close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Meksika Ticari Vize

  Meksika Ticari Vize

  Meksika Konsolosluğu ve Meksika Ticari Vize Başvuru Evrakları Hakkında

  Meksika Elektronik Vize Onay Sistemine Başvuru

  Meksika Konsolosluğu’na Meksika vize işlemleri için başvurular, online formun doldurulması ile işleme alınmaktadır. Meksika vizesi online başvuru formunun doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken; pasaport/ kimlik kartı bilgileri, havayolu seyahat bilgileri ve diğer kişisel bilgiler ile ilgili bölümlerde yer alan soruların doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlanmasıdır. Eksiksiz, doğru ve birbirini destekleyen bilgilerin beyan edilmesi Meksika vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını ve 30 gün geçerliliği olan tek girişli vizenin onayını sağlayacaktır.

  Sistemden Meksika vize başvurusuna ret gelmesi halinde Meksika Konsolosluğu‘na, ticari seyahat sebebine uygun şekilde müracaat edilmelidir!

  Elektronik Onay başvurusunun reddedilmesi durumunda, başvuru sahibinin Meksika Konsolosluğu’na Meksika ticari vize müracaatında bulunması gerekmektedir. Meksika’ya kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülke üzerinden bağlantılı ziyaret planlanması halinde; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunulması gereklidir.

  Meksika Vize Başvuru Formu

  Meksika Ticari Vize Vize işlemleri için başvuru sahipleri tarafından eksiksiz ve okunaklı olarak- büyük harflerle doldurulmalı; formun son sayfasında yer alan imza bölümünün imzalanması unutulmamalıdır. Meksika Vize Başvuru Formu, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup; Meksika’ya ticari seyahat sebeplerini kanıtlayıcı belgelerle, formda sorulara verilen yanıtların birbirini desteklemesi çok önemlidir.

  Pasaport

  Meksika Ticari Vize başvuruları için geçerliliği olan pasaportlarda aranan şartlar; son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

  ÖNEMLİ: Başvuru yapılan pasaportta, A.B.D. veya Schengen vizesi olması durumunda; Meksika vizesinin olumlu ve erken sonuçlanması için referans oluşturacaktır.

  Biometrik Fotoğraf

  Meksika Ticari Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli, beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

  Meksika Ticari Vize Davetiyesi

  Meksika Ticari Vize başvurusu için ulusal mevzuata uygun bir Davetiye; davet eden Meksikalı şirket tarafından yazılmalıdır. Davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın ünvanı ve iletişim bilgisini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye, antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

  İlginizi Çekebilir  Meksika Öğrenci Vizesi

  Meksika Vize Talep Dilekçesi

  Meksika Ticari Vize işlemi için başvuru sahibinin seyahat amacını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.

  Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; Meksika Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, Şirket/Kurum yetkilisi tarafından antetli kağıda; – iş seyahatinin sebebi, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının karşılanması, seyahat süresi izinli olduğu ve seyahat bitimi işe geri döneceği taahhüdünü içeren bir dilekçe olmalıdır. İmza ve kaşeli olmalıdır.

  Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

  Finansal Durumu Gösteren Evraklar

  Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya ticari seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

  Meksika Ticari Schengen Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu; bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

  İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

  Meksika Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirketle ilişkisini ibraz eden belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalıştığı şirkette çalışma süresi 1 yılı doldurmamış ise; önceki çalıştığı şirketten temin edilmelidir.

  SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

  Meksika Ticari Vize başvurusu yapan kişi yabancı uyruklu vatandaş ise; T.C. Oturma ve T.C. Çalışma İzni aslı ve fotokopisi Oturma İzninin en az 6 ay geçerli olması ve planlanan seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli süresinin bulunması gerekmektedir.

  Meksika Ticari Vize işlemi için başvuru yapan kişilerin çalıştığı veya sahip olduğu şirkete ait sunmaları gereken resmi kurum evrakları:

  Şirketin Faaliyet Belgesi fotokopisi- şirketin bağlı olduğu Ticaret Odası’ndan, son 3 ay tarihli.

  Şirketin Vergi Levhası fotokopisi- son yıla ait vergi beyanı bilgilerini beyan etmelidir.

  Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi-şirkette isim ve ünvan değişikliği varsa gazete bu bilgileri içermelidir.

  İmza Sirküleri fotokopisi- Şirkette imza atma yetkisi olan kişilerin imza yetkisini göstermelidir.

  İlginizi Çekebilir  Meksika Vize Başvuru Formu

  Ulaşım ve Konaklamaya İlişkin Belgeler

  Meksika Ticari Vize başvuru sahibinin seyahat tarihlerini içeren; ulaşım ve konaklama planını teyit edici rezervasyon bilgilerini sunması önemlidir. Gidiş/dönüş uçak , gemi, feribot, tren, otobüs veya diğer ulaşım rezervasyon belgeleri.

