close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Meksika Seyahat Sağlık Sigortası

  Meksika Seyahat Sağlık Sigortası

  Meksika seyahat sağlık sigortasıMeksika’ya seyahat edecek olan vatandaşlar için düzenlenen sigortadır. Seyahat sağlık sigortası seyahat anında oluşabilecek risklere karşı sigortalı kişiyi korumaktadır. Diplomatik pasaport hamili vatandaşlar yapacakları Meksika seyahatlerinde vizeden muaftır. Umumi (bordo) pasaport sahiplerinin ise ülkeye giriş yapabilmesi için vize almaları gerekmektedir. Meksika seyahatleri esnasında oluşabilecek sağlık problemlerine karşı güvence altına alınmaları açısından sağlık sigortası ile seyahat etmeleri son derece önemlidir. Sigorta kapsamında seyahat etmeleri için seyahat eden herkes adına sigorta düzenlenmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken belirli hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

  Ülkeye yapılacak seyahatlerde vize başvuru evrakları diplomatik temsilcilikler tarafından belirlenmektedir. Belirli şartlar doğrultusunda yapılan seyahatler için e-vize uygulaması bulunmaktadır. Özel amaçlı seyahatler için Meksika’nın diplomatik temsilciliklerine müracaat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu, evrakların ibraz edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Dış temsilciliklere müracaat eden vatandaşlar seyahat sağlık sigortasını başvuru evrakları ile ibraz etmelidir. Sigorta zorunluluğu bulunmasa dahi, yurt dışı seyahatinde yaşanabilecek kaza, yaralanma ya da hastalık gibi risklere karşı sigorta yaptırılması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasına ilişkin detaylı bilgiye yazının devamında yer verilmiştir.

  Meksika Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

  Meksika vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası çeşitli amaçlarla ülkemize seyahat edecek Meksika vatandaşları adına düzenlenmektedir. Türkiye vatandaşlarına düzenlenen Meksika seyahat sağlık sigortası ile Meksika vatandaşlarına düzenlenen sigorta aynı amacı taşır. Yurt dışı seyahatleri esnasında herhangi bir kaza, yaralanma, sakatlık ya da hastalık gibi durumlara karşı alınabilecek en büyük önlemlerden biri seyahat sağlık sigortası kapsamında yolculuk etmektir. Sigortalı kişi, bu gibi riskler karşısında güvence altına alınır. Kişinin, hastane, doktor, ilaç, muayene ve tedavi masrafları poliçede yer alan teminatlar kapsamında karşılanmaktadır. Böylelikle turist sağlığı, güvenliği ve bütçesi korunmuş olur.

  Ülkemize yapacakları turistik ya da resmi amaçlı seyahatlerinde diplomatik pasaport sahibi Meksika vatandaşları 90 gün süre ile vizeden muaftır. Hizmet resmi ve umuma mahsus pasaport sahipleri ise vize almalıdır. 90 güne kadar yapacakları çok girişli seyahatler için ülkemizin dış temsilciliklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Meksika vatandaşlarının 30 güne kadar olan seyahatler için e-vize uygulaması bulunmaktadır. Söz konusu süreleri aşan seyahatler için ya da eğitim ve çalışma gibi özel amaçlar için dış temsilciliklere müracaat etmeleri gerekmektedir. Dış temsilciliklere yapılan vize başvurularında, başvuru evraklarının eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Dolayısıyla başvurudan önce Meksika vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası yapılmalıdır.

  Meksika Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

  Meksika seyahat sağlık sigortası yapılırken, sigortalı kişinin birtakım bilgileri gerekmektedir. Bunlar; T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, adres ve telefon numarası ve pasaport bilgisi şeklindedir. Sigorta yapacak kişiye bu bilgilerin hatasız ve eksiksiz olarak aktarılması gerekmektedir. Verilen bilgilerle kişinin adına poliçe düzenlenmektedir. Hazırlanan poliçede herhangi bir harf hatası bulunması bile sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Hem seyahat esnasında hem de vize başvurusunda sigortadan dolayı aksaklık yaşamamak için bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Bilgi girişlerinin doğru bir şekilde yapılması, sigorta türü seçimi, sürenin belirlenmesi, ödeme yapılması ve poliçe düzenlenmesi adımları ile tamamlanmaktadır.

  İlginizi Çekebilir  Meksika Vize Başvuru Formu

  Sigorta türü seçimi, gidilecek ülke ya da ülkelere uygun olarak yapılmaktadır. Sigorta kapsamı Schengen ülkeleri, Avrupa ülkeleri, tüm dünya ülkeleri ya da yalnızca belirli bir ülke şeklinde olabilir. Gidilecek ülkeye göre sigorta şartlarında da değişiklik görülmektedir. Örneğin Schengen ülkeleri için 30.000 Euro teminatlı sigorta, Amerika Birleşik Devletleri için 50.000 USD teminatlı sigorta ya da Kanada için ABD’de olduğu gibi en az 50.000 USD teminatlı sigorta şartı aranır. Sigorta kapsamının ardından poliçe süresi belirlenir. Poliçe süresinin nasıl belirlenmesi gerektiğine ilişkin detaylı bilgiye yazının devamında değinilmiştir.

  Tüm bu işlemlerin ardından seyahat sigortası ücretleri belirlenmektedir. Ödemenin yapılması ile Meksika seyahat sağlık sigortası işlemleri tamamlanır. Sigortalı kişi ya da kişiler adına antetli kağıda poliçe hazırlandıktan sonra ıslak imzalı olarak teslim edilmektedir. Seyahat edecek kişinin sigortayı yanında bulundurması gerekmektedir. Zaman zaman ülke sınırlarında yetkililer tarafından sigorta kontrolü yapılmaktadır.

  Meksika Seyahat Sağlık Sigortası Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

  Seyahat sağlık sigortası hakkında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de sürenin doğru belirlenmesidir. Poliçe gün sayısının seyahat tarihlerini kapsamaması, yetersiz kalması sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Bu durum ise vize başvurusunda ve seyahat anında olumsuzluk yaşanmasına neden olur. Meksika vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası ile Türk vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası düzenlenirken, seyahat tarihlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. En az 1 gün en çok 1 yıl şeklinde herhangi bir süre ile düzenlenebilir. En az konsolosluğa beyan edilen seyahat tarihleri boyunca geçerli olmalıdır. Bu sebeple seyahat tarihinden bir gün önce yapılmalı ve dönüş tarihinden en az bir gün sonra bitirilmelidir.

  Vize başvurularında ibraz edilen Meksika seyahat sağlık sigortası önceden kontrol edilmelidir. Poliçe süresinin yanlış belirlenmesi durumunda tekrar düzenlenmesi gerekmektedir. Sık sık seyahat eden biri için ayrı ayrı sigorta yapılmasına gerek yoktur. Her seyahat için ayrı sigorta gerekliliği bulunmamaktadır. Bu sebeple birbirine yakın tarihli seyahatler için uzun süreli bir poliçe düzenlenebilir. Uzun süreli poliçe, her seyahatte ek işlem yapmanın ve zaman kaybının da önüne geçecektir. Poliçe geçerliliği boyunca yapılan her seyahatte, sigorta yeniden devreye girecektir.

  Meksika Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

  Meksika seyahat sağlık sigortası işlemleri Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Seyahat edecek kişi hazırlaması gereken belgeler hakkında güncel olarak bilgi sahibi olmalıdır. Vizeden muaf olan kişilerin de geçerli bir sigorta ile seyahat etmeleri son derece önemlidir. Sınırda yetkililer tarafından yapılan kontrollerde zaman zaman poliçe kontrolü de yapılmaktadır. Bu durumda olumsuzluk yaşanmaması adına geçerli bir sigorta kapsamında seyahat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusunda sunulacak evrakların ise konsolosluk şartlarını taşıması gerekmektedir. Bu sebeple vize başvurularında uzman kişiler aracılığıyla sigorta düzenlenmesi çok daha faydalı olacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Mexico E-Visa

  Sigortanın işlevleri teminatları ile belirlenmiştir. Bu teminatlardan yararlanabilmek için seyahat boyunca geçerli bir sigortaya sahip olmak gerekmektedir. Poliçede yapılan basit bir hata bile sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Bu sebeple ülke ve konsolosluk şartlarının güncel olarak takibini yapan kişiler aracılığıyla sigorta yapılması oldukça önemlidir. Yurt dışı seyahati esnasında olası risk durumlarına karşı kişiye sigorta destek olur. Fakat bundan faydalanmak için doğru bir sigorta ile seyahat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin olası bir sağlık problemi karşısında ciddi bir maddi kayıp yaşaması söz konusu olacaktır. Sigorta teminatları için yazının devamını okuyabilirsiniz.

  Meksika Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

  Meksika seyahat sağlık sigortası ne işe yarar sorusunu yanıtlarken poliçede yer alan teminatlardan bahsetmek gerekmektedir. Teminatlar; ana teminat ve ek teminat olarak ikiye ayrılır. Ana teminat genellikle, seyahat esnasında yaşanan kaza, hastalık, sakatlık ya da yaralanma gibi durumlarda devreye giren sağlığa ilişkin riskleri güvence altına alır. Ek teminat ise genellikle, bagaj kaybolması, pasaport kaybolması, bagaj gecikmesi ya da seyahatin iptali durumlarında devreye giren teminatlardır. Kişinin talebine bağlı olarak poliçede ek teminat düzenlenebilmektedir. Ana teminatlar ise genellikle aşağıdaki gibidir;

  • Seyahat anında karşılaşılan hastalık, kaza, yaralanma ya da sakatlık gibi durumlarda hastane, doktor, ilaç, muayene, ayakta ya da yatarak tedavi, ameliyatlı ya da ameliyatsız tedavi, hastane nakli gibi giderler karşılanmaktadır.
  • Hastalık ve tedavi sebebiyle uzayan konaklama masrafları karşılanmaktadır.
  • Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşan kişinin ülkesine nakli sağlanmaktadır.
  • Seyahat esnasında vefat eden sigortalının cenaze nakli sağlanmaktadır.
  • Sigortalı kişi ihtiyaç duyduğu her an tıbbi danışmanlıktan faydalanabilmektedir. Doktor, eczane, hastane vb. her konuda bilgi ve tavsiye talebinde bulunabilmektedir.

