close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Ticari Vize Hakkında

  Malta Ticari Vize Hakkında

  Malta’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları, Malta ticari vize için başvuruda bulunmak istedikleri takdirde Malta Konsolosluğu vize için gerekli bazı belgeler istemektedir. Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen bu belgeler güncel olmasına ve bazı belgelerin orijinal olması zorunludur.

  Malta turistik vize başvuru evrakları gidiş amacına uygun şekilde hazırlanıp Malta Konsolosluğuna sunulmalıdır.

  Malta vizesi için istenilen bu evraklar gidiş amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Malta turistik vize, Malta ticari vize, Malta ziyaretçi vizesi, her biri farklı kapsamlarda olan vize türleridir. Konsolosluğun belirlemiş olduğu vize merkezlerinden istenmiş olan vize türüne göre gerekli evraklar öğrenilebilir ve yine bu merkezlere vize başvurusunda bulunulabilir.

  Malta Konsolosluğu Malta ticari vize işlemleri için gerekli olan evraklara ek evrak isteme talebine göre de değişebilir. Şöyle ki Malta Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptir.

  Malta ticari vizesi için gerekli evraklar hakkında

  Pasaport- Malta ticari Schengen vize işlemi için başvuru sahibinin pasaportunun geçerliliği ile ilgili bazı dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

  Malta ticari seyahat bitiminden sonra pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 3 ay olmalıdır. Ayrıca pasaportunuz yırtık veya deforme olmamalı, veriliş tarihinin 10 yıldan eski olmaması, Malta ticari vizesinin basıla bilmesi açısından en az 2 sayfanın boş olması zorunludur. Bu şartlara uymayan pasaport hamilleri ile ilgili Malta Konsolosluğu vize başvurusunda bulunmamaları için uyarmaktadır.

  Biyometrik fotoğraf– Malta ticari Schengen vize başvurusunda istenilen fotoğrafın teknik özellikleri şöyle olmalıdır: Biyometrik renkli fotoğrafın daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir.

  2 adet 35mm x 45mm ölçülerinde olup beyaz arka fonu olmalıdır ayrıca güncel tarihli çekilmiş olmalıdır. Yüzün net görülmesini engelleyecek gözlük, baş örtüsü, şapka vb. aksesuarların engellediği fotoğraflar Malta Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

  Malta ticari vize başvuru formu doldurulması esnasında beyan edilen bilginin eksiksiz ve sunulan evraklar ile eşleşmesine özen gösterilmelidir. Malta Schengen vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Yalnız bu formun son sayfasında bulunan 37 nolu kutucuk ile yine aynı sayfa sonunda bulunan imza bölümlerinin imzalanması unutulmamalıdır.

  Nüfus kayıt örneği / nüfus cüzdanı / evlilik cüzdanı; Malta ticari vize başvurusunda bulunan başvuru sahibinin ikamet etmekte olduğu adres bilgileri ve tüm aile bireyleri hakkında bilgi içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin güncel tarihli olmalıdır. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi.

  Malta ticari vize talep dilekçesi; Başvuru sahibinin vize talebini içeren bir dilekçe yazılmalı Fakat bu dilekçe kişinin bağlı bulunduğu kurum /şirket yetkilisi tarafında imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Başvuruda bulunan kişinin Malta seyahati devamında diğer Schengen ülkelerine de seyahatin sürdürülmesi halinde, gidilecek ülkelere dair seyahat tarihleri ve seyahat planları hakkında da (rezervasyon bilgileri) bilgilendirme yapılmalıdır.

  Malta ticari vize davetiyesi

  Davet eden şirketin yetkilisi tarafından Malta Konsolosluğuna hitaben İngilizce veya Malta dilinde hazırlanmalıdır. Davet edilen kişinin seyahat nedenini, kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahat süresi hakkında detaylı bilgiler içeren ve davet eden kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, şirket pozisyonu ve davet eden firmanın adı ve adresinin eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir.

  Davet eden kişinin kimlik fotokopisi ve daha önce yapılan alım satıma ait bir faturada ibraz edilmek zorundadır. Malta Ticari vize başvurusunda bulunan kişi bir konferans veya fuar katılımında bulunacak ise; kayıt ve katılıma ait belgelerde sunmak zorundadır. Davetiyenin aslı veya mail çıktısı kabul edilir.

