close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Seyahat Sağlık Sigortası

  Malta Seyahat Sağlık Sigortası

  Malta seyahat sağlık sigortası Malta’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarının vize başvurusunda sunması gereken zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Bir Schengen ülkesi olan Malta’ya seyahat edecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Schengen ülkelerinin ortak bir vize uygulaması bulunmaktadır.

  Bu sebeple Malta’ya seyahat edecek vatandaşlar, adına düzenlenen sigorta ile diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilecektir. Schengen ülkeleri; Letonya, Litvanya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Lihtenştayn, Yunanistan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Macaristan, İzlanda, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Norveç, Portekiz, İspanya, İsviçre, İsveç, Slovakya, Slovenya şeklindedir. Toplam 26 Schengen ülkesi bulunmaktadır.

  Schengen ülkelerine yapacakları seyahatlerde umumi pasaport sahibi vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvuruda mesleki evraklar, pasaport, fotoğraf, geçim belgeleri ve başvuru formu gibi çeşitli evrakların yanı sıra poliçe de sunulmalıdır. Bu evrak listesinin güncel olarak takibi yapılmalı ve randevu saatinde hazır olarak bulunmalıdır.

  Doğru türde bir sigorta düzenlenmesi için muhakkak bir uzmandan yardım alınmalıdır. Konsolosluk vize prosedürlerinde zaman zaman güncellemeler yapmaktadır. Bu gibi durumlarda aksaklık yaşanmaması adına danışmanlık hizmeti alınmasında fayda vardır. Aksi takdirde vize reddi gibi sonuçların yaşanması muhtemeldir.

  Malta vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası

  Malta vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası ülkemize seyahat edecek olan yabancılar için yapılmaktadır. Yukarıda bahsedilen Malta seyahat sigortası ile her anlamda benzerlik göstermektedir. Sigortanın amacı, seyahat anında yaşanabilecek olumsuz durumlar karşısında turisti güvence altına almaktır.

  Malta vatandaşları 6 aylık süre içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilmektedir. Bu süreyi aşan seyahatler ya da eğitim, çalışma gibi özel izinler gerektiren seyahatler için dış temsilciliklere müracaat etmeleri gerekmektedir. Amaçlarına uygun bir vize almak için yapacakları başvuruda Malta vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

  Sigorta ile olası bir sağlık problemi durumunda sigortalı kişinin, hastane, ilaç, ayakta ya da yatarak tedavi masrafları ve diğer zorunlu giderleri karşılanmaktadır. Sigorta, yalnızca hastalık değil, kaza, yaralanma, sakatlanma ve vefat durumlarında da devreye girmektedir.

  Turist koruma ve destek sigortası gibi seyahat sigortaları ülkemize gelen yabancı ülke vatandaşlarını bu gibi olası durumlara karşı korumak için yapılan sigortalar arasındadır. Seyahat planı yaparken dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve olası diğer tüm sağlık problemleri göz ardı edilmemelidir. Bunlar için alınması gereken önlem ise seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat etmektir.

  Malta seyahat sigortası nasıl yapılır?

  Malta seyahat sağlık sigortası için vize başvurusu yapacak kişinin bilgi girişleri yapılmaktadır. Sigorta yapılırken pek çok hususa dikkat edilmektedir. Bunlardan biri de bilgi girişlerinin eksiksiz ve hatasız olarak yapılmasıdır. Sigorta yapılırken verilen bilgiler doğrultusunda poliçe düzenlenmektedir. Dolayısıyla basit bir harf hatası bile poliçenin geçersiz olmasına sebep olacaktır.

  Seyahat edecek herkes adına poliçe düzenlenmesi gerekmektedir. Daha sonra başvuru sahibinin seyahat planına uygun sigorta türü seçilmektedir. Sigorta kapsamında Schengen ülkeleri, Avrupa ülkeleri ya da tüm dünya ülkeleri şeklinde seçenekler bulunmaktadır. Seyahat edilecek ülkelere göre sigorta kapsamı belirlenmektedir.

