close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu İletişim

  Adres: Kocatepe, Aydede Cad. No: 16/11 Taksim, 34437 Taksim, Beyoğlu/Beyoğlu/İstanbul

  Malta Konsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye çapında her ilden yapılan başvuruları kabul etmektedir.

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

  Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

  MALTA BAŞKONSOLOSLUĞU’NA
  İSTANBUL
  Ülkenize ../../…. İle ../../….. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

  Saygılarımla…..

  Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

  MALTA BAŞKONSOLOSLUĞU’NA
  İSTANBUL

  Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan …… ülkenizdeki iş ortağımız olan ……… firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../… ../../….. arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
  ………’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

  Saygılarımızla

   

  Malta Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

  Malta Başkonsolosluğu İstanbul, Malta Büyükelçiliği ve Malta Türkiye Temsilcilikleri Malta’nın resmi tatil günlerinin yanı sıra Türkiye’nin resmi tatil günlerinde de kapalı olacaktır.

  1 Ocak Yeni Yıl Tatili
  10 Şubat Aziz Pavlus Günü
  19 Mart Aziz Joseph Bayramı
  31 Mart Özgürlük Günü
  7 Nisan Kutsal Cuma
  9 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  28 Haziran 1 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Türkiye Zafer Bayramı
  8 Eylül Zafer Günü
  21 Eylül Bağımsızlık Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  13 Aralık Malta Cumhuriyet Günü
  25 Aralık Noel
  İlginizi Çekebilir  Malta Fahri Konsolosluğu İzmir

  Malta İstanbul Konsolosluk İşlemleri

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı Malta Büyükelçiliği dışında Türkiye’de var olan en resmi kurumdur.

  Malta Ulusal Vizesi (uzun süreli vize) almak için Malta İstanbul Başkonsolosluğu ya da Malta Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümüne başvurulması gerekmektedir. Malta Kısa süreli( Schengen vizesi) vizesi için ise (180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde) Malta Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmaktadır.

  Malta İstanbul Başkonsolosluğu Vize Reddi

  Malta vizesi başvurularında, Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Malta vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde Malta Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Malta vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Malta vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Malta seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Malta vizesi başvurusu, Malta vize reddi ile neticelenebilmektedir.