close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Midilli Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Midilli Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Yunanistan Midilli adası girişleri Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yunanistan Kapı vizesi sahibi olarak kapı vizesi uygulaması dahilinde olan RodosKosMeisSamos ve Sakız adaları en fazla 15 gün konaklama hakkı ile ziyaret edilebilmektedir. Kalimnos ve Leros adaları kapı vizesi uygulaması dahilinde olan adalar olmaması nedeniyle Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olarak bu adalara seyahat gerçekleştirilememektedir.

  Yunanistan Kapı Vizesi ile yalnızca kapı vizesi uygulamasına dahil olan Rodos, Kos, Midilli, Meis, Samos ve Sakız Adalarına seyahat edilebilmektedir. Kapı vizesi ile Yunanistan’a ve kapı vizesi uygulaması dahilinde olmayan diğer adalara seyahat edilememektedir. Yunanistan ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilmek için Yunanistan Schengen vizesine başvurulması gerekmektedir.

  Midilli vizesi başvurularının seyahat tarihinin 4 iş günü öncesinden yapılmış olması gerekmektedir. Yunanistan kapı vizesi başvuruları akredite vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır. Midilli vizesi kısa süreli vize türleri kapsamında yer alması nedeniyle Yunanistan Konsolosluğu doğrudan yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

  Midilli Vizesi Gerekli Evrakları

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanının her iki yüzüne ait fotokopide yer alan bilgilerin pasaport kimlik bilgileri ile aynı olması gerekmektedir.
  • Pasaport Fotokopisi: 10 yıldan daha eski olmayan bir pasaport ile yapılması gereken kapı vizesi başvurusunda pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Midilli adası giriş sırasında sınır görevlileri kontrolü ve vize basımı için başvuru aşamasında fotokopisi ibraz edilen pasaportun aslı seyahat sırasında başvuru sahibinin yanında olmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğrafın uluslararası ölçü ve kriterlere uygun olarak güncel tarihte çekilmiş olması gerekmektedir.
  • Midilli Feribot Bileti: Midilli vizesi başvuru aşamasında feribot rezervasyonu bilgisini içeren belgeler kabul edilmemektedir. Satın alınmış Midilli feribot biletleri ile başvuru yapılması gerekmektedir.
  • Otel Rezervasyonu: Midilli adası ve kapı vizesi uygulaması dahilinde yer alan diğer adalara seyahat edilecek ise konaklama yapılacak tüm otellerin rezervasyonları konfirme edilmelidir.
  • Vize Başvuru Formu: Yunanistan kapı vizesi başvuru formu Yunanca ya da İngilizce dillerinden biri ile Türkçe karakter içermeyecek şekilde doldurulmalıdır.
  • Banka Hesap Özeti: Midilli ve kapı vizesi kapmasında seyahat edilecek adaların seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar bakiye bulunması gereken banka hesap dökümü son 3 ayın bilgisini içerecek şekilde ibraz edilmelidir.
  İlginizi Çekebilir  Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

  Midilli Adası Vize Ücreti 2023

  Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenen ve dönemsel olarak güncellenen Yunanistan kapı vizesi ücretleri akredite vize merkezleri ve seyahat acentalarına ödenmektedir. Vize ücretleri içerisine vize harç bedeli ve koordinasyon hizmet bedeli yer almaktadır.

  Yunanistan kapı vizesi başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş seyahat acentaları aracılığı ile güncel vize ücret detaylarına ulaşabilmek mümkündür.

  Midilli Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi Başvuru Formu

  Midilli vizesi başvuru aşamasında doldurulan Yunanistan kapı vizesi başvuru formu ve Yunanistan Schengen vizesi aynı formattadır. Form içerisinde yer alan başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulara dikkatle ve gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi gerekmektedir.

  Vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara yanlış, tutarsız ya da eksik yanıtlar verildiğinin gözlemlenmesi halinde Midilli vize başvurusu olumsuz sonuç alabilmektedir. Midilli vize başvuru formunda bulunan sorulara verilen yanıtlar ile başvuru aşamasında teslim edilen diğer gerekli evrakların birbirini desteklemesi gerekmektedir.