close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Vize Başvuru Formu

  Malta Vize Başvuru Formu

  Malta vize başvuru formu, Malta Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup Konsolosluğun, Malta vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Malta Konsolosluğunun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur.

  Malta vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Malta Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Malta vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Malta vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Konsolosluğunun göz önünde bulunduracağı bir konudur. 

  Malta Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

  Malta vize formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Malta vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Malta vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır.

  Malta vize  formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

  Ayrıca Malta vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Malta girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Malta sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

  Malta Konsolosluğu, Malta başvuru formu nasıl doldurulur?

  Malta vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Malta vize formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Başvuru formunuzu okunaklı olması açısından bilgisayar ortamında düzenlenmesi tavsiye edilir.

  Malta Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35×45 mm ölçülerinde ki biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Malta Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Malta vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Malta Konsolosluğu, Malta vize başvuru formu Türkçe doldurulabilir mi?

  Malta vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Malta başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

  Malta Konsolosluğu, Malta başvuru formu nereden alınır?

  Malta vize başvuru formları, Malta Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden veya danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

  Malta vize başvuru formu ve vize başvurularında danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için Hermes Vize uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!