu başvuru sahibiyle mülakat talep eder mi?

  Çok nadir olsa da başvuru sahibi konsolosluk tarafından mülakata çağrılabilir. İstenen belgeleri eksik teslim etmek veya belgelerdeki bilgilerin birbiriyle uyuşmaması mülakat sebebi olabilmektedir.

  Eşim Avrupa Birliği vatandaşı, bu durum Mısır vizesi alırken bana kolaylık sağlar mı?

  Hayır, böyle bir durum söz konusu değildir. Yalnızca AB vatandaşlarının kendileri için kapıda vize uygulaması kolaylığı mevcuttur.

  Mısır vizesi aldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Mısır vizesi başvurunuz onaylandıktan sonra, vize geçerliliğinin başlangıç ve bitiş tarihine, geçerli olduğu süre periyoduna, vizenizin talep ettiğiniz uzunlukta olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

  Mısır vizesi ile ülkeye giriş yaparken sınırda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Pasaport, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kart/nüfus cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonu belgeleri gibi belgeleri yanınızda bulundurmanız önemlidir. Sınır görevlileri gerekli kontrolleri yaparken bu belgeleri görmek isteyebilirler.

  Geçerli bir Mısır vizem var fakat pasaportumu kaybettim. Mısır vizem hala geçerli mi?

  Maalesef bu durumda sahip olduğunuz Mısır vizesinin geçerliliği de sonlanır. Pasaport çıkarıldıktan sonra tekrar bir Mısır vizesi başvurusu yapılması gereklidir.

  Mısır vizesi başvurularında şahsen bulunmak gerekiyor mu?

  Mısır vizesibaşvurunuzu ilgili konsolosluğa şahsi olarak yapmayı planlıyorsanız başvuru belgelerinizi konsolosluğa şahsen getirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapmak için konsolosluğa gidemeyeceğiniz bir durum varsa, konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş aracı kuruluşlar ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Vizesi

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi