close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Turistik Vize İşlemleri

  Malta Turistik Vize İşlemleri

  Malta turistik vize işlemleri için hazırlanacak evrakların nitelikleri Malta vize başvuru sahibinin durumuna ve sosyal statüsüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Malta turistik vize işlemlerine dair en önemli koşul ibraz edilecek evrakların güncel olması ve seyahat amacına uygun olmasıdır.

  Malta turistik vizesi nasıl alınır en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Vize işlemlerinde Malta turist Schengen vize başvuru formunun mutlak surette doldurulması gerekmektedir.

  Burada ibraz edilen bilgilerdeki tutarsızlık vize reddi almanızla sonuçlanabilir. Sağlıklı bir vize başvurusu yapmak için evraklarınızın güncel olduğundan emin olunuz. Evrakların eksiksiz şekilde sunulması vize almanızın garantisini vermez. Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Malta turistik vize evrakları yanı sıra başvuruda bulunan kişilerden ek evrak talep edebilir. Ek evrak talebi ve Malta Konsolosluğunun yoğun olduğu durum ve tarihler göz önünde bulundurularak vize işlemlerinize seyahat tarihinden en fazla 3 ay ve en az az 17 gün öncesinden başlamanız yerinde olur.

  Malta turistik vize evrakları hakkında

  1. Pasaport

  Malta turistik Schengen vize başvurusunda pasaportun geçerli kabul edilebilmesi için seyahat sonrası en az 3 ay geçerli süreye sahip olması şartı vardır ve Malta turistik vize etiketinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfasının bulunmalıdır. 10 yıldan daha eski tarihli ve deforme pasaportlar vize işlemine dahil edilmezler. Ayrıca, eski pasaportlarda bulunan eski tarihli vizelerin fotokopilerinin de ibraz edilmesi yerinde olur.

  2. Malta vize başvuru formu

  Malta turistik vize için başvuru için doldurulması gereken Malta Schengen vize başvuru formu; eksiksiz olarak doldurularak, Malta turistik vizesi için gerekli evrakla ile ve destekleyici bilgilerle yanıtlanmasına dikkat edilmelidir. Malta vize başvuru formunda ıslak imza, e-mail adresi ve cep telefonu numarası bilgilerini içeren bölümlerin unutulmaması önemlidir. Reşit olmayan çocukların pasaportu olsun veya olmasın, şahsa ait Malta vize başvuru formu ve dosyası hazırlanmalıdır. Hazırlanmış olan Malta vize başvuru formu, yasal velilerin ikisi (anne/baba) tarafından da imzalanmalıdır.

  3. Biyometrik Fotoğraf

  Malta turistik vize başvurusunda kullanılacak biyometrik fotoğrafın standartları; yeni çekilmiş 2 adet, arka fonu beyaz, renkli.. 35mm x 45mm ölçülerinde, baş ile çene arası 36 mm. ve göz aralığı 8 mm. olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yüz, alın, kulak ve boynu açık ve görülmelidir. Fotoğrafın biri Malta vize başvuru formunun sağ üst köşesine yerleştirilmelidir.

  4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı

  Malta turistik vize başvuru sahibinin adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve doğum bilgilerinin bulunduğu, T.C. nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi.

  5. Malta turistik vize talep dilekçesi

  Malta Konsolosluğuna Malta turistik vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe vize başvuru sahibi tarafından Malta Konsolosluğuna hitaben, planlanan Malta seyahatinin sebebini açıklayıcı, İngilizce olarak yazılmış bir dilekçe hazırlanmalıdır.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi çalışan ise; vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu kurum/şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda, İngilizce şirket yazısı yazılmalıdır. Şirket yazısında çalışanın görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının kim tarafından finanse edildiği ve görevine geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Belgeyi veren yetkili kişinin ismi, görevi ve göreve başlangıç süresi bilgisi de verilmelidir.’

