close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Mısır Büyükelçiliği Ankara

  Mısır Büyükelçiliği Ankara

  Mısır Büyükelçiliği Ankara, Mısır devletinin Türkiye’deki resmi temsilcisidir. Türkiye- Avrupa arasındaki sosyal, siyasal ve diplomatik ilişkileri yürütmekle görevli olan Mısır Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü ile kendi faaliyet alanındaki bölgelerde ikamet eden kişilerin Mısır vizesi ve Konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

  Mısır’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Mısır İstanbul Başkonsolosluğuna ve Mısır Ankara Büyükelçiliğine aittir.

  Mısır Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümü aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır.

  Mısır devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Türkiye Mısır Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Mısır Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’de hükümetler düzeyinde temsil etmektedir. Aynı zamanda Mısır Büyükelçiliği Ankara Çankaya, Türkiye’de bulunan Hindistan vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de göstermektedir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini sağlar.

  Türkiye Mısır Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Konsolosluk bölümü ise Mısır vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir.

  Türkiye Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Mısır vize işlemleri, Mısır vize başvuru formu, Mısır vize ücretleri, Mısır Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

  Türkiye, Ankara, Mısır Büyükelçiliğine Mısır vizesi için başvuruların şahsi olarak yapılmasına gerek olmazken, Mısır vizesi işlemlerinizi temsilcileriniz aracılığıyla da sürdürebilirsiniz.

  Mısır Büyükelçiliği vize başvurularını şahsen kabul ederken, Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten danışman firmalar aracılığıyla da başvurularda bulunulabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara adres ve telefon bilgileri

  Adres: Atatürk bulvarı no:26 Kavaklıdere-Ankara Telefon + (90) 312 426 1026 Fax +(90) 312 427 0099 e-mail embassy_egypt@yahoo.com

  Mısır Ankara Büyükelçiliği görev bölgesi

  Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Mısır vize işlemleri için Mısır Ankara Büyükelçiliğine başvuruda bulunabilirler.

  Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının da Konsolosluk işlemleri için Mısır Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Kısa süreli Mısır vizeleri olarak kabul edilen Mısır turistik vizesi, Mısır ticari vizesi ve Mısır aile ziyareti vizesi başvuruları vize hizmet merkezlerine yapılabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği pasaport yenileme

  Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Mısır vatandaşları tüm Konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Mısır Büyükelçiliğinde gerçekleştirebilirler.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara vize başvurusu

  Mısır devleti, bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için vize uygulayıp bu pasaporta sahip olan şahıslar yapmak istedikleri bütün Mısır seyahatleri öncesinde Mısır vizesi almak için başvurmalıdır.

  Mısır’ın Türkiye’deki resmi kurumları Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara olup vize başvuruları bu iki yerden birine yapılabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara büyükelçilik görevlerinin yanı sıra kendi içinde bulundurduğu konsolosluk bölümü ile de yabancı vatandaşların vize işlemleri, Mısır vatandaşlarının pasaport, evlilik, doğum işlemleri gibi konsolosluk görevlerini yerine getirmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara bölge ayrımı yapıp yalnızca Ankara ve çevre illerde ikamet eden kişiler vize ve diğer konsolosluk işlemleri için başvuru yapabilmektedir. Mısır’ın Ankara’da bulunan büyükelçiliğinin konsolosluğuna başvurular hem şahsi olarak doğrudan yapılabilmekte hem de yetkili vize danışmanları aracılığıyla yapılabilmektedir.

  Mısır makamları turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi ve aile ziyareti vizesi gibi çeşitli vizeler vermekte olup yalnızca kısa süreli vizeler vermektedir. Mısır’da uzun süreli olarak kalabilmek için kısa süreli vize alıp Mısır’a giriş yaptıktan sonra Mısır’daki yabancılar şubesine oturma izni için başvuruda bulunmalısınız.

  Mısır vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için başvuruda bulunmak istediğiniz vize türü için gerekli olan evrakları getirmelisiniz. Bununla birlikte Mısır vize başvurusunun kabul edilip vize işlemlerinin gerçekleşebilmesi için başvuracağınız vize ile ilgili ücreti de ödemeniz gerekip ücretin ödenmemesi durumunda vize işlemlerine başlanılamamaktadır.

  Mısır vizesi için Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluğuna başvuruda bulunurken vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi çok önemlidir. Eksik ya da hatalı bilgi içeren evraklarla yapılan başvurular Mısır vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara başvuru sonrasında ek evrak isteme ve mülakata çağırma yetkisine de sahiptir. Mısır makamlarının mülakata çağırması durumunda vize başvuru sahibi Mısır makamlarının belirlediği tarihte büyükelçilikte olmalıdır.

  Mısır vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ise başvurulan vize türü, vize başvuru zamanı, başvurulan vize ile ilgili evrakların durumu gibi çeşitli faktörlere bağlı olup yapılması istenen Mısır seyahatinin tarihi ve Mısır vize başvurusunun tarihi bu durumlar göze önüne alınarak iyi belirlemelidir.

  Ankara’daki büyükelçiliğe yapılan Mısır vize başvuruları hakkında verilecek kararlara ve olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilmesine ilişkin yetki yalnızca Mısır Büyükelçiliği Ankara’ya ait olmaktadır. Mısır Büyükelçiliği Ankara yapılan vize başvurusunun sonucuna ilişkin olarak olumlu karar vermesi halinde Mısır vizesi alınabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara vize başvuru formu

  Mısır Ankara Büyükelçiliği görev bölgesinde bulunan kişiler Mısır vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Mısır Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Mısır  Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk işlemleri

  Mısır Konsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği, Mısır’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Mısır vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Mısır temsilcilikleridir.

  Mısır Konsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının Konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Mısır Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Mısır Ankara Büyükelçiliği konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Mısır Ankara Büyükelçiliğinden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir.

  Mısır Ankara Büyükelçiliği vize çıkış süresi

  Mısır vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 10 ile 15 iş günüdür. Mısır vize başvurularınızı seyahatinizden en az 3 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  Mısır Ankara Büyükelçiliği vize ücreti

  Mısır’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

  Mısır Ankara Büyükelçiliği vize reddi

  Mısır’a hangi koşullarla giriş yapılabileceğine Mısır temsilcilikleri karar verir. Konsolosluklar müracaatları değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, kamu sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığını görmek isterler.

  Mısır vizesi başvuruları bazı durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir. Mısır Konsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların tam olarak yerine getirilmemesi buna sebep olmaktadır. Mısır vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Mısır vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Mısır vizesi başvurularında;

  • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
  • Sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi,
  • Geçerli pasaporta ya da onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması,
  • Aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması,
  • Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması gibi durumlarda Mısır vizesi başvurusu, Mısır vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara görevleri

  Mısır Büyükelçiliği, Mısır’ı Türkiye’de temsil eden Mısır devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder.

  Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur. Mısır’ın Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara çevresinde gezilecek yerler

  Türkiye Mısır Büyükelçiliği Ankaranın, Çankaya semtinde bulunmaktadır. Ankara’nın Çankaya semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Çankaya’nın Sokak ve caddelerinde birbirinden farklı çok sayıda yabancı dil konuşulmaktadır.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara Adresine, şehrin her noktasından ulaşım imkânı oldukça kolay olurken, Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara oyuncak müzesi, zağfiran hanı, augustus tapınağı ve kurtuluş savaşı müzesi ise yine Mısır Konsolosluğu Ankara adresine kısa mesafededir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan kuğulu park ve tunalı hilmi caddesi yine bu bölgede yer alır.

  Mısır Büyükelçiliği Ankara için sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!