close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Malta Ankara Büyükelçiliği

  Malta Ankara Büyükelçiliği

  Malta Ankara Büyükelçiliği 2021 yılı aralık ayı itibariyle faaliyet göstermeye başlamıştır. Malta Ankara Büyükelçiliğine yapılacak kısa süreli Schengen vize başvuruları Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği Ankara’nın akredite ettiği ve Malta vize işlemleri için yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir.

  Eğitim, çalışma veya oturum gibi amaçlarla Malta’da 90 günden fazla kalmayı planlayan kişiler uzun süreli D vize başvurularını doğrudan malta Ankara Büyükelçiliğine yapabileceklerdir.

  Malta Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve Malta arasındaki diplomatik ilişkileri geliştirmek üzere faaliyet göstermektedir. Tür vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının kısa ve uzun süreli vize başvuruları, Türkiye’de yaşayan Malta uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri (evlenme, boşanma, nüfus kaydı, doğum belgesi vb.) Malta Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilmektedir.

  Malta vizesi başvurularında, vize sonucu, süresi, onayı veya reddine karar veren tek yetkili kuruluş Malta Ankara Büyükelçiliğidir.

  Malta Ankara Büyükelçiliği adresi ve telefon

  AdresUğur Mumcu cad. 88 kat 4 06700 Gaziosmanpaşa / Ankara

  Telefon:

  +90 312 447 8051

  +90 312 447 8051

  Malta Konsolosluğu Ankara görev bölgesi

  Malta Ankara Büyükelçiliği Türkiye genelinde bütün şehirlerden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Ankara, Gaziantep, Adana, Samsun, Osmaniye, Kayseri, Kütahya, Sinop, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Eskişehir, Nevşehir, Konya, Antalya, Isparta, Denizli illerinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Malta Ankara Büyükelçiliği onayına sunabilmektedirler.

  Malta Ankara Büyükelçiliği vize başvuru formu

  Malta Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişiler Malta vize başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurulmuş şekilde sunmalıdırlar. Malta Schengen vize başvuru formu seyahatin planı, amacı ve tarihlerini içerir ve başvuru sahibinin ıslak imzasını taşır. Malta vize başvuru formuna ulaşmak için bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

  Malta Ankara Büyükelçiliği vize talep dilekçesi

  Malta Ankara Büyükelçiliğine yapılan Schengen vizesi kapsamındaki Malta turistik vize, Malta ticari vize, Malta aile ziyareti vizesi başvurularında Malta’ya yapılacak seyahatin amacının ve koşullarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

  Malta Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılan dilekçe İngilizce olarak hazırlanmalı başvuru sahibinin ıslak imzasını taşımalıdır. Malta vize talep dilekçesinde belirtilen taleplerin, sunulan diğer vize evrakları ile uyumlu olması gerekmektedir. Vize dilekçesi, vize başvuru formu, rezervasyonlar ve kişisel durumunuza uygun diğer evrakların içerdiği bilgiler arasındaki tutarsızlık vize reddine yol açacaktır.

  Malta Büyükelçiliği Ankara vize randevusu

  Malta Büyükelçiliği Ankara Türkiye’den yapılan vize başvurularını yetkili vize başvuru merkezlerinden alınan randevularla kabul etmektedir. Malta vizesi randevu süreci Malta vizesi için gerekli evrakların ibrazı ve Schengen kuralları gereği parmak izi verme prosedürünü içermektedir. Bu işlemler doğrudan Büyükelçilikte yapılmamaktadırlar ancak Malta vize sonucu hakkında değerlendirme ve karar yetkisi sadece Malta Büyükelçiliği Ankara’ya aittir.

  İlk kez Schengen vizesi başvurusu yapacak kişilerin parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Son 5 yıl içinde Malta veya diğer Schengen üyesi devletlerden Schengen vizesi almış ve eski Schengen vizelerine ”vis” notu düşülen kişilerin randevuya şahsen gelme zorunluluğu bulunmamaktadır.

