close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Mısır Seyahat Sağlık Sigortası

  Mısır Seyahat Sağlık Sigortası

  Mısır seyahat sağlık sigortasıMısır’a seyahat edecek vatandaşlar adına seyahatten önce düzenlenen sigorta türüdür. Seyahat esnasında oluşabilecek risk durumlarına karşı sigortalıyı koruma altına almaktadır. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaportlara sahip vatandaşlar 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Umumi pasaport sahibi vatandaşların Mısır’a giriş yapabilmesi için vize alması gerekmektedir. Vize prosedürleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Çok sayıda ülkenin vize işlemlerinin yapılabilmesi için seyahat sağlık sigortası şartı bulunmaktadır. Mısır’a yapılan vize başvurularında sigorta şartı aranmamaktadır.

  Seyahat sağlık sigortası bir vize gerekliliği gibi düşünülmemelidir. Seyahat esnasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı önlem alınması gerekmektedir. Bu sebeple yolculuğun tamamı boyunca geçerli bir sigorta ile seyahat edilmesi son derece önem taşır. Hastalık, kaza, yaralanmaya da sakatlanma gibi riskler, her zaman olduğu gibi seyahat esnasında da olasıdır. Yurt dışında ülkesinden uzaktayken bu gibi olumsuzluklar karşısında güvence altına alınması için seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat edilmesi gerekmektedir. Yazının devamında seyahat sağlık sigortası hakkında gereken tüm bilgiye detaylı olarak yer verilmiştir.

  Mısır Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

  Mısır vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası ülkemize seyahat edecek olan Mısır vatandaşları için düzenlenmektedir. Yukarıda bahsedilen Mısır seyahat sağlık sigortası ile aynı işlevlere sahiptir. Seyahat sağlık sigortası; yurt dışı seyahati esnasında turist sağlığı ve güvenliğini korumaktadır. Yalnızca yurt dışı seyahatlerinde değil, yurt içi seyahatlerde de tercih edilebilir. Fakat kendi ülkesinden uzağa seyahat edecek kişilerin yaptırması oldukça önemlidir. Seyahat edilecek ülkelerin sağlık standartlarının yetersiz oluşu ya da sağlık harcamalarının maliyetli oluşu basit bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalınsa bile kişiyi olumsuz bir duruma sokacaktır.

  Resmi pasaport sahibi Mısır vatandaşları ülkemize 90 gün süre ile yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahibi Mısır vatandaşlarının ise ülkemize giriş yapabilmesi için geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Geçerli bir Schengen, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İrlanda vizesine ya da oturum iznine sahip olan Mısır vatandaşları belirli koşullar dahilinde 30 gün süreli tek girişli vizelerini elektronik vize sisteminden alabilmektedir. Bununla birlikte 20 yaş altı ve 45 yaş üzeri Mısır vatandaşlarının 30 güne kadar tek girişli vizelerini e-vize sisteminden almaları mümkündür.

  Bu koşulları taşımayan Mısır vatandaşlarının ülkemize seyahat edebilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliklerine amaçlarına uygun bir vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurularında seyahat sağlık sigortası ibraz edecek yabancıların, Mısır vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası işlemlerini başvurudan önce tamamlamaları gerekmektedir.

  Mısır Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

  Mısır seyahat sağlık sigortası yapılırken, adına sigorta düzenlenecek kişinin birtakım bilgileri gerekmektedir. Bunlar; uyruğu, Türk vatandaşıysa T.C kimlik numarası, değilse yabancı kimlik numarası, doğum tarihi, doğum yeri, pasaport bilgileri, adres ve telefon bilgileri şeklindedir. Zaman zaman daha az bilgi ile işlem yapılması da mümkündür. Bazı durumlarda ise ek bilgiler istenebilmektedir. Sigortalı kişi bilgileri doğrultusunda poliçe düzenlenmektedir. Bu sebeple bilgi girişlerinin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Basit bir harf hatası bile sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Vizesi

  Sigorta yapmadan önce kişinin seyahat planının belirlenmesi gerekmektedir. Gidilecek ülke ve ülkeler doğrultusunda sigorta kapsamı seçilmektedir. Sigortanın geçerli olacağı ülke ya da bölgelerin seçimi yapıldıktan sonra sigorta süresi belirlenmektedir. Sigorta süresinin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Poliçede yetersiz gün sayısı ya da seyahat tarihlerini kapsamaması sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Sigorta süresinin belirlenmesine ilişkin detaylı bilgiye yazının devamında yer verilmiştir.

