close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Meksika’nın petrol devinde patlama: 25 ölü

  Meksika’nın petrol devinde patlama: 25 ölü

  Meksika’nın başkenti Mexico City’de devlete ait petrol şirketinin yönetim binasında meydana gelen patlamada en az 25 kişi hayatını kaybetti.
  En az 100 kişinin yaralandığı saldırıda, çok sayıda kişinin de 54 katlı binanın bodrum katında enkazda mahsur kaldığı bildirildi.
  Hayatta kalanları bulmak için arama kurtarma çalışmaları eğitimli köpeklerin de katılımıyla devam ediyor.
  Pemex patlamanın nedeninin bilinmediğini açıkladı.
  Patlamanın perşembe günü öğleden sonra vardiya değişimi binanın kalabalık olduğu sırasında meydana geldiği bildirildi.
  Pemex patlamaya karşın faaliyetlerinin devam edeceğini ticari ve mali sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdüreceklerini açıklarken, şirketin icra kurulu başkanı Emili Lozoya Austin, Asya’ya gerçekleştirdiği seyahati yarıda kesti.
  Görgü tanıklarından Christian Obele, binanın sarsıldığını ve elektriklerin kesildiğini belirterek, ”Her tarafta enkaz parçaları vardı, mesai arkadaşlarımız bize binayı terketmemizde yardımcı oldular” dedi.
  Bir başka görgü tanığı da, ”Sohbet ederken aniden bir patlama duyduk, etrafı duman ve cam parçaları kapladı” diye konuştu.
  Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto patlamanın nedeninin tespit edilmesi için bir soruşturma başlatırken, Pemex’in patlama öncesinde Twitter’de binada elektrik sisteminde bazı sorunlar yaşandığı mesajı yayınladığı bildirildi.
  Pemex geçtiğimiz yıllarda ölümlerin yaşandığı bazı vakalarla karşı karşıya kalmıştı.

  Meksika’nın başkenti Mexico City‘de devlete ait petrol şirketinin yönetim binasında meydana gelen patlamada en az 25 kişi hayatını kaybetti.

  En az 100 kişinin yaralandığı saldırıda, çok sayıda kişinin de 54 katlı binanın bodrum katında kazda mahsur kaldığı bildirildi. Hayatta kalanları bulmak için arama kurtarma çalışmaları eğitimli köpeklerin de katılımıyla devam ediyor. Pemex patlamanın nedeninin bilinmediğini açıkladı.

  Patlamanın perşembe günü öğleden sonra vardiya değişimi binanın kalabalık olduğu sırasında meydana geldiği bildirildi.Pemex patlamaya karşın faaliyetlerinin devam edeceğini ticari ve mali sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdüreceklerini açıklarken, şirketin icra kurulu başkanı Emili Lozoya Austin, Asya’ya gerçekleştirdiği seyahati yarıda kesti. Görgü tanıklarından Christian Obele, binanın sarsıldığını ve elektriklerin kesildiğini belirterek, ”Her tarafta enkaz parçaları vardı, mesai arkadaşlarımız bize binayı terketmemizde yardımcı oldular” dedi.Bir başka görgü tanığı da, ”Sohbet ederken aniden bir patlama duyduk, etrafı duman ve cam parçaları kapladı” diye konuştu.

  Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto patlamanın nedeninin tespit edilmesi için bir soruşturma başlatırken, Pemex’in patlama öncesinde Twitter’de binada elektrik sisteminde bazı sorunlar yaşandığı mesajı yayınladığı bildirildi.

  Pemex geçtiğimiz yıllarda ölümlerin yaşandığı bazı vakalarla karşı karşıya kalmıştı.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!