close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Mısır Aile Ziyareti Vizesi

  Mısır Aile Ziyareti Vizesi

  Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi yabancı kişilerin Mısır’da bulunan aile ferdini veya tanıdığını ziyaret etmesi için verilen bir Mısır vize türüdür. Mısır aile ziyareti vizesi kısa süreli bir vize olup geçerlilik süresi maksimum 90 süre olmaktadır.

  Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile Mısır’da ikamet eden aileniz veya tanıdığınız ile birlikte kalabileceğiniz gibi Mısır’daki bu kişilerle birlikte Mısır sınırları içinde turistik seyahat de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Mısır sınırları içinde seyahat edilmesi durumunda hem aile ziyareti vizesi olan şahıs hem de ziyaret edilen ikameti Mısır’da olan şahıs seyahat süresi boyunca pasaportunu yanında bulundurmalıdır.

  Seyahat sırasında Mısır polisleri bu ülkede bulunan yabancı şahısların kimliklerini görmek isteyebilmekte olup özellikle Sina Yarımadasında bu uygulama daha sık olarak gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte yabancıların Mısır’da bulunduğu süre boyunca pasaportlarının fotokopisi de yanlarında olmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vizesi için pasaportun Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olması ve pasaportun 10 senden eski olmaması gerekmektedir. Mısır aile ziyareti vizesi pasaportunuza işlenen bir vize olup Mısır vizesinin işlenmesi için pasaportunuzun vize bölümünde en az iki boş sayfası olmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vizesi için pasaport kadar önemli olan bir diğer evrak da davetiyedir. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için ziyaret edilecek olan Mısır’daki şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davetiyenin alınmaması durumunda Mısır aile ziyareti vizesi verilmemektedir.

  Verilen aile ve arkadaş ziyareti vizesinin süresini uzatmak ya da aile birleşimi olarak oturum izni almak için Mısır’da iken ilgili yetkili makamlara başvurulmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vizesi nasıl alınır?

  Mısır aile ziyareti vizesi alımı için vize vermekle yetkili olan Mısır makamlarına başvurulması gerekmektedir. Bu durumda Mısır aile ziyareti vizesi Türkiye’de iki yerden birine başvurulması durumunda alınır. Mısır aile ziyareti için başvurulması gereken yerler Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’dır.

  Mısır Başkonsolosluğu bölge ayrımı yapmadan her ilden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Mısır Büyükelçiliği Ankara ise yalnızca Ankara ve çevre illerden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Şahısların Mısır’ın bu yetkili organlarına hem doğrudan olarak başvurabilme hem de Mısır vize işlemleri için yetkili olan acenteler aracılığıyla başvurabilme hakları vardır.

  Mısır aile ziyaret vizesi alımı için yapılacak başvurularda evraklar eksiksiz olarak teslim edilmeli ve evraklardaki bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Evrakların bu duruma uymaması vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Ayrıca aile ziyareti vizesi için işlemler vize için gereken ücretin ödenmesi durumunda gerçekleşebilmektedir.

  Mısır Konsolosluğu aile ziyareti vizesi için yaptığınız başvuru sonrası sizden ek evrak isteme ve mülakata çağırma yetkisine sahiptir. Mülakata çağrılma durumunda konsolosluğun belirttiği tarihe göre mülakat için konsoloslukta bulunulmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vermekle yetkili tek kurum Mısır Konsolosluğu olup konsolosluğun aile ziyareti için yaptığınız başvuruyu olumlu olarak değerlendirmesi halinde Mısır aile ziyareti vizesi alabilmektesiniz.

  Mısır aile ziyareti vizesi başvuru belgeleri

  Mısır aile ziyaret vizesi başvuru belgeleri aşağıda belirtilmektedir.

  1. Davetiye (davet eden kişi tarafından hazırlanıp ikamet ettiği Mısır Belediyesinden onaylı, davet eden kişinin Mısır oturum kartı veya Mısır pasaportu ve Mısır kimlik kartı fotokopileri ile birlikte)
  2. Vize başvuru formu (eksiksiz olarak doldurulup doğru bilgiler içeren, başvuru sahibinin imzası bulunmalıdır.)
  3. Vize talebi dilekçesi (vize başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından Konsolosluğa hitaben yazılan, başvuru sahibinin Mısır seyahatinin tarih aralıklarını ve konaklama bilgilerini, seyahatin sponsorunu ve kişinin vize ihlali yapmayacağını belirtilmelidir. Şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olan; vize başvuru sahibinin kendisin yazması halinde seyahat tarihleri ve yakının gönderdiği davetiye ile ziyaretin yapılacağı açıklanmış )
  4. 2 tane biyometrik fotoğraf (vize başvuru sahibinin güncel halini gösteren, beyaz arka fonu olan)
  5. Pasaport (Vize başvuru sahibinin Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli süresi olan, son 10 sene içerisinde çıkartılmış, vize bölümünde en az iki 2 boş sayfası olan, yıpranmış veya hasar görmüş durumda olmayan)
  6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  7. Kimlik bilgilerini içeren kısma ait olan pasaport fotokopisi

  Yukarıda belirtilen Mısır aile ziyareti vizesi başvurusu için istenmekte olup Mısır Konsolosluğu öğrenci ya da emekli gibi farklı durumda olan şahıslar için farklı belgeler talep edebilmektedir. Aile ziyareti vizesi için istenen evraklar eksiksiz olarak getirilmeli ve getirilen evraklar gerçeği yansıtmalıdır.

  Böyle olmayan evraklar vize çıkış süresini uzatabilir ya da vizenin ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Mısır Konsolosluğu gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilmektedir. Başvuru sonrası eksik ya da hatalı bilgi içeren evrak olması halinde konsolosluğun ek evrak isteme olasılığı artmaktadır.

