close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Mısır Vize Başvuru Formu

  Mısır Vize Başvuru Formu

  Mısır Vize Başvuru Formu

  Mısır vize başvuru formu, Türkiye’deki Mısır Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup konsolosluğun Mısır vizesi başvuru sahibi hakkında bilgi edinilebilmesini sağlayan bir belgedir. Mısır Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulup başvuru için konsolosluğa verilmesi zorunlu olmaktadır. Mısır vize başvuru formu, Mısır vize başvuru işlemlerinin ilk adımını oluşturacaktır.

  Mısır Konsolosluğu vize başvuru sahibine ilişkin detaylı bilgiyi başvuru formu aracılığı ile edinmekte olup Mısır vize başvuru formunda bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak yazılmalı ve Mısır vize başvurusu sırasında verilmesi gereken başvuru belgeleri arasında yer almalıdır. Mısır vize başvuru formunda belirtilmiş olduğunuz bilgiler diğer başvuru belgelerinizde yer alan bilgilerinizi desteklemelidir.

  Başvuru formunda yer alan bilgilerin başvuru belgelerinde yer alan bilgilerle aynı olmasına Mısır Konsolosluğu dikkat etmektedir. Mısır Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evraklarında belirtilen bilgilerin birbirine uymaması veya gerçeğe uygun olmaması ile karşılaşması durumunda vize başvuru işlemlerinizi olumsuz olarak sonuçlandırabilmektedir.

  Mısır vize başvuru formu uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir evraktır. Bu sebeple formdaki bilgilerin seyahat amacını desteklemesi ve gerçeğe uygun olarak doldurulması gerekli olup formda yer alan sahte bilgilerin suç unsuru taşıyabilecek nitelikte olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Mısır vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Mısır vize işlemlerinizin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açarken, hatalı içerikli formdan dolayı ceza alma ihtimaliniz de olmaktadır.

  Mısır vize başvuru formunda usulsüzlük yapılması durumunda vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması, tekrar vize almanızın veya ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezasının uygulanması gibi çeşitli cezalarla karşılaşılabilirsiniz. Bununla birlikte Mısır vize başvuru formunun doldurulup imzalanması durumunda, vize sürenizin bitimine kadar ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Mısır’a girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Mısır sınır görevlilerinin yetkisinde olduğuna da kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz.

  Mısır Vize Başvuru Formu

  Mısır Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Mısır vize başvuru formu, bütün Mısır vize türleri için gerekli evrak olarak istenmekle birlikte Mısır vizesi işlemlerinin ilk adımını oluşturmaktadır. Bu sebeple Mısır vize başvuru formunun Mısır Konsolosluğunca istenen şekilde doldurulmuş olması Mısır vize işlemleri için çok önemli olmaktadır.

  Mısır vizesi başvuru formunda sizden istenen bütün bilgiler eksiksiz olarak doldurulması ve doldurulan bu bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Eksik olarak doldurulmuş ya da yanlış bilgi içeren formlarla yapılan vize başvuruları Mısır vize işlem süresini uzatabilmekte veya vize işleminin ret olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Aile Birleşimi

  Mısır vizesi için başvuran şahıs formda kendisi için ayrılan imza bölümüne de imzasını atmayı unutmamalıdır. Başvuran şahsın imzasının olmadığı vize başvuru formları ile Mısır vize işlemleri başlamamaktadır. Mısır vize başvuru formu hem Türkçe hem de İngilizce olarak yazılmış olup form her iki dilde de doldurulabilmektedir.

  Mısır vize başvuru formunda doldurulmak istenen bilgiler olarak başvuran şahsın isim ve soyismi, doğum yeri ve tarihi, şu anki ve geçmişteki uyruğu, medeni hali, cinsiyeti, adres ve telefon bilgileri, mesleği, pasaport bilgileri, seyahat amacı ve içeriği hakkında bilgiler ve varsa daha önceki Mısır ziyareti hakkındaki bilgiler gibi bilgiler bulunmaktadır. Formda doldurulması istenen bütün bilgilerin okunacak şekilde yazılması, gerçeği yansıtması, ve formda doğru kısımlara yazılması önemlidir.

  Mısır Vize Başvuru Belgeleri

  Mısır Konsolosluğu, vize türü fark etmeksizin Mısır vizeleri için yapılacak bütün başvuruları kabul etmek için vize başvuru belgeleri istemektedir. Bütün Mısır vize türleri için Mısır vize başvuru belgeleri olarak Mısır vize başvuru formu ve buna ek belgeler istenmektedir. Mısır vize başvuru formu için Türkçe veya İngilizce olarak doldurulma seçeneği sunulmaktadır. Ancak, formdaki bilgi kısımları eksiksiz olarak doldurulmalı ve doldurulan bilgiler doğru olmalıdır.

  Pasaport da vize başvuru formu gibi Mısır vize türlerine yönelik bütün başvurular için istenmekte olup gereken kriterler uyması gerekmektedir. Pasaportun Mısır seyahati sonrası en 6 az geçerlilik süresi olması, son 10 sene içerisinde çıkartılmış olması, vize bölümünde en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportun yırtık ve yıpranmış olmaması da gerekenler arasındadır. Gereken kriterleri karşılamayan pasaportlarla yapılan başvuruları Mısır Konsolosluğu kabul etmemektedir.

