close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Mısır Aile Birleşimi

  Mısır Aile Birleşimi

  Mısır aile birleşimi için ilk olarak başvuru sahibi Türkiye’den Mısır kısa süreli vize başvurusu yapmalıdır. Kısa süreli Mısır vizesiyle Mısır’a giriş yapan kişi, Mısır’da ikamet iznini almış kişi Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne giderek gerekli belgelerle aile birleşimi başvurusunda bulunabilir.

  Mısır aile birleşimi başvurusu için gerekli asgari belgeler eş veya çocuğa ait tercümeli, onaylı doğum kayıt belgesi, evlilik kayıt belgesi ve sabıka kaydıdır. Bu belgelerin dışında Mısır yabancılar şubesinin kişinin durumuna ve uyruğuna göre talep edeceği ek evraklar olabilir, güncel evrak listesi için başvurudan önce ilgili birimle irtibata geçilmelidir.

  Aile Birleşimi nedeniyle oturum izni başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ilk olarak Mısır Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Türkiye’den yapılacak vize başvuru dosyasına beyaz fon üzerine, son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, geçerlilik süresi en az 6 ay olan ve en az iki adet boş sayfası olan pasaport, ulusal nüfus cüzdanı fotokopisi, Mısır’da ikamet eden kişi (eş, ebeveyn) Türkiye’den aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişiye sponsor olacaksa sponsorun Mısır’daki ikametgahının bağlı olduğu Belediye Birimi tarafından verilecek kayıt belgesi eklenmelidir.

  Babası Mısır vatandaşı olan çocuğa ve Mısır vatandaşı olan biriyle resmi evlilik gerçekleştirmiş kişiye şart koşulan ikamet süresini tamamlamalarının ardından vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.

  Evlilik Yolu ile Mısır Aile Birleşimi

  Mısır vatandaşı olan biriyle evlilik gerçekleştirmiş kişi gerekli belgeleriyle birlikte Mısır’da ilgili birime başvuru yapmalıdır. Mısır vatandaşıyla evlenen yabancı uyruklu kişi aile birleşimi ile Mısır vatandaşlığına geçmek istiyorsa resmi olarak gerçekleştirilmiş evliliğin üzerinden başvuru tarihinden itibaren 2 yıl geçmiş olmalıdır.

  Evlilik yoluyla aile birleşimi gerçekleştirecek yabancı ülke vatandaşı söz konusu süre içerisinde yasal olarak Mısır’da ikamet etmiş olmalıdır. Aile Birleşimi talebi için başvuruda bulunacak kişi kadınsa aile birleşimi için gerekli evrakları toparlamalı, evrak teslimi için randevu tarihi almalıdır.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Turistik Vizesi

  Başvuruda bulunan kadın randevu gününde Yabancılar Şube’de kocasının refakati eşliğinde aile birleşimi talep formunu doldurmalıdır. Aile Birleşimi için gerekli evrak listesi aşağıdaki gibidir:

  • Onaylı evlilik sözleşmesi.
  • Başvuru sahibi kadının eşinin ve babasının doğum belgeleri.
  • Başvuru sahibinin dört fotoğrafı.
  • Pasaport fotokopisi.
  • Doğum Belgesi.

  Aile birleşimi sebebiyle oturma izni ve daha sonrasında vatandaşlık hakkı talebinde bulunacak kadının çocuğu varsa çocuğun doğum belgesinin ibraz edilmesi gerekmekte, pasaportunun son on (10) yıl içinde çıkarılmış olması ve pasaportun herhangi bir deformasyona uğramamış olması gerekmektedir.

  Vatandaşlık yasası gereğince aile birleşimi talebi Mısır Yabancılar Şubesi’ne bireysel başvuru ile gerçekleştirilmektedir. Mısır’a yararlı olabilecek bir uzmanlık alanına sahip olan kişilere Mısır vatandaşlığına geçiş için öncelik tanınmaktadır. Yabancı ülke vatandaşı olan eş başvurusunu eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla tamamladıktan iki yıl sonra Mısır vatandaşlığına geçebilir.

  Bu iki yıl içinde ve devam eden vatandaşlık sürecinde Mısır vatandaşı olan kocanın hayatta olması ve çiftin evliliğinin devamını sağlaması gerekir. Başvuruyu sorunsuz tamamlayan kadına 1975 tarihli Mısır vatandaşlık yasası gereğince evlilik sebebiyle Mısır vatandaşlığı hakkı tanınır.

  Mısır’da beş yıl kesintisiz ve resmi olarak ikamet kişiler vatandaşlığa kabul edilir. Mısır’da beş yıl kesintili olarak ikamet etmiş, ikamet süresi başka ülkelerde de ikamet etmiş kişiler için süre 6 yıla çıkmaktadır.

  Mısır Aile Birleşimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Mısır’da evlilik için boşanmış kişilere yönelik farklı bir uygulama var mı?

