close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Mısır Turistik Vize

  Mısır Turistik Vize

  Mısır turistik vize, Mısır’a turistik gerekçe ile gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Umuma mahsus pasaport sahipleri turistik seyahat için gerçekleştirmek istedikleri süreleri fark etmeksizin Mısır’a giriş öncesinde Mısır turist vizesi almalıdırlar.

  Mısır turistik vize kısa süreli bir vize olup Maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Mısır turist vizesi için son 10 yıl içerinde alınmış pasaportlar kullanılmalı, pasaportta Mısır vizesinin işlenmesi için en az iki adet iki boş sayfa bulunmalı ve Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Turistik vize için Mısır’dan davetiye yazısının alınmasına ise gerek yoktur.

  Mısır turistik vize için Türkiye’deki Mısır Konsolosluklarına başvuruları şahsen veya Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten danışman firmalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 günü geçmeyen seyahatler için Mısır vizesinden muaf olup turistik seyahat olarak vize almalarına gerek yoktur.

  Mısır turist vizesi nasıl alınır?

  Mısır turist vizesi almak için vizeyi veren yetkili Mısır makamlara başvuruda bulunmak gerekmektedir. Türkiye’de Mısır Turist vizesi Mısır Başkonsolosluğu İstanbul veya Mısır Büyükelçiliği Ankara’ya başvuruda bulunarak alınır.

  Mısır Başkonsolosluğu İstanbul için bölge ayrımı olmayıp Türkiye’deki her illerde ikamet eden kişilerin başvuruları kabul edilirken Mısır Büyükelçiliği Ankara’da ise bölge ayrımı olup Ankara ve çevre illerde ikamet eden kişilerin başvuruları kabul edilmektedir.

  Mısır turistik vize için bu yetkili makamlara başvurular doğrudan olarak yapılabildiği gibi Mısır vize işlemleri için sizlere danışmanlık etmekte olan kurumlar aracılığıyla da yapılabilir.

  Mısır turist vizesi almak için yetkili Mısır makamlarınca istenen evrakları eksiksiz ve doğru olarak getirip turistik vize için gereken ücreti ödemelisiniz. Eksik ve yanlış olan evraklarla yapılan başvurular vize işlem sürecini olumsuz etkileyebilmektedir.

  Ayrıca, Mısır Konsolosluğu gerek görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilir veya mülakata çağırabilmektedir. Mülakat olması durumunda Mısır Konsolosluğunun belirttiği tarihte konsoloslukta bulunmalısınız. Mısır turistik vize uyum koşullarını başarılı bir şekilde tamamlayıp konsolosluğun vize işlemlerini olumlu olarak sonuçlandırması durumunda Mısır turist vizesini alabilirsiniz.

  Mısır turistik vize evrakları

  Mısır turist vizesi evrakları aşağıda belirtilmektedir;

  • Mısır vize başvuru formu (eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini belirten, seyahat amacı ve Mısır’daki konaklanacak yere dair bilgiler, ibraz edilmiş, başvuru sahibinin imzasının olduğu)
  • Pasaport (seyahat sonrası az 6 ay geçerliliği olan, son 10 sene içinde çıkartılmış, Mısır vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut)
  • 2 tane biyometrik fotoğraf (beyaz arka fonlu, kişinin güncel halini temsil eden, deforme olmamış, rötuşsuz)
  • Vize talebi dilekçesi (Mısır Konsolosluğu/elçiliğine hitaben, vize başvuru sahibinin Mısır seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini içeren vize süresi bitmeden ülkeden ayrılacağını taahhüt eden, ıslak imzalı)
  • Otel rezervasyonu (vize için başvuran şahsın Mısır’da bulunacağı süredeki konaklama bilgilerini içeren)
  • Uçak bileti rezervasyonu (vize için başvuran şahsın Mısır’a giriş ve çıkış tarihi bilgilerini destekleyen)
  • Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği kısmın fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

  Mısır vizesi için gerekli evraklar başvuran şahsın çalışan ve öğrenci olması gibi farklı durumda olması, başvuran şahsın uyruğuna göre değişebilmekte olup turistik vize başvurusu için gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

  Eksik veya doğru olmayan evrak teslimi vize işlemlerinin uzaması veya ret ile sonuçlanmasına yola açabilmektedir. Mısır Konsolosluğu gerek görmesi durumunda vize başvurusu sonrası ek evrak isteme yetkisine sahiptir.