  Malta Büyükelçiliği resmi tatil günleri 2024

  Malta Büyükelçiliği Ankara, Malta Büyükelçiliği ve Malta Türkiye Diplomatik Temsilcilikleri Malta’nın resmi tatil günlerinde ve Türkiye Cumhuriyetinin resmi tatil günlerinde de kapalı olmakta, vize ve diğer konsolosluk işlemleri gerçekleştirilememektedir.

  1 January Monday -New Year’s Day Turkish
  29 March Friday- Good Friday Maltese
  31 March Sunda- Freedom Day Maltese
  23 April Tuesday -National Sovereignty and Children’s Day Turkish
  1 May Wednesday- Labour Day Turkish
  19 May Sunday -Commemoration of Atatürk, Youth and Sports day   Turkish
  7 June Friday – Sette Giugno Maltese
  15 July Monday-Democracy and National Unity Day Turkish
  30 August -Friday Victory Day Turkish
  8 September -Sunday Victory Day Maltese
  21 September – Saturday Independence Day Maltese
  29 October Tuesday -Republic Day Turkish
  13 December Friday -Republic Day Maltese
  25 December Wednesday – Christmas Day

   

  1 Ocak Pazartesi – Yeni Yıl
  29 Mart Cuma- İyi Cuma Malta
  31 Mart Pazar- Özgürlük Günü Malta
  23 Nisan Salı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye
  1 Mayıs Çarşamba İşçi Bayramı Türkiye
  19 Mayıs Pazar- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye
  7 Haziran Cuma Sette Giugno Malta
  15 Temmuz Pazartesi -Demokrasi ve Milli Birlik Günü Türkiye
  30 Ağustos Cuma- Zafer Bayramı Türkiye
  8 Eylül Pazar- Zafer Bayramı Malta
  21 Eylül Cumartesi -Bağımsızlık Günü Malta
  29 Ekim Salı -Cumhuriyet Bayramı Türkiye
  13 Aralık Cuma -Cumhuriyet Bayramı Malta
  25 Aralık Çarşamba -Noel Günü

  Aynı zamanda Türkiye’de dini bayram günleri de kapalı olmaktadır. Vize Başvurularınızda resmi tatil günlerini dikkate alarak başvurularını gerçekleştiriniz.

  Malta Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk işlemleri

  Malta Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemlerini kabul eden ve vize başvurusunun sonucu hakkında resmi karar yetkisi olan tek kuruluştur. Malta Büyükelçiliği ve Malta Başkonsolosluğu dışında hiçbir kurum Malta vize başvurusunun sonucu hakkında karar veremez ve beyanda bulunamaz.

  Malta Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’yi ziyarete gelen Malta uyruklu kişilerin oturum, vatandaşlık, kayıt işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı tek resmi kurumdur.

  Malta D vizesi (ulusal vize – uzun süreli vize) almak için Malta Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümüne müracaatta bulunulması gerekmektedir.

  Malta Schengen vizesi (180 günlük sürede en fazla 0 gün kalış hakkı veren vize) için ise başvurular Malta Büyükelçiliği Ankara tarafından yetkilendirilen başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

  Malta Ankara Büyükelçiliği vize reddi

  Malta vizesi başvurularında, Malta İstanbul Başkonsolosluğu ve Malta Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize prosedürlerine ve şartları doğrultusunda başvuru yapılmadığında Malta Büyükelçiliği Konsolosluk vize departmanı başvuruyu ret kararı ile sonuçlandırabilmektedir.

  Malta Schengen vizesi başvurularında seyahat amacının desteklenmemesi, sahte veya eksik evrak ibraz edilmesi, vize müracaatında bulunan kişilerin Malta’daki kamu düzeni açısından tehlike arz etmesi vize reddine sebebiyet verebilir. Ya da Malta seyahatinin bitiminde kişinin Malta’dan ve Schengen bölgesinden ayrılacağını gösteren belgelerin sunulmaması veya sunulamaması durumları Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Malta Ankara Büyükelçiliği vize başvurularınız için Hermes Vize uzmanlarından danışmanlık hizmeti alarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!