  Boşanmış veya eşi vefat etmiş kişiler önceki evliliklerinin bitmiş olduğuna ilişkin belge getirmelidir. Bununa birlikte boşanmış kişiler Mısır’da evlenebilmek için 3 ay, eşi vefat etmiş kişiler Mısır’da evlenebilmek için 4,5 ay beklemek zorundadır.

  Mısır aile birleşimi için Türkiye’de başvurular yapılabilir mi?

  Mısır’da aile birleşimi yoluyla oturma izni almak için başvurular Mısır’daki yabancılar şubesinden yapılmalıdır. Ancak, öncelikle Mısır’a kısa süreli vize ile yasal olarak giriş yapılması gerekli olup bu vizenin Türkiye’deki Mısır Konsolosluğundan alınması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Öğrenci Vizesi

  Mısır aile birleşimi için gerekli belgeler nelerdir?

  Mısır aile birleşimi için gerekli temel belgeler eş veya çocuğa ait tercümeli ve onaylı doğum kayıt belgesi, sabıka kaydı, pasaport fotokopisi, evli olan kişiler için evlilik kayıt belgesi, başvuran şahsın eşinin ve babasının doğum belgesi, 4 biyometrik fotoğrafıdır. Başvuran şahsın durumuna göre bu belgeler değişebilmekte veya ek belgeler istenebilmektedir. Konu ile ilgili olarak güncel bilgilerin teyit edilmesi için Mısır’ın yabancılar şubesi ile iletişime geçiniz.

  Mısır aile birleşimi için pasaportun geçerlilik süresi en az ne kadar olmalıdır?

  Mısır aile birleşimi için pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.

  Mısır vatandaşı ile evlilik yoluyla Mısır vatandaşlığına geçebilir miyim?

  Mısır vatandaşı ile evli olan kişinin bayan olması halinde belirli kriterleri karşıladığı takdirde Mısır vatandaşı olma hakkı vardır. Şahsın Mısır vatandaşı olabilmesi için en az iki sene resmi olarak Mısır vatandaşı ile evli olması, 5 sene kesintisiz Mısır’da ikamet etmiş olması kesinti olması halinde 6 sene Mısır’da ikamet etmiş olması gerekmektedir.

  Mısır’da evlilik yapmak için gereken evraklar nelerdir?

  Mısır’da evlilik için adalet bakanlığından alınan ve Mısır Konsolosluğu tarafından onaylanmış engel olmama belgesi, yabancı vatandaşın pasaportu ve >Mısır vizesi ile Mısır vatandaşının nüfus cüzdanı veya fotokopisinin aslı ve Arapça tercümesi, daha önce evlenmiş olan kişiler için boşanmış veya dul olduğunu gösterir belge, evlenecek şahısların 5 adet vesikalık fotoğrafı ve Mısır posta ofisinden alınmış pul gereklidir. Ayrıca evlilik belgelerinin onaylanması için iki erkek şahit de gereklidir. İlgili bilgiyi teyit etmek için Mısır’ın adalet bakanlığı ile iletişime geçiniz.

  Mısır’da yabancı vatandaşların evliliği nerede gerçekleştirilmektedir?

  Mısır’da yabancı vatandaşları evlilik işlemleri adalet bakanlığının yabancılar evlilik bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Vizesi

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Mısır Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  misirkonsoloslugu.com sitesi konsolosluğun veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile herhangi bir ilgisi olmayıp okuduğunuz bilgilerin resmiyeti bulunmamaktadır. Bu web sitesi vize uzmanlarının sahip olduğu tecrübelere dayanarak düzenlenmiş olup insanlara faydalı olmayı amaç edinmiştir.

  Hermesvize, farklı internet alan adları alan bir şirket olup bunu Google optimizasyonu tekniklerinden faydalanarak gerçekleştirmektedir. Şirket, bu internet alan adları ile bilgiler sunarak seyahat, danışma gibi firmalara reklam temin edip bu firmalarla stratejik ortaklık kurmaktadır. Bu web sitesinin sağladığı bilgilerin yanlış olduğunu anlamanız halinde düzeltim için lütfen info@hermesvize.com adresine bildiriniz.

  Mısır Evlilik Kanunu bayanlara yönelik farklı bir uygulama içeriyor mu?

  Mısır Evlilik Kanunu bayanların 21 yaşın altında ise babası veya velisi tarafından eşlik edilmesini veya onların onayı olduğunu bildirir yazılı belge verilmesini gerektirmektedir. Ayrıca, evlenecek bayan hamile ise çocuğunun doğumundan sonra evliliğini gerçekleştirilebilmektedir.

  Mısır aile birleşimi için oturum iznini geçerlilik süresi ne kadar olmaktadır?

  Aile birleşimi için verilen Mısır oturma izninin geçerlilik süresi 3 sene ile 10 sene arasında değişmektedir