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi şirket sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planı, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan İngilizce bir dilekçe yazılmalıdır.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi öğrenci ise; seyahatine sponsor olan ebeveyninden, seyahatin detaylarını ve seyahatin tüm masraflarının karşılandığına dair bir taahhütname sunulmalıdır. Öğrenciye sponsor olan ebeveynin iş evrakları ve ekonomik durumunu belgeleyen evraklar, taahhütnameye eklenmelidir.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak öğrenci reşit değil ise; 3. şahısla veya okulla veya ebeveynin biri ile Malta’ya seyahat ediyorsa; seyahat izin dilekçesi ile birlikte velinin noter tasdikli muvafakatname sunmalıdır.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi ev hanımı ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için eşi sponsor oluyorsa, seyahat planını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Malta turistik vize talep dilekçesine ek olarak sponsor kişinin mali ve mesleki evrakları da birlikte sunulmalıdır.

  6. Finansal durumu gösteren belgeler

  Malta turistik vize için gerekli evraklar arasında yer alması gereken seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler; Malta turist vize başvuru sahibinin banka hesabında EURO/TL veya USD karşılığı teminat gösterilmelidir. Bankadan son 3 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren dökümlerinin son 1 hafta içinde alınmış olması gerekmektedir. Malta turistik vizesi için gereken evraklardan banka hesap dökümü bankanın orijinal kaşesi, yetkilinin imzası ve bankanın imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır.

  Malta turistik Schengen vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren maaş bordrosu varsa; bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aya ait maaş bordroları sunulmalıdır.

  Malta turist vize başvurusunda bulunan kişi emekli ise; emekli maaşının banka dökümü son 3 aylık ve barkodlu emekli belgesi yeterlidir.

  Vize müracaatında bulunan kişi adına; varsa Türkiye veya Avrupa’da gayrimenkullerinin belgelerinin (tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, vb.) fotokopileri.

  8. Mesleki belgeler

  Malta turist vizesi için gerekli evrakların arasında olması gereken mesleki belgeler; sgk işe giriş bildirgesi, sgk hizmet dökümü, çalışılan kurumdan alınan izin belgesi, maaş bordrosu.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi çiftçi ise;’

  Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi aslı ve fotokopisi.

  Malta turistik vize başvurularında bulunacak kişi öğrenci ise;

  Güncel tarihli öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi.

  Malta turistik vize başvurusunda buluna kişi şirket sahibi ise;

  Şirketin ticaret odası kaydı

  Şirketin vergi levhası – son yıla ait vergi beyanı bilgileri beyan edilmelidir.

  Şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi- Malta turistik vize işlemlerinde bulunan başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirkette isim ve unvan değişikliği varsa sicil gazetesi bu bilgileri içermelidir.

  İmza sirküleri – Malta turistik Schengen vize işlemlerinde bulunan kişinin bağlı bulunduğu şirkette imza yetkisi olan kişilerin imza yetkisini göstermelidir.

  9. Seyahat planını onaylayan seyahat belgeleri

  Malta turistik vize başvuru sahibinin Malta’ya seyahatinin tarihlerini içeren; konaklama planını konfirme eden rezervasyon evraklarını sunması gereklidir. Malta’da konaklayacağı otelin rezervasyonunu gösteren belgeler. Malta’ya seyahatin uçak/tren/otobüs ile yapılması durumunda satın alınmış bilet sunulması zorunludur. Özel araç ile seyahat edilecek olması halinde; araç ruhsat fotokopisi, seyahat tarihlerini kapsayan yeşil sigorta ve uluslararası ehliyet (orijinal) ibraz edilmelidir. Seyahat güzergahının detaylı bilgisini İngilizce ya da Almanca beyanı gerekmektedir.

  10. Seyahat sağlık sigortası

  Malta turistik vize işlemlerinde bulunacak kişinin, acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış sigorta poliçesi; Malta seyahat tarihlerini kapsayan, bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip, orijinal seyahat ve kaza sigortası olarak düzenlenmelidir.

  11. Malta vize ücreti

  Malta turistik vize ücreti ödendiğine dair belge başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Harç ve başvuru merkezi ücretini başvuru sırasında gerçekleştirebileceksiniz.

  Not: Malta Konsolosluğu her zaman yeni belgeler talep etme hakkına sahiptir

  Malta turistik vize işlemleri için gerekli olan evrakların listesini başvuru sahibinin statüsüne göre talep etmeniz halinde Hermes Vize uzmanları sizlere e-posta yolu ile ulaştırabilecektir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!