  Finansal durumunu beyan eden belgeler Malta ticari seyahatiniz için Malta Konsolosluğu bu seyahatin tüm masraflarını karşılayacak maddi teminat sunmanız gerekmektedir. Bunun için son üç aylık şahsi/şirket hesabınızın hesap hareket dökümlerini sunmalısınız. Malta’da bulunacağınız süre boyunca her gün için 120 Euro tutarı gösteren bir banka hesabı sunmalısınız.

  Konsolosluğa sunacağınız hesap hareketlerinin bankanın ıslak imza ve kaşesi ile; Yine bankanın imza sirküleri de dosyada sunulmalıdır. Başvuru sahibinin düzenli bir gelire sahip olduğunu beyan eden bir maaş bordosu, bağlı olduğu kurum tarafından ıslak imza ve kaşeli olarak ve son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

  İş/mesleki duruma ait belgeleri Malta ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişinin bağlı bulunduğu kurum /şirkete bağlılığını gösteren bazı belgeler sunulmalıdır. Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu kurum/şirket yetkilisinden görev veya işveren izin yazısı- işe giriş bildirgesi ve sgk hizmet dökümü başvuru sahibinin bağlı bulunduğu kurum/şirket Malta Konsolosluğuna hitaben, başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, seyahat tarihlerini açıklayan ve seyahat dönüşü görevine devam edeceğini taahhüt edecek şekilde bir yazı hazırlamalıdır.

  Ayrıca Malta seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının da bilgisini vermelidir. Islak imza ve kaşeli şekilde sunulmalıdır.

  Kişi Avukat-Doktor-Eczacı-Diş Hekimi-Mühendis ise; mesleği ile ilgili oda kaydı ya da meslek kimlik kartı ibraz edilmelidir.

  Kişi yabancı uyruklu vatandaş ise; T.C. oturma ve T.C. çalışma izni aslı ve fotokopisi oturma izninin en az 6 ay geçerli olması ve planlanan seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli süresinin bulunması gerekmektedir.

  Şirkete ait sunulması gereken resmi evraklar; Malta ticari vize başvurusunda bulunan kişinin bağlı bulunduğu şirketin ticaret ve sanayi odası kaydı son yıla ait vergi beyannamesi – şirketin vergi levhası fotokopisi ticaret sicil gazetesi fotokopisi. (şirketin isim ve unvanında bir değişiklik bulunuyor ise bu gazete bu bilgiyi içermelidir) İmza sirküleri fotokopisi ve şirketin imza yetkilisi bulunan kişinin imza yetki belgesinin fotokopisi sunulmalıdır.

  Seyahat planını destekleyen belgeler; Malta ticari vize başvurusunda bulunan kişinin Malta da bulunacağı seyahat tarihlerini, ulaşım ve konaklama bilgilerini teyit edici rezervasyon bilgilerini de vize başvurusu esnasında sunmaları önemlidir. Gidiş /dönüş satın alınmış uçak bileti veya özel araç ile seyahat edecek ise araç ruhsatı seyahat tarihleri kapsayan yeşil sigorta ve uluslararası ehliyet sahibi olduğunu beyan eden belgeler sunulmalıdır.

  Ayrıca Malta Konsolosluğu seyahat tarihlerini kapsayan otel rezervasyonu sunulması zorunlu tutmaktadır. Başvuru sahibinin konaklayacağı yerin açık adresi başvuru formunda açıkça belirtilmelidir.

  Seyahat sağlık sigortası – Malta ticari vize işlemlerinde bulunan kişinin Schengen ülkelerinde geçerlilik ibaresi bulunan Malta seyahat süresini kapsayan, acil tıbbı bakım veya acil hastane bakımı masrafları ve ülkeye geri dönüş masraflarını kapsayan 30.000 € teminatlı tutarında orijinal seyahat sağlık sigortası yapılması zorunludur.

  **Not; Malta Başkonsolosluk, vize talebi ile ilgili karar vermeden önce vize talep eden başvuru sahiplerini, Konsolosluk yetkili görevlileri ile kişisel görüşmeye çağırabilme veya başvuru dosyasının incelenmesi sırasında ek evrak talep etme hakkını saklı tutar.

  Malta vize ücreti her başvuru sahibi için harç ücreti ve başvuru merkezi ücreti şeklinde talep edilmektedir.

  Malta ticari vize nasıl alınır hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Vize başvuruları için Hermes Vize’den danışmanlık alabileceksiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!