  Mısır vize başvuru belgeleri olarak gereken diğer evraklar uygulanan vizenin türüne göre değişmekte olup alınması istenen vize için gereken belgelerle vize başvurusunda bulunulmalıdır. Gerekli olan diğer Mısır vize başvuru belgeleri olarak iş durumu, geçim durumu, eğitim bilgileri ve Mısır’daki konaklanacak yere ilişkin bilgileri gösteren evraklar olabilmektedir. Mısır vizesi için başvurmadan önce başvurmak istediğiniz vize türünü belirleyip bu vize türüne başvuru için istenen belgeleri öğrenmelisiniz.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Ticari Vizesi Hakkında

  Mısır Vize Dilekçesi

  Mısır vize başvuru formu gibi Mısır vize dilekçesi de uygulanan vize türü fark etmeksizin başvurulmak istenen bütün Mısır vizeleri için istenen belgeler arasında yer almaktadır. Mısır vize dilekçesi konsolosluğun istediği özelliklere göre hazırlanmalıdır. Ancak, Mısır vize dilekçesi için istenen özellikler başvurulan vize türüne göre ve başvuran şahsın durumuna göre farklı olmaktadır.

  Mısır turistik vize başvuruları için dilekçe başvuran şahsın çalışan olması durumunda bu şahsın bağlı olduğu şirket tarafından hazırlanıp şirketinin yetkilisi şahsın bu şirkette çalıştığını ve seyahatinin içeriğini yazmalı, başvuran şahsın öğrenci olması durumunda ise öğrencinin sponsorunun bağlı olduğu şirket tarafından hazırlanıp şirketinin yetkilisi bu kişinin öğrencinin sponsoru olacağını ve öğrencinin seyahatinin içeriğini yazmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vizesi için yapılacak başvurularda ise dilekçe başvuran şahsın şirketi tarafından yazılabileceği gibi şahsın kendisi tarafından da yazılabilir. Başvuran şahsın vize dilekçesini kendisi yazması durumunda dilekçede aile veya arkadaş ziyaret için Mısır’a gideceğini yazıp dilekçede seyahatinin tarihini belirtmeli ve ailesinin veya arkadaşının göndereceği davetiyeyi Mısır vize dilekçesine eklemelidir.

  Mısır Vize Başvuru Formu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Mısır vize başvuru formu PDF olarak indirilebilir mi?

  Evet, Mısır vize başvuru formu internetten PDF olarak indirilebilmektedir.

  Mısır Vize başvuru formu nereden alınır?

  Mısır vize başvuru formları, Mısır Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Mısır Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

  Mısır vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilir mi?

  Mısır vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Mısır vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

  Mısır vize başvuru formu nasıl doldurulur?

  Mısır vize başvuru formunda sizden istenen bilgilerin doldurulması için ayrılan kısmına bilgilerinizi tükenmez kalem ve büyük harfler doldurmalısınız. Bilgilerinizin başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Başvuru formunu doldurma işlemini formun en alt köşesinde ki imza bölümüne imzanızı atarak tamamlayabilirsiniz. Formdaki ve diğer evraklardaki imzanızın pasaportunuzda bulunan imzalarla aynı olmasına özen göstermelisiniz.

  Hangi pasaport tipi için Mısır’a vize almak gereklidir?

  Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Mısır için vize alması gereklidir. Yeşil, gri, ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 güne yapacakları seyahatler için Mısır vizesi almalarına gerek olmayıp 90 günden fazla olacak seyahatler için Mısır vizesi almaları gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Öğrenci Vizesi

  Başvuru formu dışında Mısır vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  Başvuru formunda dışında bütün Mısır vize türleri için gerekli evraklar olarak pasaport ve dilekçe talep edilmektedir. Dilekçenin gereken içerik başvuran şahsın istediği vizeye ve durumuna göre değişmekte olup hem dilekçe hem de pasaport Mısır Konsolosluğunun istediği kriterleri karşılamalıdır. Mısır vizesi için diğer gerekli evraklar ise Mısır vize türlerine göre değişmekte olup başvurmak istediğiniz Mısır vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almalısınız.

  Mısır vize başvuru formu için gerekli fotoğraf ölçüsü nedir?

  Mısır vize başvuru formu için 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf gerekmektedir. İlgili bilgiyi teyit etmek için Mısır Konsolosluğu ile iletişime geçiniz.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Mısır Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Bu misirkonsoloslugu.com web sitesinde okuduğunuz bilgiler resmi olmayıp konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile herhangi bir ilgisi yoktur. Bu web sitesinin amacı insanlara faydalı olmak olup içerdiği bilgiler vize çalışanlarının sahip olduğu tecrübelere dayanmaktadır.

  Hermesvize, Google optimizasyon teknikleri aracılığıyla farklı alan adları edinen bir şirkettir. Şirket, bu internet alan adlarında yer alan bilgilerle turizm, danışma gibi firmalara reklam temin edip bu firmalarla stratejik ortaklıklar kurmaktadır. Bu web sitesinde okumuş olduğunuz bilgilerin hatalı olduğunu görmeniz halinde güncelleme ve bildirim için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız.

  Mısır vizesi için başvurular nereye yapılmalıdır?

  Türkiye’de Mısır vizesi için başvurular Mısır Başkonsolosluğu İstanbul veya Mısır Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmalıdır. Mısır Başkonsolosluğu İstanbul için bölge ayrımı olmazken Mısır Büyükelçiliği Ankara’ya yalnızca Ankara ve çevre illerde ikamet eden şahısların başvuruları gerçekleştirilmektedir.

  Mısır vize başvuru formunda ne tür bilgiler yer almaktadır?

  Mısır vize başvuru formunda başvuran şahsın ismi ve soyismi, doğum yeri ve tarihi, şu anki ve geçmişteki uyruğu, cinsiyeti, medeni hali, adres ve telefon bilgileri, mesleği, pasaport bilgileri, seyahat amacı ve içeriğine yönelik bilgiler ve varsa daha önceki Mısır ziyaretine yönelik bilgiler gibi bilgiler yer almaktadır.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi