close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Meis Adası Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Meis Adası Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Meis adası vizesi ve Yunanistan kapı vizesi Yunanistan Meis adası seyahatleri Yunanistan kapı vizesi ya da Yunanistan Schengen vizesi sahibi olarak ziyaret edilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri, Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları ve Rusya, Ukrayna, Belarus vatandaşlarının meis adası ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Yunanistan kapı vizesi tek ya da çift giriş seçeneği ile en fazla 7 gün konaklama hakkı doğrultusunda verilmektedir.

  Yunanistan kapı vizesi sahibi olarak Meis adasının yanı sıra Kos, Rodos, Midilli, Samos ve Sakız Adaları da ziyaret edilebilmektedir. Yunanistan kapı vizesi uygulaması dahilinde olmayan Kalimnos ve Leros adalarına kapı vizesi ile giriş yapılamamaktadır. Yunanistan sınırları içerisine ve kapı vizesi uygulamasında olmayan diğer adalara seyahat edebilmek için geçerli Yunanistan Schengen vizesi sahibi olunması gerekmektedir.

  Yunanistan kapı vizesi kısa süreli vize türleri arasında yer alması nedeniyle Yunanistan Konsolosluğu doğrudan yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Kapı vizesi başvuruları yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Meis adası seyahat planı olan vatandaşların başvurularını seyahat tarihine en az 7 iş günü kala yapmaları gerekmektedir.

  Meis adasına seyahatlar Antalya‘nın Kaş ilçesinden hareket eden feribot seferleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Pasaportu üzerinden KKTC giriş yapıldığı damgası bulunan vatandaşların kapı vizesi başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Pasaport yenileme ile birlikte vize başvuruları işleme alınmaktadır.

  Meis adası vizesi gerekli evrakları

  • Pasaport fotokopisi: Geçerli pasaport ve ve pasaport kopyaları. Pasaportun seyahat sona erdikten sonra en az 3 ay daha geçerli olması ve 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Pasaport bilgileri ile aynı bilgileri içermesi gereken nüfus cüzdanının her iki yüzüne ait fotokopi ibraz edilmelidir.
  • Biyometrik fotoğraf: Eski vize başvurularında kullanılmamış güncel olan 2 adet 35×45 mm ölçülerde biyometrik fotoğraf.
  • Vize başvuru formu: Yunanistan kapı vizesi başvuru formu İngilizce ya da Yunanca olarak doldurulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir. Doldurulma aşamasında dikkatli olunması ve seyahat amacı net olarak belirtilmelidir. Yanlış, eksik ya da tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen formlar Yunanistan kapı vizesi başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir.
  • Otel rezervasyonu: Meis adası ya da diğer kapı vizesi uygulaması dahilindeki adalarda yapılacak konaklamalara ait otel rezervasyonlarının onaylanmış olması gerekmektedir. Birden fazla ada ve birden fazla otelde konaklama yapılacak olması halinde tüm rezervasyon konfirme edilmesi gerekmektedir.
  • Banka hesap dökümü: Son 3 ayın bilgisini içermesi gereken hesap dökümü içerisinde seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar bakiye bulunması gerekmektedir.
  • Meis adası feribot bileti: Kapı vizesi başvuru aşamasında seyahat edilecek Meis adası feribot biletinin satın alınmış olması gerekmektedir.

  Meis adası vizesi ve Yunanistan kapı vizesi ücretleri 2024

  Meis adası vizesi ve Yunanistan kapı vizesi ücretleri Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmekte olup ödemeler akredite vize başvuru merkezler ya da seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize ücretleri vize harç bedeli ve koordinasyon hizmet bedelini içermektedir.

  Yunanistan kapı vizesi ücretleri Konsolosluk tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Meis adası güncel vize ücret detaylarına yetkili vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığı ile ulaşılabilmektedir.

  Vize ücretleri başvuru aşamasında ödenmekte olup ada sınır kapılarında vize ücreti ödemesi yapılmamaktadır. Yunanistan kapı vizesi başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir.

  Kaş – Meis feribot saatleri

  Antalya’nın Kaş ilçesinden Meis adasına hafta içi her gün 10:00 ve 16:00 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribot seferi ortalama 20 dakika sürmektedir. Sefer saatlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru aşamasında güncel saat detaylarına ulaşılması gerekmektedir. Araç ile gerçekleştirilecek seyahatlerde araçlı/araçsız feribot bilgisinin seyahat öncesinde yetkili liman aracılığı ile öğrenilmesi tavsiye edilmektedir.

  Meis adası vizesi ve Yunanistan kapı vizesi ile ilgili bilgilere yer verilmiştir. Hermes vize kapı vizesine hizmet vermemekte olup Yunanistan Schengen vizesi başvuruları için danışmanlık verebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!