close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Kanada Transit Vize

  Kanada Transit Vize

  Kanada ülkesi üzerinden havayolu ile transit geçiş yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahatlerinde giriş izni olan Kanada transit vize başvurularında bulunarak bu vize türüne sahip olmaları gerekmektedir.

  Seyahat edilecek olan asıl ülkeye Kanada üzerinden devam edebilmeniz için Kanada transit vizesine ihtiyacınız olacaktır. Havayolu dışında bir ulaşım aracı ile seyahat etmeniz halinde bu vize türü size uygun olmayacaktır.

  T.C sahip olduğu tüm pasaport türleri olan diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar Kanada’ya yapacakları transit seyahatlerde vizeye tabii olmaktadırlar. 

  Kanada transit vize yalnızca Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği makamlarınca başvuruları kabul edilerek değerlendirilmeye alınmaktadır.

  Kanada transit vize hakkında

  Kanada transit vize, Kanada ülkesinde yer alan havalimanında aktarma yapacak olan yolcuların alması gereken vize türü olmaktadır. Bu vize süreleri seyahat sürenizi kapsayarak en fazla 2 girişli verilebilmektedir. Size verilen süreler içerisinde uçuşunuzu gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.

  Kanada transit vize, başvuru merkezleri tarafından kabul edilir. Ve tüm başvuru sahiplerinin yerine getirilmesi istenen bir takım prosedürler bulunmaktadır. Vize başvurularında hangi vize türüne başvuru yapıyorsanız ona uygun belgelerin toplanarak başvuruya hazır hale getirilmesi istenmektedir. Kanada transit vize diğer vize türleri gibi öncelikle işlemleri online üzerinden tamamlanması gerekecektir.

  Kanada transit vize evrakları hakkında

  Kanada transit vize evrakları eksiksiz ve güncel olarak başvuruya sunulması önemlidir. Genel evrak listesini aşağıda yazımızda ulaşabileceksiniz. Hermes Vize uzmanları ile danışmanlık almanız halinde sizlere ayrıca e-posta yolu ile Kanada transit vize evrak listesini ulaştırabilecektir.

  • Kanada transit vize başvuru formu: Online ortamda düzenlenmelidir, eksiksiz ve hatasız doldurulması önemlidir. Formun üzerinde yer alan tarih ve imzaları atmış olduğunuza dikkat etmelisiniz. 
  • Pasaport: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi için 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Kanada vize süresini başvuruda bulunduğunuz pasaportun süresince verileceğinden Pasaportun uzun süreli olması sizin daha uzun süre vize almanızı sağlayacaktır.
  • Var ise eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi: Kullanmış olduğunuz tüm pasaportların işlem görmüş tüm sayfaların ve kaşe basılmış tüm sayfalarının fotokopisi.
  • Kimlik kartınızın fotokopisi / yabancı vatandaşlar için oturum kartı fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınız.
  • Vize talep dilekçesi; İngilizce olarak hazırlanılması gerek bu belgede içerik olarak bazı hususlara dikkat edilmelidir. Başvuru sahibinin statüsü çalışan/işveren/şirket ortağı ise yetkili tarafından antetli kağıda kaşeli imzalı olarak hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi örneklerine Hermes Vize’den ulaşabileceksiniz.
  • Otel rezervasyonu: Asıl hedeflenen ülkeye ait Konaklama yapacağınız yere ait otel/ev/davetiye/hostel vb. geçerli rezervasyonunuz. Seyahat tarihiniz ile uyumlu olmalıdır .Seyahat eden başvuru sahibinin ad ve soyadı bilgisi açıkça belirtilmelidir.
  • Uçak rezervasyonu; Asıl hedeflenen ülkeye ait tüm uçuşlarınızı içeren ulaşım rezervasyon ve biletleriniz.

