close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Kanada Turistik Vize

  Kanada Turistik Vize

  Kanada’ya turistik gezi amacı ile seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye seyahat edebilmeleri için almaları gereken vize türüne Kanada turistik vize denir. 

  Kanada turist vizesi, vize türleri arasında yer alan seyahat amacına göre başvurulması ve sahip olması gereken bir vize türüdür.

  Türkiye Cumhuriyeti tüm pasaportları olan diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar bu seyahatler için muafiyetlik söz konusu olmadan vizeye tabidir. 

  Kanada turistik vizesi hakkında 

  Kanada turist vize işlemleri, Kanada turistik vize nasıl alınır oldukça merak edilen sorular arasın yer almaktadır. Kanada Konsolosluğu tarafından ve Kanada Büyükelçiliği tarafından başvuruları değerlendirilen bu vize türü için başvuru işlemlerinde her başvuru sahibinin yerine getirmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. 

  Kanada turistik vize işlemleri Kanada Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri üzerinden işlemler gerçekleştirilir ve değerlendirilmek üzere başlatılmaktadır. 

  Kanada turistik vize evrakları hakkında

  Kanada’ya yapacağınız seyahatinizin amacına uygun tüm başvuru sahipleri sahip olduğu mevcut statüsüne göre bir takım belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Kanada turistik vize evrakları eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde sunulması önemlidir. Genel evrak listesini aşağıda yazımızda ulaşabileceksiniz. Talep etmeniz halinde Hermes Vize uzmanları sizlere ayrıca e-posta yolu ile ulaştırabilecektir.

  • Kanada turistik vize başvuru formu: Online ortamda düzenlenmelidir, eksiksiz ve hatasız doldurulması önemlidir. Formun üzerinde yer alan tarih ve imzaları atmış olduğunuza dikkat etmelisiniz. Vize formunu eksiksiz doldurduktan sonra çıktısını almadan “validate” yapmış olmanız gerekir. Çünkü “validate” tıklandığında size özel kod oluşturuluyor.
  • Kanada turistik vize aile bilgi formu: Aile üyelerinin isim ve soy isim, doğum tarihi, adres, meslek ve medeni halleri gibi bilgilerinin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Formda yer alan tüm soruların eksiksiz doldurulması oldukça önemli olmaktadır.
  • Pasaport: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi için 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Kanada vize süresini başvuruda bulunduğunuz pasaportun süresince verileceğinden Pasaportun uzun süreli olması sizin daha uzun süre vize almanızı sağlayacaktır.
  • Var ise eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi: Kullanmış olduğunuz tüm pasaportların işlem görmüş tüm sayfaların ve kaşe basılmış tüm sayfalarının fotokopisi.
  • Kimlik kartınızın fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınız.
  • Vize talep dilekçesi; İngilizce olarak hazırlanılması gerek bu belgede içerik olarak bazı hususlara dikkat edilmelidir. Başvuru sahibinin statüsü çalışan/işveren/şirket ortağı ise yetkili tarafından antetli kağıda kaşeli imzalı olarak hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi örneklerine Hermes Vize’den ulaşabileceksiniz.
  • Otel rezervasyonu: Konaklama yapacağınız yere ait geçerli rezervasyonunuz. Seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Seyahat eden başvuru sahibinin ad ve soyadı bilgisi açıkça belirtilmelidir.
  • Uçak rezervasyonu; Seyahat tarihlerinizi belirten gidiş dönüş ulaşım rezervasyonlarınız pasaportta yer alan adınıza ve soyadınıza düzenlenmelidir.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Anne ve baba, eş, eski eş, çocuk bilgileri yer almalıdır. Evli olan kadın başvuru sahipleri evlendikten sonraki soy ismi ile olan bu belgeyi de almalıdırlar.
  • Varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri
  • Banka hesap dökümleri; Seyahat masraflarınızı karşılayacak tutarda bakiye olması oldukça önemlidir. Son dönemlerde kaynağı açıklanamayan giriş çıkışların olmamasına dikkat etmelisiniz. Detaylı bilgi için Hermes Vize Kanada uzmanlarından bilgi almanız önerilir. Seyahat sürenize bağlı olarak olması gereken en az tutarda bakiyeye dikkat edilmelidir.

  Yukarıda yer alan belgeleri ek olarak aşağıda yer alan statülere göre ek belgelere yer verilmiştir. Bu belgeler kişinin statüsüne göre ayrı ayrı talep edilir.

  Kanada turistik vizesi için gerekli evraklar – Çalışan

  • Maaş bordrosu: Son 3 ayı kapsayan, yetkili tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.
  • İşe giriş bildirgesi e-devlet üzerinden barkodlu olarak almanız halinde kabul edilir.
  • Sgk hizmet dökümü barkodlu olarak e-devlet üzerinden alabileceksiniz.
  • Güncel tarihli şirket evrakları: İngilizce faaliyeti belgesi son 2 ay içerisinde alınmış olmalı, sicil gazete, son işlenmiş vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri.