  Meksika Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Meksika Ticari Vize başvurusunda otel rezervasyonu veya konaklamanın nerede gerçekleşeceğini gösteren evraklar sunulmasını istemektedir.

  Seyahat Sağlık Sigortası

  Meksika Ticari Vize işlemlerinde bulunan kişinin seyahat süresini kapsayan; ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30.000 teminat tutarında, orijinal seyahat sağlık sigortası.

  ÖNEMLİ NOT: Meksika Konsolosluğu’nun Meksika ticari seyahatine uygun hazırlanan başvuru dosyalarının incelenmesi sırasında dikkat edilen en önemli unsur; kişinin Türkiye’ye geri dönüşünü sağlayacak maddi varlık, sosyal ailevi bağı ya da öğrenim bağlarının olup olmamasıdır.

  Meksika Konsolosluğu Vize Bölüm yetkilisi, başvuru dosyasını incelerken, ülkeyi terk etme niyetinin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağların bulunduğuna ikna olması halinde vize başvurusunu olumlu sonuçlandıracaktır.

  Meksika Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  1- Meksika Ticari Vize Başvurusunda En Önemli Evrak Hangisidir?

  Meksika ticari vize için en önemli başvuru evraklarından biri ticari faaliyet için sizi Meksika’ya davet eden firmadan alacağınız davetiyedir. Bu davetiyede mutlaka yer alması gereken bazı bilgiler vardır.Davetiyeyi gönderen firmanın ismi ve Resmi Sicil Kaydı, davetiyeyi gönderen firmanın Resmi sicil kaydı numarası, davetiyeyi gönderen firmanın faaliyet alanı ve kuruluş amacı gibi birçok bilginin eksiksiz bir şekilde davetiyede yazılmış olması Meksika Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir.

  2- Meksika Ticari Vizesi Başvurusunda Bulunabilmek İçin Meksika’da Gerçekleştirilecek Olan Hangi Faaliyetler Ticari Faaliyet Kabul Edilmektedir?

  İş toplantılarına katılmak, iş eğitimleri, denetleme faaliyetleri, iş fuarlarına ve konferanslarına katılmak, firmaların teknik çalışmaları, yatırım alternatifleri üzerine araştırma yapmak, bir yatırım faaliyetini yürütmek, bir şirketi temsil etmek, şirketler arası ticari faaliyetleri yürütmek gibi faaliyetler için Meksika’ya gidecekseniz Meksika ticari vizeye başvurmanız tavsiye edilmektedir.

  3- Meksika Ticari Vize İle Meksika’da Kaç Gün Kalabilirim?

  Meksika Ticari Vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylandığı takdirde 180 gün geçerli olacak şekilde ve tek girişli olarak verilmektedir. Bazı özel durumlarda bu süre uzatılabilmekte veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Böyle özel bir durumun bulunmadığı hallerde Meksika ticari vizenizle Meksika’da en fazla 180 gün boyunca kalabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Mexico E-Visa

  4- Meksika Ticari Vize Başvurumu Meksika E-vize Olarak Yapabilir Miyim?

  Evet. Eğer pasaportunuz Meksika e-vize başvurusu yapmak için uygunsa ve Meksika’ya havayolu ile seyahat edecekseniz Meksika ticari vize başvurunuzu e-vize olarak yapabilirsiniz. Bu durumda e-vizenizi aldıktan sonra Meksika’ya uçuşunuzu gerçekleştirecek olan havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı bir havayolu şirketi olması gerektiğini unutmayınız.

  5- Meksika E-vize olarakMeksika Ticari Vize Başvurusu Yapmak İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

  Meksika e-vize başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun Meksika’ya seyahat tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca Meksika Konsolosluğu yalnızca bordo (umumi) pasaportların Meksika e-vize başvurusu yapmasına izin vermekte ve başvuırunun mutlaka son 10 yıl içinde alınmış bir pasaport ile yapılmasını kabul etmektedir.

  6- Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Meksika Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekteve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarakstratejik partnerlik yapmaktadır. meksikakonsoloslugu.com web sitesinin, Meksika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur.

  İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfeninfo@hermesvize.com adresineyazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

  7- Meksika Ticari Vizemin Süresini Uzatabilir Miyim?

  Evet. Meksika Konsolosluğu tarafından belirlenen Meksika Ticari vizenizin süresinden daha uzun bir süre Meksika’da kalmanız gerekiyorsa, vizenizin süresinin bitimine 30 gün kala süre uzatımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize uzatımı başvurunuzda neden Meksika’da vizenizin süresinden daha uzun bir süre kalmak istediğinize dair geçerli sebepler sunmanızve Meksika’da fazladan kalacağınız süre içinde maddi olarak yeterli kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamanız istenecektir.