  Mısır aile ziyareti vizesi davetiye

  Davetiye; Mısır aile ziyaret vizesi için istenen en önemli evrakların başlarında yer almaktadır. Davetiye, aile ve arkadaş ziyareti için Mısır’a seyahat etmek isteyen kişilerin Mısır’da ikamet eden yakını veya tanıdığı olduğunu ve Mısır’daki bu kişiyi ziyaret etme amacı olduğunu kanıtlamak için en önemli belgelerin arasında olup, Mısır aile ziyareti vizesi için temel belgelerdendir.

  Bu sebeple Mısır’da bulunan aile ferdi ya da tanıdık kişiden davetiye alınması gerekmekte olup davetiye olmayan evraklar yapılan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvurular kabul edilmemektedir. Mısır aile ziyaret vizesi alınması için davetiyenin gerekli olmasıyla birlikte davetiyenin istenen özelliklere uyması da gerekmektedir.

  Mısır aile ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye Mısır’daki davet eden kişinin imzasını bulundurup bu kişi tarafından gönderilmeli ve Mısır’da ikamet ettiği belediye tarafından onaylanmış olmalıdır.

  Ayrıca davetiyeye Mısır’daki kişinin oturum kartının veya Mısır vatandaşı olduğunu gösteren kimliğinin fotokopisi eklenmelidir. Davet eden kişinin akraba olması halinde akrabalık ilişkisinin noter tasdiki de eklenmelidir.

  Mısır aile ziyareti vize işlemleri

  Mısır aile ziyareti vizesi için gereken evrakları getirmeniz ve vize için gereken ücreti ödemeniz durumunda Mısır Başkonsolosluğu İstanbul veya Mısır Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Mısır aile ziyareti vizesi için gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak getirilip vize işlemlerinin sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi halinde aile ziyareti vizesi için vize işlem süresi ortalama 8-10 iş günüdür.

  Ancak işlem süresi açısından Türk vatandaşları için uygulanan vize işlemleri ile başka bir ülkenin vatandaşları için uygulanan vize işlemleri arasında farklıklar olabildiğinden ortalama işlem süreleri vatandaşlığa bağlı olarak farklı da olmaktadır.

  Bununla birlikte Konsolosluğun yoğun olması veya ek evrak istemesi durumunda işlem süresi olumsuz olarak etkilenebilmektedir. Aile ziyareti vizesi için başvurunuzu seyahatinize en az 2 ay kala yapmanız önerilir. Mısır vize işlemleri sırasında verilecek kararlar ve vize başvurusunun sonucu yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir.

  Mısır aile ziyareti vizesi hakkında sık sorulan sorular

  İstanbul’daki Mısır Konsolosluğu ikamet yeri Adana olan kişiler için aile ziyareti vizesi vermekte midir?

  Evet, Mısır Başkonsolosluğu İstanbul, Türkiye’deki her ilden ikamet eden şahıslar için aile ziyareti vizesi verebilmektedir. İkamet yeri Adana olan kişiler vize başvurularını Mısır’ın İstanbul’daki konsolosluğuna yapmalıdır.

  Mısır ziyaret vizesi nereden alınır?

  Türkiye’de Mısır ziyaret vizesi veren yetkili makamlar Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’dır.

  Yeşil Pasaport Sahibiyim. Mısır’daki ailemi ziyaret etmek için vizesiz gidebilir miyim?

  Yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen seyahatler için Mısır vizesi almaktan muaftır. Mısır’daki ailenizde gerçekleştireceğiniz kalış süresi 90 günü geçmediği sürece ailenizi ziyaret etmek için Mısır’a vizesiz gidebilmektesiniz.

  Mısır aile ziyareti vizesi için Konsolosluğa yazı vermeli miyim?

  Mısır aile ziyaret vizesi için özel yazı halinde vermeniz gereken evraklar dilekçe ve davetiyedir. Bununla birlikte her iki evrak da yetkili Mısır makamlarınca istenen özelliği karşılamalıdır.

  Mısır ziyaretçi vizesi kaç günde alınır?

  Mısır ziyaretçi vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Mısır Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Mısır ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyicidir. Normal şartlarda ise Mısır ziyaretçi vizesi için işlem süresi ortalama 8-10 iş günüdür.

  Mısır ziyaret vize süresi ne kadardır?

  Mısır ziyaret vizesi kısa süreli vize türleri arasında bulunurken, maksimum 90 gün geçerlidir. İstenilmesi ve şartların yerine getirilmesi halinde Mısır aile ziyareti vizesi süresini uzatabilirsiniz.

  Mısır aile ziyareti vizesi süresi nasıl uzatılır?

  Mısır ziyaret vizesinin süresi maksimum 90 gündür. 90 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile Mısır aile ziyareti vize süresini uzatabilirsiniz.

  30 günlük Mısır ziyaret vizesi aldım. Mısır’a gittiğimde polise adres kaydı yaptırmam gerekir mi?

  Mısır ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Mısır’da bulunan Mısır adresinizin kayıt yapılması ise Mısır’da davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.

  Mısır’daki eşimle birlikte uzun süreli olarak kalmak istiyorum. Aile ziyareti vizesi yeterli midir?

  Mısır aile ziyareti vizesi kısa süreli vize olup uzun süreli birlikte olmanızı sağlamamaktadır. Eşler ve çocukların Mısır’daki aileleriyle uzu süreli olarak kalabilmesi için oturma izni alması gerekmektedir. Oturma izni almak içinse kısa süreli vize ile Mısır’a giriş yapıldıktan sonra bu ülkedeki Yabancılar Şubesine başvurulmalıdır.

  Mısır aile ziyareti vizesi başvurularınızda Hermes Vize uzmanları sizlere danışmanlık verebilecektir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!