  Öğrenci olarak Mısır turist vizesi

  Öğrenci pozisyonundaki kişiler Mısır’a eğitim amaçlı gitmelerinin dışında turistik olarak da gidebilmektedir. Eğitim yerine turistik amaçla gidecek öğrencilerin Mısır turist vizesi alması gerekip öğrenci için turistik vizeye yönelik uygulanan prosedürler diğer durumda olan kişiler için uygulanan prosedürler arasında farklılıklar olmaktadır.

  Mısır turist vizesi için öğrencilerden istenen bazı evraklar diğer kişiler için istenen evraklarla aynı olmakla birlikte bazıları diğer kişiler için istenen evraklardan farklı olmaktadır.

  Öğrenci olarak yapılacak Mısır turist vizesi başvurusunda bütün kişilerde istenen temel evrakların yanında orijinal ve güncel tarihli öğrenci belgesi, öğrenci reşitse kendisinin reşit değilse sponsorunun yeterli miktarda bakiyeyi gösteren banka hesap özeti, öğrencinin sponsorunun bağlı olduğu şirket tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe getirmelidir.

  Eksik evrakların Mısır turist vizesi işlemlerini olumsuz etkileyebileceği ve konsolosluğun gerekli görmesi halinde ek evrak isteyebileceği unutulmamalıdır. Öğrencilerin Mısır turist vizesi için ödeyeceği vize için başvuran diğer durumdaki kişilerle aynı olabileceği gibi farklı da olabilmektedir. Öğrenciler için istenen Mısır turist vizesi ücreti hakkında güncel bilgi için başvuru tarihine yakın bir tarihte ücret bilgisini almanız tavsiye edilir.

  Mısır turistik vize başvuru formu

  Mısır turistik vize için başvuran bütün şahıslardan öğrenci, çalışan, ev hanımı, emekli gibi durumlarda olması fark etmeksizin Mısır turistik vize başvuru formunun evrak olarak verilmesi istenmektedir. Mısır turistik vize başvuru formu, direk olarak yapılan şahsi başvurularda konsolosluklardan alınabildiği gibi Mısır vize işlemleri için sizlere danışmanlık etmekte olan kurumlar aracılığıyla da alınabilmektedir.

  Mısır vize başvuru formu Türkçe olarak da yazılmış olup formu İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Formda yer alan bilgiler okunacak bir şekilde eksiksiz olarak doldurmalı ve bilgiler gerçeği yansıtmalıdır.

  Böyle olmaması durumunda Mısır vize işlemleri süresi uzayabilmekte veya Mısır turistik vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilmektedir. Ayrıca, Mısır turistik vize başvuru formunun imza bölümüne başvuran şahsın imzasının da olması gerekmekte olup, başvuran şahsın imzası olmayan formlarla Mısır vize başvurusu geri çevrilmektedir.

  Mısır turistik vize dilekçe

  Mısır turistik vize için dilekçe, vize başvurusu için gerekli olan evrakların arasında yer almaktadır. Mısır turistik vize başvurusu için yazılacak dilekçe ile ilgili istenen özellikler başvuran şahsın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

  Başvuran şahıs çalışan ise dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılıp şirket kaşesi bulundurmalı, işveren tarafından yazılıp işverenin ıslak imzasını bulundurmalı, vize başvuru sahibinin seyahat amacı, tarihi, ve sponsoru belirtilmelidir.

  Başvuran şahıs öğrenci ise dilekçe öğrenciye sponsor olan kişinin bağlı olduğu şirketinin antetli kağıdına yazılıp şirket kaşesi ve ıslak imza olmalı, sponsorun yakınlık derecesi ve öğrenciye sponsor olacağı belirtilmelidir. Bütün dilekçeler konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır.

  Mısır turistik vize için başvurmadan önce durumunuza göre hazırlamanız gereken dilekçenin özellikleri hakkında bilgi edinip konsoloslukça istenen özelliklere göre dilekçeyi yazmalısınız.

