close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Meksika Öğrenci Vizesi

  Meksika Öğrenci Vizesi

  Meksika Konsolosluğu ve Meksika Öğrenci Vizesi Hakkında

  Meksika’da çeşitli seviyelerdeki eğitim kurumlarında eğitim almak isteyen kişiler Meksika öğrenci vizesine başvurmalıdır. Meksika öğrenci vizesi eğitiminizin süresine bağlı olarak 180 güne kadar kısa süreli olarak verilebilmektedir. Eğer eğitiminiz 180 günden fazla sürecekse uzun süreli öğrenci vizesi verilmektedir. Meksika öğrenci vizenizin süresine bağlı olarak tek girişli veya çok girişli olarak yayınlanmaktadır.

  Meksika öğrenci vizesi başvurularınızı Meksika’daki eğitiminiz başlamadan 30 gün önce bitirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer eğitiminizin başlamasına 30 günden daha kısa bir süre kaldıysa Meksika Konsolosluğu tarafından başvurunuz kabul edilmeyecektir.

  Meksika öğrenci vizesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurunuzu Meksika Konsolosluğu aracılığı ile yapabilirsiniz. Meksika öğrenci vizesi Meksika e-vize olarak verilmemektedir. Eğer vize başvurunuz Meksika Konsolosluğu tarafından uygun bulunursa Meksika öğrenci vizeniz pasaportunuza basılacak ve tarafınıza iade edilecektir. Eğitiminize başlamak üzere Meksika’ya seyahat ederken Meksika Konsolosluğu tarafından bildirilen yanınızda taşımanız gerekli evrakları hem çıktı olarak hem de elektronik ortamda taşımanız gerektiği tavsiye edilmektedir.

  Meksika Öğrenci Vizesi başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi Meksika Konsolosluğu’na aittir. Meksika Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirerek vizenizi onaylayabilir ya da çeşitli sebepler nedeniyle başvurunuzu reddedebilir.

  Meksika öğrenci vizesi başvurusunda hazırlamanız gereken en önemli evraklardan biri Meksika’da eğitim göreceğiniz okuldan alacağınız kabul mektubudur.

  Kabul mektubunda bulunması gereken bilgiler şunlardır:

  1. Eğitim görecek kişinin pasaporttaki tam adı ve soyadı
  2. Meksika’da alınacak eğitimin derecesi ve çalışma alanı
  3. Kayıt olunan kurs, ders veya projenin adı
  4. Eğitimin başlangıç tarihi
  5. Eğitimin bitiş tarihi
  6. Eğitimin ücret bilgisi ve varsa eğitim görecek kişinin aldığı burslar
  7. Meksika’daki eğitim kurumunun adı ve diğer tüm bilgileri
  8. Eğitim görecek kişinin Meksika’daki tüm masrafları ve yolculuk masrafları anne – baba ya da yasal vasi tarafından karşılanacaksa bunları belirten anne baba ya da yasal vasi tarafından imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış bir yazı.

  Meksika öğrenci vizesi için gerekli ve dolduracağınız tüm formlarda ad ve soyadınız pasaportunuzda nasıl yazıyorsa o şekilde yazılmalıdır. Pasaportunuzda yer alan bilgiler ile başvuru evraklarınızda yer alan bilgiler birbirini tutmadığı takdirde Meksika Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için pasaportunuzdaki bilgilere sadık kalarak başvuru formlarını doldurmanız tavsiye edilmektedir.

  Meksika öğrenci vizesi başvurunuz kabul edilir ve vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanırsa Meksika’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak vizenizin onaylanmış olması kesin olarak Meksika’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Meksika’ya gittiğinizde Meksika Göçmenlik ve Sağlık yetkilileri ülkeye girip giremeyeceğinizle ilgili bir karar verecek ve ancak ülke sınırlarına girişinizde bir sakınca görmezlerse Meksika sınırlarına girebileceksiniz.

  Meksika Konsolosluğu, Meksika öğrenci vizesi başvurunuzla ilgili her zaman ek bilgi ya da evrak talebinde bulunabilmektedir. Konsolosluk ek bilgi ya da belge talebinde bulunursa lütfen en kısa süre içinde istenen bilgiyi ya da evrakları yetkililere bildiriniz.

  Meksika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Seyahat tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli bir pasaport ve bilgi sayfalarının fotokopileri
  • Meksika’ya eğitim alacağınız eğitim kurumundan alınmış kabul mektubu
  • Anne baba ya da yasal vasi, eğitim alacak kişiye sponsor olacaksa son 3 aylık banka hesap dökümleri
  • Eğitim alacak kişi burs almışsa aldığı bursa dair belgeler
  • Biyometrik fotoğraf. Gözlüksüz ve beyaz fonda çekilmiş olmalıdır.

  Meksika Öğrenci Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Meksika Öğrenci Vizesi Başvurusunda Gerekli En Önemli Evrak Hangisidir?

  Meksika öğrenci vizesi başvurusu yapmanız için gerekli en önemli evrak Meksika’da eğitim göreceğiniz kurumdan alacağınız kabul mektubudur. Kabul mektubu Meksika Konsolosluğu tarafından belirlenen tüm şartları taşımalı ve gerekli bilgileri içermelidir.

  Meksika Öğrenci Vizesi Başvurumu Meksika E-vize Başvurusu Olarak Yapabilir Miyim?

  Hayır. Meksika öğrenci vizesi başvurusu klasik bir vize başvurusu gibi başvuru evraklarınızı hazırlamanızın ardından Meksika Konsolosluğu aracılığı ile yapılmalıdır. Meksika Konsolosluğu başvurunuzu onaylarsa vizeniz pasaportunuza basılacaktır.

  Meksika Öğrenci Vizesi Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım?

  Meksika Konsolosluğu vize başvurularınızı Meksika’daki eğitiminizin başlamasından 30 gün önce bitirmiş olmanızı talep etmektedir. Eğitiminizin başlangıç tarihine 30 günden daha kısa bir süre kaldıysa vize başvurunuz Meksika Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyebilir.

  Meksika Öğrenci Vizesi İle Meksika’da Ne Kadar Kalabilirim?

  Meksika öğrenci vizeniz, Meksika’da alacağınız eğitime bağlı olarak kısa süreli (180 gün) ya da uzun süreli (180 günden uzun) olarak verilebilmektedir. Bu nedenle Meksika Konsolosluğu eğitim sürenize bakarak vizenizin uzunluğuna karar vermektedir. Eğitiminiz süresince Meksika’da kalabilirsiniz. Ayrıca uzun süreli eğitimlerde vizeniz çok girişli olarak verilebilmekte böylece Meksika dışına çıkıp yeniden Meksika’ya dönme imkânınız olmaktadır.

  Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Meksika Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. meksikakonsoloslugu.com web sitesinin, Meksika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur.

  İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!