close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Midilli Feribot Seferleri

  Midilli Feribot Seferleri

  Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin Midilli Adası seyahatleri Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olarak gerçekleştirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri seyahatleri sonrasında 6 ay daha geçerli olan pasaportları ile vize sahibi olmadan Midilli Adasına seyahat edebilmektedirler.

  Yunanistan Kapı Vizesi ile diğer Yunan Doğu Ege Adalarına en fazla 15 gün konaklama hakkı ile seyahat edilebilmektedir. Yunanistan anakarası ve uygulama dahilindeki 6 ada harici adalara seyahat edebilmek için Yunanistan Schengen vizesi sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kapı vizesi sahibi olarak Midilli ile birlikte Rodos, Kos, Meis, Samos ve Sakız adalarına seyahat edilebilmektedir.

  Yunanistan Kapı Vizesi / Midilli Vizesi başvuruları akredite seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinin seyahat tarihinin en az 4 iş günü öncesinden gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Kapı vizesinin kısa süreli vize türleri arasında yer alması nedeniyle vize başvuruları doğrudan Yunanistan Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Midilli Adası feribot seferleri Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden gerçekleştirilmektedir.

  Midilli Feribot Seferleri

  Ayvalık – Midilli Adası feribot seferleri ortalama 1 buçuk – 2 saat sürmektedir. Feribot seferleri her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında düzenlenmesi ile birlikte dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Midilli Adası seyahati olan vatandaşların seyahatleri öncesinde ilgili seyahat acentasından feribot seferleri ve saatleri ile ilgili bilgileri teyit etmeleri gerekmektedir.

  Midilli Vizesi ve Feribot Seyahatleri Hakkında

  • Yunanistan kapı vizesi sahibi olarak Midilli adası sınırları içerisine giriş yapacak vatandaşların sefer saatinden en az 1 saat önce limanda olmaları gerekmektedir.
  • Midilli adası seyahatleri sırasında yolcuların boarding card alarak feribota binmesi gerekmektedir.
  • Midilli adasına giriş aşamasında pasaportu üzerinde VIS ibaresi bulunmayan vatandaşların parmak izlerini ibraz ederek biyometri işlemi yaptırma zorunlulukları bulunmaktadır. Vize etiketi pasaporta parmak izi beyanının ardından işlenmektedir.
  • Pasaportu üzerinden K.K.T.C vize giriş damgası bulunan vatandaşlara Yunanistan Devleti kararı ile kapı vizesi verilmemektedir. Yeni pasaport ile yapılan başvurular işleme alınmaktadır.
  • Midilli Adası seyahatini özel araç ile gerçekleştirecek vatandaşların beynelmilel ehliyetyeşil sigorta ve araç ruhsatı ek evraklarını hazırlamaları gerekmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!