  Mısır turistik vize ücreti 2024

  Mısır turistik vize ücreti başvuranın durumuna, uyruğuna, vize başvuru tarihine bağlı olup ücretler bu şartlara göre değişebilmektedir. Çalışan veya öğrenci olarak farklı durumlarda olan kişilerden farklı ücretler istenebilmektedir. Ayrıca, turistik vize için başvuran şahsın Türk vatandaşı olmaması da farklı ücret ödemesine etki eden bir faktördür.

  Mısır turistik vize için gereken ücret miktarı her süre aynı kalmayıp belirli zaman dilimlerinde güncellenebilmektedir. Mısır turistik vize ücreti hakkında bilgi için durumuza ve uyruğunuza göre belirtilen vize ücretleri hakkında bilgi alınmalı ve güncel bilgi için de Mısır vize başvuru tarihine yakın bir tarihte bilgi alınmalıdır.

  Mısır turistik vizesi ile ilgili sık sorulan sorular

  Mısır turistik vize başvurularında Mısır Konsolosluğundan randevu almak zorunlu mudur?

  Mısır turistik vize için gerekli evrakları hazırlayıp, başvuru formunu doldurduktan sonra Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz. Başvurular genellikle sabah saatlerinde kabul edilmekte olup herhangi bir randevu sistemi bulunmamaktadır. Mısır Konsolosluğu posta ya da kargo yoluyla başvuru kabul etmemektedir.

  Mısır vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

  Mısır vize başvurularında başvuran kişinin Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçiliği ya da Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğunda bizzat bulunması gerekmemektedir. Herhangi bir mülakat ya da görüşme yapılmamaktadır.

  Ancak Mısır Konsolosluk ya da Mısır Büyükelçiliği posta ya da kargo yoluyla evrak teslim almamaktadır. Konsolosluğa bizzat gitmeden başvuru yapmak isteyen kişiler kurumsal vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvuru yapabilmektedir.

  Mısır turistik vize işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunlu mu?

  Mısır turistik vize işlemlerinde Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğu’nda bizzat bulunmanız gerekmediğinden parmak izi ibrazı zorunlu değildir.

  Mısır turistik vize kaç günde çıkar?

  Mısır turistik vizesinin çıkış süresi 5 iş günü arasında değişmektedir. Başvurunuzu tam evrakla ve Mısır Konsolosluğu ya da Mısır Büyükelçiliğinin talep ettiği doğru şekilde gerçekleştirirseniz bu süreler içinde vizeniz genellikle onaylanmaktadır.

  Vizenizin çıkıp çıkmadığını başvuru yaptığınız Mısır Konsolosluğu ya da Mısır Büyükelçiliğinin pasaport dağıtımı yaptığı saatlerde bizzat Konsolosluk ya da büyükelçilikte bulunarak öğrenebilirsiniz.

  Bu anlamda her gün konsolosluğa gidemeyecek olan kişiler günlük evrak takibi yapan vize danışmanlık şirketlerinden danışmanlık hizmeti alabilirler. Mısır vizesi çıkış süreleri tamamen Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğunun inisiyatifindedir ve değişiklik gösterebilir. Başvuru yapmadan önce lütfen vize çıkış süreleri ile ilgili bilgileri konsolosluktan teyit ediniz.

  Mısır vizesi başvurumu İzmir’den, Edirne’den veya Antalya’dan gerçekleştirebilir miyim? İkamet edilen yerle başvuru yapacağım yer değişiklik gösterir mi?

  Mısır vizesi için başvurularınızı herhangi bir il ayrımı olmadan İstanbul Mısır Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ankara Mısır Büyükelçiliği üzerinden ise ancak Ankara’da ikamet eden ya da çevre illerde ikamet eden kişiler başvuru yapabilmektedir.

  Ankara Mısır Büyükelçiliği üzerinden başvuru yapabilecek kişilerin Ankara, Çankırı, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Sivas, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Bolu, Niğde, Aksaray, Kırıkkale illerinden birinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

  VIP Başvuru ile Mısır vize işlemlerini hızlandırabilir miyim?

  Mısır vize işlemleri şahsen Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirildiğinde Mısır vize işlemlerini hızlandırma yapılamamaktadır. Mısır vizesi başvuruları Konsolosluk tarafından ister turistik ister ticari olsun aynı şekilde kabul edilmekte ve aynı sürede sonuçlandırılmaktadır.

