close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta’da Dil Eğitimi

  Malta’da Dil Eğitimi

  Malta’da dil eğitimi almak son yıllarda popüler bir hale geldi. Malta dil okulları özellikle Avrupa’da tercih edilen dil okulları arasında yer alıyor. Malta’nın hem dil okulları ücretli hem de yaşam ve konaklama ücretlerinin ekonomik olması öğrencilerin bu ülkeyi seçmesine sebep oluyor.

  Malta’da dil eğitimi seçen öğrenciler hem daha ucuza bir dil eğitimi alılar hem de bir ada yaşantısını deneyimlemiş olurlar. Malta’yı tercih eden öğrenciler genelde sahil bölgesi olan St Julians, Valetta ve Sliema bölgelerini seçmektedir. Öğrenciler ayrıca daha uygun olduğu için Gzira bölgesini de seçmektedir.

  Sicilya’nın hemen altında yer alan Malta yıllarca İngiltere’nin himayesi altında kaldığı için adada İngilizlerin esintilerine rastlamak mümkün. Akdeniz ikliminde yer alan Malta özellikle yaz sezonunda daha çok öğrencileri çekiyor. Fakat yaz sezonu dışında da İngiltere ve ABD’ye oranla daha ucuz olduğu için de oldukça tercih edilen bir seçenektir.

  Ilıman ilkim yapısı, sıcakkanlı insanları ve gece hayatı da öğrencilerin bu ülkeyi tercih etmesinin sebepleri arasındadır. Malta’da büyük okullar da vardır küçük butik tarzı dil okulları da mevcuttur. Malta’nın resmi dili İngilizcedir. Malta turizm ve eğitimden beslenen bir ekonomik yapıya sahiptir. Bu sebeple eğitim kalitesinin üzerine çok düşüyorlar.

  Malta Schengen bölgesi ülkelerindendir. Malta’ya seyahat etmeyi planlayan bordo pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Schengen vizesi almak zorundadır. Yeşil pasaportu bulunan kişilerin ise vize alması gerekmemektedir. Yeşil pasaportlu kişiler 90 güne kadar vizesiz giriş yapabilirler. Fakat Malta vize konusunda esnek bir yapıya sahiptir ve kolay bir şekilde vize verebilmektedir. Malta’da Avrupa Birliği para birimi EURO kullanılmaktadır. Türk öğrencilerinin Malta’yı seçmelerinin bir sebebi de 2,5-3 saatlik bir uçak yolculuğu sonrasında varılmasıdır.

  Malta’da dil eğitimi almak birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Malta Schengen vizesi ile öğrenci kabul ettiği için alınacak bir Schengen vizesiyle farklı Schengen bölgesindeki Avrupa ülkelerine geçme sansı olacaktır. Malta’ya gidecek öğrencilerin sağlık sigortasını yaptırması gerekir.

  Malta Dil Okulları

  Malta Dil okulları genellikle İngiliz dil okullarının birer şubesi olarak açılmıştır. Malta, yıllar boyunca İngiltere’nin himayesi altında kaldığı için yaşam koşulları ve aksanıyla küçük bir İngiltere adası benzerliğindedir. Bu dil kursları İngiltere merkezli olup o şekilde eğitim vermektedir.

  Malta dil okulları İngilizce öğrenmek için en ekonomik seçenektir. Malta’da dil eğitimi fiyatları birçok eğitim ülkesine göre ucuzdur. Fakat eğitim kalitesi bir o kadar iyidir.

  Malta’da dil eğitimi alacak öğrenciler için farklı programlar vardır. Hazırlık İngilizcesi, İleri İngilizce, yaz okulları ve özel ders İngilizce gibi birçok program bulunmaktadır. Her hafta başında başlayan kurs dönemlerinin en başında öğrencilerin seviyelerini ölçmek için seviye belirleme sınavları yapılmaktadır. Öğrenciler aldıkları eğitimin sonunda kurslarından bir sertifika almaktadır ve o sertifika öğrencilerin İngilizce dil seviyelerini gösterir. Malta dil okullarının birçoğu uluslararası dil eğitim kurumlarının birer şubesi konumundadır.

  Kanada dil okulları 4 ila 24 haftalık bir İngilizce eğitim vermektedir. Haftalık ders süreleri de 20 ila 30 saat arasında değişir. Kursların sınıf sayıları 8 ila 15 kişi arasındadır. Malta İngilizce dil eğitimi fiyatları eğitim sürelerine, konaklama türleri ve birçok seçeneğe göre değişmektedir. Malta dil okulları birçok kampanya ve özel indirimler yapmaktadır.