  Kanada transit vize için bilmeniz gerekenler

  Kanada sınırını otobüs, araba ve tren kullanarak karayolu ile ya da tekne ve yolcu gemisi kullanarak deniz yolu ile geçecekseniz, almanız gereken vize Kanada Transit vizesi değil, Kanada ziyaretçi vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

  Kanada transit vizesini, yalnızca uluslararası bir uçuşunuz bir Kanada havalimanında aktarma yapacaksa veya iki uluslararası uçuşa bir Kanada havalimanından bağlanacaksanız almanız gerekir.

  Kanada transit vize süresi ne kadar verilir

  Kanada transit vize süreleriniz belirtmiş olduğunuz ihtiyaç sürenize bağlı olarak verilebilir. Kanada Konsolosluğu tarafından verilen bu süreler tek girişli veya iki girişli olarak verilebilmektedir. Size verilen süre içerisinde transit vize ile seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekecektir aksi takdirde vizenizin geçerliliği bulunmayacaktır. 

  Kanada transit vize ücreti 2024 

  Kanada vize başvurusunda bulunacak tüm başvuru sahipleri vize harç ödemesi ve başvuru işlem bedelini ödemesi gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenen kanada transit vize ücreti 185 Kanada doları olmaktadır.

  Kanada Konsolosluğu vizenizi onaylaması halinde sizden pasaportunuzu vize basılması için tekrar isteyecektir. Pasaportları kargo ile göndermeden önce Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Eğer parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Garanti Bankası hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor. Bu konuda Vize Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

  Kanada transit vize randevu işlemleri

  Kanada transit vize başvuruları online ortamda gerçekleşmektedir. Vize başvurularınız öncelikle sizlerden istenilen belgelerin toplanması ve başvuruya güncel olarak hazır hale getirilmelidir. Kanada transit vize randevu işlemleri başvuru işlemleriniz online olarak tamamlandıktan sonra Kanada Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Vize başvurunuzda randevunuzun onaylanabilmesi için Kanada transit vize ücretiniz ödemelerini tamamlamış olmanız gerekecektir. Daha sonra Kanada Konsolosluğu sizlere uygun olan randevu aralığını ve saatlerini mail ortamında paylaşacaktır ve sizlerin uygun olan bir tarihi ve saati aynı şekilde bildirmeniz gerekecektir.

  Kanada transit vize reddi hakkında

  Yapmış olduğunuz Kanada transit vize başvurunuzun sonucu Kanada Konsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alındıktan sonra ret olarak değerlendirilebilir. Kanada transit vize başvurularınızda, sunmuş olduğunuz belgelerin yetersizliği, belgelerde yer alan bilgilerin tutarsız olması, güncel belge sunamamanız gibi birçok nedenden dolayı vize reddi ile karşılaşmanız olasıdır.

  Kanada vize başvurunuz ret olarak değerlendirilmesi halinde vize redde itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Vize başvuruları Yalnızca Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Başvuru merkezileri veya seyahat acentelerinin başvurularınızın sonucuna müdahale etme hakkı söz konusu değildir. Ret almış olduğunuz sebepleri ortadan kaldırmanız durumunda yeni başvuru yapmanız tavsiye edilir.

  Kanada transit vize sonuçlanma süreleri hakkında

  Kanada transit vize başvurularında sonuçlanma süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Dünya’yı etkisi altına alan covid-19 hastalığı sebebi ile ilan edilen pandemiden itibaren Kanada vize başvuruların sonuçlanma süreleri oldukça uzamıştır. Bu süreler bazı dönemler 3 ay veya daha fazla zamanları kapsadığı gözlemlenmektedir. Kanada Konsolosluğu başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde size ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgi verme durumunda değildirler. Dolayısı ile başvurunuzu yaptığınız döneme ait istatistiğe göre sonuçlanma süresinde fikir yürütebiliriz. Hermes Vize uzmanlarından son zamanlarda Kanada transit vize sonuçlanma süreleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Kanada transit vize başvuruları oldukça dikkat isteyen bir vize türü olmaktadır. Herkes Vize Kanada vize uzmanları ile beraber çalışabilir profesyonel bir danışmanlık hizmet alabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!