  Ancak işlemlerinizin daha hızlı yapılması ve eksik ya da yanlış evrak nedeniyle başvurunuzun konsolosluk tarafından reddedilmemesi için formlarınızın İngilizce olarak doldurulması gerektiğini diğer başvuru evraklarınızı da eksiksiz olarak hazırlamanız gerektiğini unutmayınız. Aksi takdirde Mısır vizesi başvuru süreciniz normalden daha uzun sürebilecektir.

  Mısır turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

  Mısır vizesi başvurularınızı seyahatinize en fazla 90 gün kala yapabilirsiniz. Mısır turistik vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 1 ay önce gerçekleştirmiş olmanız tavsiye edilmektedir. Mısır Konsolosluğu ya da Mısır Büyükelçiliği tarafından her zaman ek evrak talebinde bulunulabileceği için ek zamana ihtiyacınız olabileceğini unutmayınız.

  Vize çıkış süresi 5-8 iş günü arasında değiştiği için özellikle ek evrak temini söz konusu olduğunda seyahatinize kısa bir süre kala başvuru yapmış olmanız vizenizin çıkışının seyahat tarihinize yetişmemesine yol açabilecektir. Bu nedenle başvurularınızda vize çıkış süresini hesaba katarak işlemlerinizi başlatmanız tavsiye olunur.

  Mısır turistik vize için pasaport süresi ne olmalıdır?

  Mısır turistik vizesi için öngörülmüş olan bir geçerlilik süresi mevcuttur. Buna göre pasaportunuz, Mısır vizenizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.

  Vizenizin bitiş tarihi, seyahat tarihinizden itibaren talep ettiğiniz vize süresine göre hesaplanacak ve pasaportunuzun bu süreyi kapsamaması durumunda vize başvurunuz Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Başkonsolosluğu tarafından reddedilebilir.

  Mısır turistik vize başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğü zaman Konsolosluk ret verebilir mi?

  Mısır turistik vize başvurularında satın alınmış otel ya da uçak rezervasyonu talep edilmemektedir. Ön rezervasyon şeklinde yapılmış olan otel ve uçak rezervasyonları geçerli olmaktadır.

  Fakat ilk olarak seyahat tarihinizi vize çıkış süresine göre ayarlamalı ve rezervasyonlarınızı bu tarihe uygun olarak gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde vizeniz çıkana kadar rezervasyonlarınız düşebilir ve vizeniz ret değerlendirilebilir.

  Bu nedenle evrak takibi yapılması son derece önemlidir. Yeniden talep edilen belgeler en kısa sürede Konsolosluğa ibraz edilmiş olmalıdır. Vize başvurunuz ile ilgili olarak tüm koşulları değerlendirme ve olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisi tamamen Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğuna aittir ve rezervasyonlarla ilgili değerlendirmede bulunacak kurum sadece büyükelçilik ya da başkonsolosluktur.

  Mısır vizesi işlemlerinde isim ve soyadı değişikliğinde eski isim ve soyadımın bulunduğu pasaportu kullanabilir miyim?

  Evlenme, boşanma vb. sebeplerle soyadı değişikliği ya da çeşitli sebeplerle isim değişikliği durumlarında Konsolosluk işlemleri ya da seyahatiniz sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız için pasaportunuzu yenilemeniz tavsiye edilmektedir. Ancak Mısır Konsolosluğu Mısır vizesi işlemlerinde ise eski isim ve soyadınızın bulunduğu pasaport ile işlem yapmayı kabul etmektedir.

  Ancak isim ya da soyadınızın değişmesine yol açan olay boşanma ise mahkeme kararı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi, evlilik nedeniyle soyadınız değiştiyse evlilik cüzdanı fotokopisini ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi Mısır Konsolosluğuna sunmalısınız.

  Mısır vize başvurumu daha kolay ve hızlı nasıl yapabilirim?

  Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Konsolosluğu her ne kadar vize başvurusu anlamında kolaylık sağlamış olsa da başvuruların değerlendirilmesi aşamasında oldukça titiz davranmaktadır. Bu nedenle güvenlik soruşturması vb. gerekçelerle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir.