  Meksika Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

  Meksika seyahat sağlık sigortası planlanan seyahatten önce yapılmalıdır. Yolculuk esnasında yaşanabilecek olumsuzluklarda sigortadan yararlanabilmek için sigortanın seyahat boyunca geçerli olması gerekmektedir. Seyahat tarihlerinin tamamı boyunca geçerli olması için seyahatten tarihinden bir gün önce başlaması gerekmektedir. Vize başvurusunda diğer başvuru evrakları ile birlikte poliçe ibraz edecek vatandaşların, vize başvurusundan önce hazır olarak bulundurmaları gerekmektedir. Tıpkı diğer başvuru evrakları gibi poliçenin de önceden kontrol edilmesi gerekmektedir. Poliçe tarihlerinin hatalı belirlenmesi ya da kişisel verilerde yapılan basit bir hata bile sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Bu türde herhangi bir hata tespit edilmesi halinde sigortanın yeniden düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Meksika Konsolosluğu, Vize Başvuru

  Zaman zaman sınır yetkilileri tarafından seyahat sigortası kontrolü yapılabilir. Bu gibi bir durumda olumsuzluk yaşanmaması adına sigortanın seyahat anında bulundurulmasında fayda vardır. Güvenle seyahat edebilmek için vize muafiyeti olan kişilerin dahi sağlık sigortası yaptırması gerekir. Yurt dışı seyahatinde yaşanan en büyük problemlerden biri sağlık problemleri ve beraberinde gelen harcamaların yüksek maliyetli olmasıdır. Sigortalı kişi ihtiyacı olan sağlık giderleri karşısında hiçbir bedel ödememektedir.

  Meksika Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Meksika seyahat sağlık sigortası fiyatları belirlenirken birtakım hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlardan sigorta ücretleri üzerinde büyük ölçüde etkisi olan unsur ise sigorta süresidir. Seyahat tarihlerinin uzaması dolayısıyla sigorta süresi de uzamaktadır. Sürenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak sigorta ücretleri de artış gösterecektir. Sigorta ücretlerinde değişiklik olmasının bir diğer sebebi de kişinin poliçede ek teminat talep etmesidir. Poliçede ek teminat düzenlenmişse, seyahat sigortası ücreti belirli bir miktar artış gösterecektir.

  Sigorta ücretleri üzerinde etkisi olan bir diğer unsur ise ülkelerin sigorta şartlarının değişiklik göstermesidir. Örneğin Schengen ülkeleri için en az 30.000 Euro teminatlı sigorta geçerliyken, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde geçerli olması için en az 50.000 USD teminatlı olması gerekmektedir. Ülkeye göre değişen poliçe teminatı da sigorta ücreti üzerinde etkilidir. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda seyahat sağlık sigortası ücretleri hakkında net bir rakam vermek söz konusu değildir. Bunun için öncelikle kişinin seyahat planını aktarması gerekmektedir. Ardından kişinin seyahatine ilişkin bir ücretten söz edilebilir.

  Meksika Covid 19 Seyahat Sigortası

  Meksika Covid 19 seyahat sigortasıseyahat esnasında kişiyi koronavirüs riskine karşı korumaktadır. Bu sigorta, diğer türlerinden koronavirüs teminatı bulunmasından dolayı ayrılır. Pandemi sürecinde yapılan düzenlemelerden sigortacılık alanı da etkilenmiştir. Bu alanda yapılan düzenlemeler ise Kovid 19 teminatlı Meksika yurtdışı seyahat sigortası koronavirüs teminatında kapsamlı olarak karşımıza çıkar. Seyahate çıkmadan kayda değer önlemler alınması son derece önemlidir. Alınabilecek en büyük önlemlerden biri ise koronavirüs teminatlı sigorta ile seyahat etmektir. Olası koronavirüs durumunda kişinin tüm ihtiyaçları sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Böylelikle kişinin güvenliği ve sağlığı korunurken, maddi kayıp yaşaması da önlenmektedir.

  Koronavirüse özel Meksika yurtdışı seyahat sigortasıteminatları aşağıdaki gibidir.

  • Seyahat esnasında COVID 19 tespit edilen sigortalının tedavi masrafları karşılanmaktadır.
  • Karantinaya alınan kişinin konaklama masrafları karşılanmaktadır.
  • Acil ilaç giderleri karşılanmaktadır.
  • Koronavirüse özel Meksika seyahat sigortası ile tedavisi biten kişinin daimi ikametine nakli sağlanmaktadır.
  • Seyahat esnasında vefat eden sigortalının cenaze nakli sağlanmaktadır.
  • Sigortalının ihtiyaç duyduğu her konuda tıbbi bilgi ve danışmanlık alma hakkı vardır.