  Kanada turist vizesi için gerekli evraklar – İşveren veya şirket ortakları

  • Sgk hizmet dökümü barkodlu olarak e-devlet üzerinden alabileceksiniz.
  • Güncel tarihli şirket evrakları: İngilizce faaliyeti belgesi son 2 ay içerisinde alınmış olmalı, sicil gazete, son işlenmiş vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri.

  Kanada vizesi için gerekli evraklar – Emekliler

  • Emeklilik Kartı Fotokopisi: Emeklilik kartının fotokopisi veya e-devlet sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi gerekmektedir.
  • Emekli banka hesap dökümleri, seyahat masraflarınızı karşılayacak tutarda bakiye olması oldukça önemlidir. Seyahat sürenize bağlı olarak olması gereken en az tutarda bakiyeye dikkat edilmelidir. Son dönemlerde kaynağı açıklanamayan giriş çıkışların olmamasına dikkat etmelisiniz. Detaylı bilgi için Hermes Vize Kanada uzmanlarından bilgi almanız önerilir.
  • Ek gelirler: varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri gerekmektedir.

  Kanada turistik vizesi için gerekli evraklar – Kamu çalışanı

  • Çalışma belgesi: Bağlı bulunduğu kamu kurumdan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.
  • İzin belgesi: Bağlı bulunduğu kamu kurumdan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.
  • Görev kimlik kartı: Kurumdan alınmış onaylı kimlik kartının önlü, arkalı fotokopisi gerekmektedir.
  • Maaş bordrosu: Son 3 ayı kapsayan, ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.

  Ev hanımı ve öğrenciler

  • Ek Gelirler: Varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri gerekmektedir.
  • Sponsor: masrafları karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler. Sponsorun statüsüne uygun hazırlamalıdır.
  • Öğrenci belgesi
  • Muvafakatname: Reşit olmayan çocuk ya da çocuklar, yalnız ya da tek bir ebeveyn ile beraber seyahati gerçekleştirecek ise her iki ebeveynden ya da yasal vasiden alınacak noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

  Kanada turist vize süresi ne kadar verilir

  Kanada turistik vize süreleri tamamen Kanada Konsolosluğu inisiyatifinde belirlenmektedir. Normal şartlarda sahip olduğunuz pasaportunuzun bitiş süresi kadar verilebilmektedir. Ancak nadirde olsa bazı dönemler kısa süreli verildiğide gözlemlenmektedir. Ancak size verilen bu süre Ülkeye giriş yaptığınızdan itibaren kullanacağınız süreyi oluşturmamaktadır. Seyahat sürelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer 6 aydan fazla Ülkede kalış yapmanız söz konusu ise ulusal vize olan Kanada oturum vizesine başvuruda bulunmanız gerekecektir.

  Kanada turistik vize 2024 vize ücreti ve vize onaylanması halinde yapılması gereken işleyiş

  Kanada vize başvurusunda bulunacak tüm başvuru sahipleri vize harç ödemesi ve başvuru işlem bedelini ödemesi gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenen kanada turistik vize ücreti 185 Kanada doları olmaktadır.

  Kanada Konsolosluğu vizenizi onaylaması halinde sizden pasaportunuzu vize basılması için tekrar isteyecektir. Pasaportları kargo ile göndermeden önce Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Eğer parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Garanti Bankası hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor. Bu konuda Vize Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

  Kanada turistik vize randevu işlemleri

  Kanada turistik vize randevu işlemleri online olarak Konsolosluk tarafından verilmektedir. Randevunuzun onaylanabilmesi için öncelikle başvuru formu ve ödemeler dahil tüm işlemlerin tamamlanması gerekecektir. Daha sonra Kanada Konsolosluğu sizlere uygun olan randevu aralığını ve saatlerini mail ortamında paylaşacaktır ve sizlerin uygun olan bir tarihi ve saati aynı şekilde bildirmeniz gerekecektir.

  Kanada turist vize reddi hakkında

  Yapmış olduğunuz vize başvurunuzun sonucu bazı nedenlerden dolayı ret olarak değerlendirilebilir. Kanada turistik vize başvurularınızda banka hesaplarınız, sunmuş olduğunuz belgelerin yetersizliği, belgelerde yer alan bilgilerin tutarsız olması, güncel belge sunamamanız gibi birçok nedenden dolayı vize Kanada turistik vize reddi ile karşılaşmanız olasıdır.

  Kanada vize başvurunuz ret olarak değerlendirilmesi halinde vize redde itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Vize başvuruları Yalnızca Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Başvuru merkezileri veya seyahat acentelerinin başvurularınızın sonucuna müdahale etme hakkı söz konusu değildir. Ret almış olduğunuz sebepleri ortadan kaldırmanız durumunda yeni başvuru yapmanız tavsiye edilir.

  Kanda turistik vize işlemlerinde danışmanlık almanız halinde Hermes Vize iletişime geçebilir tüm dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!