  Bu işlemler tamamlandıktan sonra ödeme işlemi yapılmaktadır. Sisteme tanımlanan bilgiler doğrultusunda ücret hesaplanmaktadır. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra sigorta işlemleri onaylanmış ve tamamlanmış olacaktır. Antetli kağıda kişi adına poliçe düzenlendikten sonra ıslak imzalı bir şekilde teslim edilmektedir. Mısır seyahat sağlık sigortası seyahat esnasında kişinin yanında bulunmalıdır.

  Mısır Seyahat Sağlık Sigortası Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

  Mısır seyahat sağlık sigortası süresi belirlenirken seyahat boyunca geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Bu sebeple sigorta yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri sürenin belirlenmesidir. Eksik günle düzenlenen poliçe ya da seyahat tarihlerini kapsamayan poliçeler seyahat esnasında geçersiz olacaktır. Bu sebeple, sürenin belirlenmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Doğru bir sigorta kapsamında seyahat etmek için bir uzman ile görüşmenizde fayda vardır.

  Seyahat sağlık sigortası süresi seyahat başlangıcından 1 gün önce başlamalı ve dönüş tarihinden en az 1 gün sonra bitmelidir. Sigorta süresinin en az 1 gün ve en çok 1 yıl olması gerekmektedir. Bu aralıkta herhangi bir süre ile birden çok seyahati kapsayacak şekilde de düzenlenebilir. Sık sık seyahat eden vatandaşlar için uzun süreli sigorta yapılması daha uygun olacaktır. Her seyahatte sigorta işlemlerinin tekrar edilmemesi adına, yakın tarihli seyahatlerin tümü için tek bir sigorta düzenlenebilir. Seyahat esnasında sigortanın geçerli olması adına sürenin doğru belirlenmesi ve yukarıda bahsedilen diğer hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

  Mısır Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

  Mısır seyahat sağlık sigortası işlemlerini yapan çok sayıda yer bulunsa da doğru bir sigorta için uzman kişiler ile çalışılmasında fayda bulunmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi seyahat sigortası düzenlenirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunlardan birinin bile hatalı olması seyahat esnasında olumsuzluk yaşamaya sebep olacaktır. Hatalı ya da geçersiz sigorta, seyahat esnasında kişiye hiçbir açıdan destek sunmayacaktır. Bu sebeple özellikle sağlık standartlarının düşük olduğu bölgelere yapılan seyahatlerde ya da sağlık harcamalarının yüksek maliyetli olduğu bölgelerde geçerli bir sigorta ile seyahat edilmesinde büyük ölçüde yarar vardır.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Vizesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Mısır seyahatlerinde kişiyi güvence altına alan seyahat sağlık sigortası, Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde düzenlenmektedir. Seyahatten önce kişinin seyahat planına en uygun şekilde sigorta işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ülkelerin sigorta gereksinimlerinde zaman zaman belirli farklar ortaya çıkmaktadır. Sigorta, seyahat edilecek ülkelerin şartlarını güncel olarak takip eden uzmanlar aracılığıyla düzenlenmektedir. Böylelikle seyahat boyunca kişiye tam koruma sağlayacaktır. Hastalık, yaralanma ya da kaza gibi durumlarda kişiyi güvence altına almaktadır. Sigorta teminatlarına ilişkin detaylı bilgi için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

  Mısır Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

  Mısır seyahat sağlık sigortası ne işe yarar sorunun yanıtı poliçe teminatında verilmiştir. Poliçenin ana teminatları genelde vatandaşın sağlık problemi ile karşılaşması durumunda devreye girmektedir. Olası bir kaza, hastalık, yaralanma, sakatlık ya da vefat gibi teminatlar bulunmaktadır. Ek teminatlar ise kişinin seyahatini güvence altına alan konuları içermektedir. Seyahat esnasında yaşanabilecek pasaport gibi seyahat belgelerinin kaybedilmesi, bagajın kaybedilmesi, bagajın gecikmesi ya da seyahatin iptal edilmesi gibi durumlarda devreye girerek kaybı karşılamaktadır.

  Seyahat sağlık sigortasında ek teminat talep edilmediği düşünülürse ana teminatlar genellikle aşağıdaki durumlarda sigortalıya destek olmaktadır.

  • Seyahat esnasında kaza, sakatlık, yaralanma ya da hastalık durumunda gerekli giderleri karşılamaktadır.
  • Bu gibi durumlarda sigortalının hastane, yatak, doktor, ilaç, hastane nakli, yatarak ya da ayakta tedavisi gibi masrafları karşılanmaktadır.
  • Bu gibi durumlarla karşılaşılması halinde konaklama süresi uzayan kişinin otel masrafları karşılanmaktadır.
  • Poliçede yer alan durumlar karşısında ülkesine nakli sağlanmaktadır.
  • Tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Kişi, ilaç önerilmesi ve teşhis konması haricinde her konuda bilgi isteyebilmektedir.

