close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Kos Feribot Seferleri

  Kos Feribot Seferleri

  Kos Adası seyahati bulunan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşların Yunanistan Kapı Vizesi / Kos Vizesi veya geçerli Yunanistan Schengen Vizesi sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil) PasaportDiplomatik (Siyah) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu sahibi olarak Kos Adası seyahat planı olan vatandaşların vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

  T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, Rusya, Ukrayna ve Belarus vatandaşları Yunanistan kapı vizesi başvuruları yetkili seyahat acentaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Kos seyahatinin en az 4 iş günü öncesinden akredite seyahat acentası aracılığı ile Kos vizesi başvurusu işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

  Türkiye sınırları içerisinden Kos Adası seyahatleri Muğla ilinin Bodrum ilçesinden ve 9 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Aydın’ın Didim ilçesinden gerçekleştirilmektedir. Bodrum Merkez ve Bodrum’a bağlı Turgutreis belgesinden hareket eden Kos feribot seferleri düzenlenmektedir.

  Kos Adası Feribot Sefer Saatleri

  Kos feribot seferleri ve saatlerinin koşullara bağlı olarak değişiklik göstermesi nedeniyle seyahat öncesinde yetkili acenta aracılığı feribot seferleri ve saatlerine ait bilgilerin teyit edilmesi gerekmektedir. Kos Adasına seyahat edecek vatandaşların feribot saatinden en az 1 saat önce limanda olmaları gerekmektedir. Didim-Kos arası feribot seferi yaklaşık 3 saat, Bodrum-Kos arası feribot seferleri yaklaşık 50 dakika, Turgutreis-Kos arası feribot seferleri yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

  Kos Vizesi ve Feribot Seyahatleri Hakkında

  • Geçerli Yunanistan Schengen vizesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kapı vizesi uygulaması dahilinde olan Kos, Rodos, Meis, Midilli, Samos ve Sakız adalarını ayrıca kapı vizesi sahibi olmadan seyahat edebilmektedirler.
  • Kos Adası vize işlemlerinde vize etiketi pasaporta ada sınırında işlenmektedir. Pasaportunda geçerli VIS ibaresi bulunmayan vatandaşların giriş sırasında parmak izlerini ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Pasaportu üzerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası bulunan vatandaşları Yunanistan Devleti resmi kararına bağlı olarak kapı vizesi verilmemektedir. Ancak yeni bir pasaport sahibi olunması halinde kapı vizesi başvuruları işleme alınabilmektedir.
  • Kos Adası gidiş ve dönüşlerde boarding card alınması şartı bulunmaktadır. Feribota biniş sırasında boarding card alınmasının ardından pasaport kontrolüne girilmesi gerekmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!