  Malta dil okulları hem devlet hem de okullar birliği denetimindedir. Bu sebepten Malta’da dil eğitimi kalitesi korunmaktadır. Malta Dil okullarında eğitim alan öğrenciler haftada 20 saat çalışma izni alabilirler.

  Yaz dönemi kursları en yoğun ve talep alan dönemdir. Bunun sebebi öğrencilerin hem dil eğitimini hem de yaz tatilini bir arada yapmak istemeleridir. İngilizceyi tatil yaparak öğrenmek durumu son yıllarda öğrencilerin Malta’yı tercih etme sebeplerindendir. Malta dil okulları yaş olarak 16 sınırı verdir. Başvuru yapacak kişilerin 16 yaşından büyük olması gerekir.

  Malta’da Dil Eğitimi Ücretleri

  Malta’da dil eğitimi ücretleri birçok seçenekten dolayı değişmektedir. Malta dil okulları paket halinde her şey dahil seçeneğinde kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar dil kursu ücretleri, konaklama ücretleri, kayıt, kitap ve birçok ek hizmet vardır. Bazı dil okulları uzun süreli eğitim paketlerine uçak biletlerini bile eklemektedir. Bunun için seçilecek okulun çok iyi bir şekilde araştırılması önerilir. Bu paketlerin içinde seçilen konaklama türü, sim kart, uçak biletleri, wifi, ders kitapları, havaalanı aktarma, sertifika, 24 saat destek gibi birçok özellik bulunmaktadır.

  Malta Dil Eğitimi ücretleri Haziran ve Eylül ayında en pahalı dönemini yaşar. Malta bu dönemde ayrıca nüfus olarak da normal nüfusun 2 katına çıkar. Bu sebeple dil eğitimi için gidecek tarih önemle seçilmeli ve karar verilmelidir.

  Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı konaklama seçenekleri mevcuttur. Bu farklı konaklama seçenekleri paylaşımlı odalar, aile yanında kalma, otel odasında yalnız kalma ve ev tutma seçenekleridir. Bu konaklama seçeneklerinin hepsinin maliyetleri farklıdır. Ama en çok olarak kullanılan konaklama kursu fiyatına dahil olan oda paylaşımlı odalardır. Bu şekilde hem daha az maliyetli oluyor hem de farklı insanlarla yaşayarak kültürel olarak yenilikler kazanılmış oluyor.

  Malta’da Dil Eğitimi Ücretleri(3 paylaşımlı oda konaklama dahil seçenekli) ortalama olarak aşağıdaki gibidir. Seçim yapmadan önce yine farklı dil okullarını iyice araştırmayı önermekteyiz.

  4 hafta : 1000-15000 Euro

  8 hafta : 1500-2750 Euro

  12 hafta : 2250-4000 Euro

  24 hafta : 5000 7500 Euro arasında değişmektedir.

  Kayıt için Gerekli Belgeler:

  • Malta İngilizce dil okullarının gerekli belgeleri genelde aynıdır.
  • Okul başvuru formu
  • Pasaport
  • Banka mektubu
  • Ailenizden sponsor kişinin teminat mektubu

  Malta Öğrenci Vizesi

  Malta Öğrenci Vizesi almak için neler yapılmalıdır? Malta Avrupa Birliği üyesi olduğu için Schengen bölgesinde yer almaktadır. Bunun için de Malta’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları ister turistik gezi olsun isterse dil kursu olsun Schengen vizesi almak zorundadır.

  Malta öğrenci vizesi için yani Schengen vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Vize formu (Eksiksiz olarak doldurulması önemlidir)
  • Vize bitiş tarihinden sonra 3 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfası olan pasaport
  • Pasaportun bilgiler kısmının fotokopisi
  • Pasaport boyunlarında olacak 2 fotoğraf
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Vize başvuru ve hizmet harcı
  • Kişisel geliri olmayan başvuru sahibinin sponsor mektubu
  • Reşit olmayan başvuru sahiplerinin ebeveynlerinin mali durumlarını gösteren evrak
  • Çalışanlar ve işyeri sahipleri için, Sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, maaş bordrosu, imza sirküleri, vs. şirkete ait belgelerin kopyaları ve asılları.
  • Dil kursundan alınmış ödeme belgesi, öğrenim süresini ve dil kursunun kabul mektubunun aslı
  • Schengen bölgesinde yapılacak seyahatlerin tüm rezervasyon vs. onayları, davet ya da ev sahiplerinin mektupları
  • Onaylanmış uçak biletleri( Kopyalarının saklanması gereklidir)
  • Tüm acil durumları kapsayacak seyahat sigortası poliçesi (30.000 EURO teminat)

  Schengen vizesi almak için bu evrakların güncel ve eksiksiz olarak hazırlanması vize almak isteyen kişiler için çok önemlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!