close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Vize Reddi

  Malta Vize Reddi

  Malta vizesi başvurularında, Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Malta vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde Malta vize reddi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Malta vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Malta vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Malta seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Malta vizesi başvurusu Malta vize reddi ile neticelenebilmektedir.

  Seyahat belgelerinden kaynaklı Malta vize reddi

  Malta vizesi başvurusunda bulunan kişiler güncel ve orijinal belgeler ibraz etmelidir. Malta Konsolosluğu vize başvurusunda sunulan evrakların güncel olmaması, sahte olması ya da eksik olması gibi durumlarda başvuru sahibinin Malta vizesi başvurusunu ret ile sonuçlandırabilmektedir.

  Kamu güvenliği nedeniyle Malta vizesinin reddedilmesi

  Malta vizesi talebinde bulunan kişilerin Schengen yasaları çerçevesinde, Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturacak durumda olması söz konusu kişilerin Malta vizesi talebinin reddedilmesine yol açabilmektedir.

  Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı Malta vizesi reddi

  Malta Konsolosluğu’na Malta vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Malta vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin başvuruları Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Örneğin ;kişi Malta’ya aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Malta’da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

  Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe olması

  Malta vizesi talebinde bulunan kişilerin, Malta’ya yapacakları seyahat sona erdiğinde ülkelerine döneceklerini gösterir belgeler ibraz etmelidir. Malta Konsolosluğuna seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamayan kişilerin Malta vizesi başvuruları Malta Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir.

  Schengen giriş yasağından kaynaklı Malta vize reddi

  Schengen bölgesine üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen bölgesine üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen bilgi sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Sağlık sigortası sebebiyle Malta vizesinin reddedilmesi

  Malta’ya seyahat etmek isteyen kişiler Malta vizesi başvurusunda Malta seyahatlerinin süresini kapsayan, geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Malta vizesi başvurusunda, Malta konsolosluğunun talep ettiği standartlarda seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz etmeyen kişilerin başvuruları Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Ekonomik şartlardan kaynaklı Malta vize reddi

  Malta vizesi başvurularında, kişilerin seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini kanıtlayan belgeler ibraz etmesi gereklidir. Malta vizesi başvurusunda bulunan kişilerin seyahat için yeterli ekonomik imkana sahip değil ise ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşması mümkün değilse bu kişilerin Malta vize başvuruları reddedilmektedir.

  Schengen vizesi süresinden kaynaklı Malta vizesi reddi

  Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir. Malta Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün konaklamış ise, kişi Malta vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

  Malta vize reddine itiraz

  Malta vize başvurusu reddedilen kişilerin ret kararına itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Malta vize başvurusuna ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Malta Ankara Büyükelçiliğine reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.

  Malta vize reddi önemli bir husustur. Vize başvurularınızda profesyonel destek almanız halinde uzman danışmanlar birçok hususa dikkat etmektedir. Hermes Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!