  Başvuru sahibinin, seyahat planını doğru bir şekilde aktarması gerekmektedir. Schengen ülkelerinin sigorta şartları birbiri ile aynı olsa da Amerika, Kanada ya da Japonya gibi ülkelerde sigorta şartları değişiklik göstermektedir. En belirgin fark ise poliçe teminatında görülmektedir. Schengen ve Avrupa ülkeleri için bu teminat 30.000 Euro’dur. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde poliçe teminatının 50.000 USD olması gerekmektedir.

  Sigorta türünün belirlenmesinin ardından sigorta süresi belirlenmektedir. Malta seyahat sağlık sigortası süresi seyahat planının başlangıcı dikkate alınarak bitiş tarihinden itibaren de 15 gün geçerliliği devam edilecek şekilde düzenlenmelidir. Süre belirlenirken belirli ölçütlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Malta seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir?

  Malta’ya seyahat edecek vatandaşlar ya da ülkemize seyahat edecek Malta vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri sürenin doğru bir şekilde belirlenmesidir. Süre belirlenirken, seyahat tarihleri bitişinden 15 gün daha geçerliliği devam etmelidir. Sınır yetkilileri tarafından zaman zaman sigorta kontrolü yapılmaktadır.

  Sigorta süresinin yanlış belirlenmesi, bu kontrollerde aksaklık yaşanmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra, seyahat anında geçerli olmayan bir poliçe, o anda yaşanacak sağlık problemleri karşısında kişiyi güvence altına almayacaktır.

  ık sık seyahat eden biri için, her seyahatte ayrı sigorta yaptırılmasına gerek yoktur. Tüm seyahat tarihlerini kapsayan bir sigorta yaptırmak her anlamda daha avantajlı olacaktır. Malta seyahat sağlık sigortası süresini belirlerken, konsolosluğa beyan edilen seyahat tarihlerinin dikkate alınması da oldukça önemlidir.

  Başvuru evraklarının birbiri ile tutarlı olması başvurunun olumlu değerlendirilmesi için gereklidir. Bu sebeple, poliçe tarihi, başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleri, otel ve uçak rezervasyonlarının aynı tarihleri göstermesi gerekmektedir. Evraklarda tutarsızlık olması, vize reddine sebep olacaktır.

  Malta seyahat sağlık sigortası nerede yapılır?

  Malta seyahat sağlık sigortası yaptırılırken bir uzmanla görüşülmesinde fayda vardır. Sigorta yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bunlardan herhangi birine dikkat etmemek bile çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirecektir. Dikkatsizce yapılmış basit bir hata bile, vize reddine sebep olabilmektedir.

  Hatalı seyahat sağlık sigortası yalnızca vize başvurusunda yaşanacak aksaklıklara değil, seyahat anında olumsuzluk yaşamaya da sebep olabilir. Sınır yetkilileri tarafından zaman zaman yapılan seyahat sağlık sigortası kontrolünde olumsuzluk yaşamaya, seyahat sağlık sigortasının tüm seyahat boyunca geçerli olmayışı ise olası bir problem karşısında maddi kayıp yaşanmasına sebep olacaktır.

  Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan Malta seyahat sağlık sigortası işlemleri en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi seyahat sağlık sigortasında hata yapılması sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır.

  Geçersiz sigorta ise başvurunun geçersiz sayılması, vize reddi, sınır kontrolünde ve seyahat esnasında aksaklık yaşanması ya da bir sağlık problemi karşısında maddi kayıp yaşanması gibi durumlara sebebiyet verir. Bu gibi durumlar yaşanmaması için, sigortanın konsolosluk şartlarını taşıması ve muhakkak bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

  Malta seyahat sigortası ne işe yarar?

  Malta seyahat sağlık sigortası ne işe yarar sorusunun yanıtı için öncelikle vize başvurusunda zorunlu bir evrak olduğundan bahsetmek gerekir. Umumi pasaport hamili vatandaşların vize başvurusunu tamamlamak için başvuru evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası en önemli başvuru evrakları arasında yer almaktadır.