  Ayrıca konsolosluk posta ya da kargo yoluyla evrak teslim almadığı için mutlaka evraklarınızı şahsen konsolosluğa giderek teslim etmeniz gerekecektir. Şahsen gitmek istemeyen ya da vizesinin daha hızlı sonuçlanmasını isteyen kişiler kurumsal vize danışmanlık şirketleri aracılığı ile başvuru yapabilirler.

  Mısır Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırır?

  Normal şartlarda Ankara Mısır Büyükelçiliği ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna yapılacak olan vize başvurularında, başvuran kişiler mülakata çağrılmamaktadır. Ancak konsolosluk ya da büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda her zaman için vize mülakatı talep edebilmekte ve başvuranları vize mülakatına çağırabilmektedir.

  Örneğin evraklarında tutarsızlık belirlenen ya da konsolosluğun talep ettiği evrakları tam olarak hazırlamamış olan kişiler mülakata çağrılabilmektedir. Ayrıca Suriye uyruklu olduğu halde sonradan T.C. vatandaşlığı elde etmiş olan kişiler, yalnızca Ankara Mısır Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilmekte ve mutlaka vize mülakatına çağrılmaktadır.

  AB vatandaşı ile evli olanlar nasıl Mısır vizesi alır?

  Avrupa birliğine üye ülkelerin vatandaşlarıyla evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Mısır vizesi başvurularında herhangi bir istisna ya da farklılık ön görülmemiştir. Yalnız Avrupa birliğine üye ülkelerin vatandaşları Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğu aracılığı ile vize başvurusu yapamamakta, sadece Mısır’da ki sınır kapısından kapıda vize alabilmektedirler.

  Vizeyi doğru kullanmak ne demektir?

  Vizeyi doğru kullanmak, öncelikle geçerlilik tarihi içinde vize alınan ülkeye seyahat etmek ve vizenin geçerlilik tarihi bitmeden de ülke sınırlarını terk etmektir. Bunun yanında eğer vize tek girişli olarak verildiyse geçerliliği devam etse bile yalnızca 1 kez seyahat etmek ve alınan vizenin özelliğine uygun olarak davranmaktır.

  Örneğin Mısır vizesi turistik olarak alındıysa ticari faaliyetlerde bulunmamak, çalışma izni sağlamayan bir vize alındıysa seyahat edilen ülkede kazanç amaçlı olarak herhangi bir işte çalışmamaktır.

  Mısır turistik vize çok girişli ve uzun süreli almak için ne yapmalıyım?

  Mısır vizesini çok girişli ve uzun süreli alabilmek için başvuran kişinin daha önceden alınmış en az 2 adet Mısır vizesinin bulunması ve bu vizelerin doğru olarak kullanılmış olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığında çok girişli ve uzun süreli vize için doğru vize harcı ücreti ödenmeli ve formlarda bu yönde talepte bulunulmalıdır.

  Mısır Konsolosluğu vize departmanından vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Mısır vizeniz çıktıktan sonra öncelikle vizenizin başlangıç ve bitiş tarihine, kaç günlük verilmiş olduğuna, talep ettiğiniz uzunlukta verilip verilmediğine dikkat etmelisiniz. Daha sonra vizenizin hangi tarihe kadar kullanılabileceğini ve bu tarihler arasında kaç gün boyunca Mısır’da kalabileceğinizi inceleyiniz. Vizenizde yer alan bilgiler ile sizin talep etmiş olduğunuz şartlar birbiriyle uyuyor mu belirleyiniz.

  Mısır sınırından ülkeye giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Mısır Arap Cumhuriyeti sınırlarından giriş yapmadan önce lütfen gerekli tüm evraklarınızı yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Pasaportunuz, otel ve uçak rezervasyonu dokümanlarınız, Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı ya da kimlik belgeniz ve buna benzer yurt dışına çıktığınızda yanınızda olması gereken tüm evrakları yanınızda bulundurunuz. Bu tür evrakları el çantanızda taşımanız ve bagajlarınıza koymamanız tavsiye olunur.

  Vize reddi alırsam ödediğim ücretin geri iadesi olur mu?

  Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Konsolosluğu özellikle Türkiye’de bulunan yabancı ülke vatandaşları tarafından yapılan Mısır vizesi başvurularını oldukça detaylı olarak incelemekte ve uygun bulmadığı başvuruları reddedebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yapılan Mısır vizesi başvuruları da dikkatle incelenmekte ve özellikle birden fazla alınan Mısır vizeleri konusunda dikkatli davranılmaktadır.

  Mısır Konsolosluğu birden fazla Mısır turistik vizesi almış olan kişilerin Mısır’a gerçekten turistik olarak seyahat ettiği konusunda ikna olmazsa kişinin gerçek seyahat amacına uygun olarak ticari davetiye ya da sürekli ziyaret edilen kişiden bir davetiye talep edebilir.

  Bu gibi durumlarda kişinin Mısır vizesi başvuru evrakları ile birlikte ödemiş olduğu vize harcı da iade edilmekte ve talep edilen evraklar ibraz edilmediği sürece vize verilmemektedir. Dolayısıyla vize başvurunuzun mutlaka doğru evraklar, doğru seyahat amacı ve doğru zamanda yapılması son derece önemlidir.

  18 yaş altı çocuğumuzla seyahat edeceğiz. Hem anne hem de babanın muvafakatname çıkarması gerekiyor mu?

  18 yaşın altındaki çocukların yurt dışına çıkarken mutlaka hem anne hem de babasından muvafakatname alması şarttır. Bu durum Mısır Arap Cumhuriyeti için de geçerlidir.

  Bu nedenle lütfen 18 yaş altı çocuğunuzla birlikte seyahat etmeden önce hem anne hem baba ya da varsa yasal temsilciden alınmış muvafakatnameyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Muvafakatnamenin taşıması gereken özellikleri herhangi bir noterden öğrenebilirsiniz.

  Geçerli Mısır vizemin olduğu pasaportumu kaybettim, vizemin geçerliliği devam eder mi?

  Eğer geçerli Mısır vizenizin bulunduğu pasaportunuzu kaybederseniz vizenizin geçerliliği de sona erer. Bu durumda yeniden ilk kez vize başvurusu yapıyormuş gibi vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

  Mısır turistik vize ile başka hangi ülkelere seyahat edebilirim?

  Mısır vizesi ile başka hiçbir ülkeye seyahat etmeniz mümkün değildir. Ancak Mısır’ın Sina yarımadasında Kızıldeniz kıyısında bulunan Şarm el-şeyh’e geçerli Mısır vizeniz ile seyahat edebilirsiniz.

  Mısır vizesi işlemlerinde yaş sınırlaması var mıdır?

  Mısır Büyükelçiliği ya da Mısır Konsolosluğu aracılığı ile yalnızca 18 yaşından büyük ve 45 yaşından küçük kişiler Mısır vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Ayrıca yeşil (hususi) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır Arap Cumhuriyeti’ne vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.

  Mısır turistik vize kapıda alınabilir mi?

   

  Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları olan diplomatik (siyah), hizmet (gri)ve hususi (yeşil) pasaport hamillerinin 90 güne kadar olan turistik seyahatleri vizeden muaftır.

  Mısır’da umumi pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. Mısır, 20 yaşından küçük olan, 45 yaşından büyük olan T.C. vatandaşlarımıza sınır kapılarında 30 gün süreli giriş vizesi vermektedir.

  1 Nisan 2022 itibaren geçerli olmak üzere, Güney Sina vilayeti havalimanlarına (Şarm el şeyh havalimanı) ve limanlarına gelen ülkemiz vatandaşlarına, Akabe körfezi ve St. catherine bölgesine ziyaret mührü bulunan ve Dahab nuweiba, Şarm el-şeyh, Saint catherine, Taba şehirlerinde bulunmaya izin veren 15 günlük turizm vizesi verilmektedir.

  Bunun için gidiş-dönüş uçak bileti, onaylanmış bir otel rezervasyonu ve 2.000 ABD Doları’ndan az olmayan yeterli nakit veya kredi kartı taşımaları şartı aranmaktadır.

  Mısır turistik vize işlemlerinizde danışmanlık alarak başvurularınıza gelmenize gerek bulunmadan tamamlayabilirsiniz. Hermes Vize uzmanlarına ulaşmanız yeterlidir.

  İçindekiler

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!