  Mısır Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

  Mısır seyahat sağlık sigortası seyahat etmeden önce hazır olarak bulundurulmalıdır. Poliçe süresinin belirlenmesine ilişkin kısımda bahsedildiği gibi, sigorta süresinin seyahat tarihinden 1 gün önce başlatılması gerekmektedir. Dolayısıyla en geç bu tarihlerde yapılması gerekmektedir. Ülkelerin sınır noktalarında zaman zaman sigorta kontrolü de yapılmaktadır. Bu sebeple seyahat ederken kişinin poliçeyi yanında bulundurması gerekmektedir. Sigortalı adına düzenlenen poliçenin antetli kağıda ıslak imzalı olarak hazırlanması gerekmektedir. Elle düzenlenen poliçeler genellikle kabul edilmemektedir. Poliçenin seyahat edilecek ülkede geçerli olması adına uzman kişilerden yardım alınmasında fayda vardır.

  Vize başvurusunda ibraz edilecek poliçenin, başvurudan önce diğer evraklar ile hazır olarak bulunması gerekmektedir. Başvuruda sunulacak tüm belgelerin konsolosluk şartlarını taşıması gerekmektedir. Tüm başvuru evrakları eksiksiz ve güncel olarak, vize prosedürlerine uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Diğer pek çok ülkede olduğu gibi Mısır vize başvurularında seyahat sağlık sigortası şartı aranmamaktadır. Fakat yurt dışı seyahatinde seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat edilmesi çok sayıda risk karşısında kişiyi güvence altına alacak ve sigortalının güvenle yolculuk etmesini sağlayacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Aile Birleşimi

  Mısır Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Mısır seyahat sağlık sigortası ücretlerini belirleyen unsur poliçe süresidir. Sigorta süresinin uzaması ile doğru orantılı olarak sigorta ücreti de artış göstermektedir. 1 haftalık poliçe ile 3 aylık poliçe ücretleri aynı değildir.

  Fiyatlar üzerinde etkisi olan bir diğer unsur ise seyahat planına dahil olan ülkelerdir. Ülkelerin sigorta şartlarında zaman zaman belirli farklar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri ise poliçe teminatıdır. Örneğin; Schengen ülkeleri ile Avrupa ülkelerine yapılan seyahatlerde 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası geçerli olurken, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde en az 50.000 USD teminatlı seyahat sağlık sigortası geçerlidir. Bu durum ise sigorta ücretleri üzerinde belirli ölçüde farkların olmasına sebep olmaktadır.

  Kişinin talebi doğrultusunda poliçede düzenlenen ek teminatlar da sigorta ücretlerinde artışa sebep olacaktır. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda seyahat sağlık sigortası ücretleri hakkında net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Güncel sigorta ücretleri hakkında bilgi almak için seyahat edecek kişinin öncelikle bir uzmana seyahat planını aktarması gerekmektedir.

  Mısır Covid 19 Seyahat Sigortası

  Mısır Covid 19 seyahat sigortasıMısır’a seyahat etmeyi planlayan vatandaşlar için düzenlenen bir sigorta türüdür. Pandemi sürecinde planlanan seyahatler için yapılmaktadır. Sigortada koronavirüs teminatı bulunmaktadır. Bu süreçte sigortacılık alanında yapılan düzenlemeler yer alan olan Kovid 19 teminatlı Mısır yurtdışı seyahat sigortası kapsamlı bir koronavirüs teminatı bulundurur. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 riski karşısında önlem almak için yapılabilecek en önemli uygulamalardan biridir. Seyahat esnasında yaşanabilecek olası risklere karşı kişiyi güvence altına almaktadır. Yalnızca hastane, yatak, doktor, ilaç vb. masraflar değil karantinada kişinin ihtiyaç duyabileceği her konuda destek olmaktadır.

  Koronavirüse özel Mısır yurtdışı seyahat sigortasıana teminatları;

  • COVID 19 teşhisi konması için test ya da muayene gibi gerekli işlemlerin karşılanması
  • Seyahat esnasında karantinaya alınan sigortalının otel masraflarının karşılanması
  • Ayakta ya da yatarak tedavi, acil ilaç giderlerinin karşılanması
  • Acil bir durumda sağlık merkezine nakil işlemlerinin sağlanması
  • Koronavirüse özel Mısır seyahat sigortası kapsamında daimi ikametine naklinin sağlanması
  • Seyahat esnasında vefat eden sigortalının cenaze naklinin sağlanması

  gibi durumlarda devreye girerek, kişinin sağlığını güvence altına alır vemaddi kayıp yaşamasını önler.