  Bu sigorta, poliçe geçerliliği boyunca yalnızca Malta’da değil, diğer Schengen ülkelerinde de geçerli olmaktadır. Yalnızca vize başvurusu için değil, seyahat ederken sağlığın korunması için de bir gerekliliktir. Seyahat anında yaşanan olası kaza, yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda maddi kayıp yaşamadan kişinin tedavi olmasını sağlamaktadır.

  Kişinin talebine bağlı bazı ek teminatlar da düzenlenebilmektedir. Bu ek teminatlar ile seyahati güvence altına almak da mümkündür. Bu teminatlar; bagaj kaybolması, pasaport kaybolması, bagaj gecikmesi ya da seyahatin iptali gibi durumlarda destek olmaktadır. Ana teminatlar ise genellikle aşağıdaki gibidir.

  • Seyahat sırasında yaşanan sakatlık, kaza, hastalık ya da yaralanma durumlarında gereken tedavi masraflarını karşılanmaktadır. Ameliyatlı ya da ameliyatsız, ayakta ya da yatarak tedavi olabilir. Tedavi türü fark etmeksizin yapılan acil müdahaleler sigorta kapsamındadır.
  • Acil müdahale gereken durumlarda sağlık merkezine nakli sağlanmaktadır.
  • İlaç masrafları sigorta kapsamında karşılanır.
  • Seyahat esnasında yaşanan hastalık dolayısıyla uzayan konaklamalarda otel masrafları sigorta kapsamındadır.
  • Malta seyahat sağlık sigortası kapsamında daimi ikametine nakli sağlanmaktadır.
  • Seyahati esnasında vefat eden sigortalının cenaze nakli karşılanmaktadır.

  Malta seyahat sigortası ne zaman yapılır?

  Seyahat sigortasının seyahate çıkmadan önce yapılması gerekmektedir. Vize uygulamasına tabii olan vatandaşların vize başvurusundan önce yaptırmaları gerekmektedir. Başvurunun gerçekleştirilmesi için başvuru sahibi adına tanımlanan randevu günü ve saatinde başvuru evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir.

  Malta seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

  Malta seyahat sağlık sigortası fiyatı belirlenirken bazı unsurlar dikkate alınır. Bunlardan bazıları seyahat süresi, gidilecek ülkeler ve poliçede ek teminat bulunup bulunmadığıdır. Kişinin talebine bağlı ek teminat düzenlenmesi, sigorta ücretlerinde artışa sebep olacaktır. Seyahat sağlık sigortası ücretleri üzerinde büyük ölçüde etkisi olan unsur ise sigorta süresidir.

  Dolayısıyla seyahatin uzunluğuna bağlı sigorta ücreti de artmaktadır. Sigorta ücretlerini belirleyen bir diğer unsur ise poliçe kapsamıdır. Yapılan sigortanın, seyahat edilecek ülkenin şartlarını taşıması gerekmektedir.

  Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, sigorta ücretleri için net bir rakam vermek söz konusu değildir. Kişinin seyahat planını aktarması ile kolaylıkla hesaplanabilmektedir. Fakat sigorta ücretlerinin cüzi fiyatlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sigorta ile koruma altına alınan durumlar söz konusu olduğunda, ödenen ücret oldukça düşük miktardadır.

  Malta covid-19 seyahat sigortası

  Malta covid-19 seyahat sigortası Malta’ya seyahat edecek vatandaşların koronavirüs riskine karşı almaları gereken önlemlerden biridir. Kişinin olası bir durumda covid-19 teşhisinin konması, tedavi düzenlenmesi, karantina boyunca çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi için covid-19 teminatlı Malta yurtdışı seyahat sigortası ile seyahat edilmesi gerekmektedir. Covid kapsamlı seyahat poliçesi her hangi bir duyuruya kadar zorunlu kılınmamaktadır. Tercih hakkı size bırakılmıştır.

  Malta seyahat sağlık sigortası ve vize başvurularınızda danışmanlık için Hermes Vize uzmanları ile hemen iletişime geçebilir ve başvuru sürecine başlayabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!