close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu ve diğer Almanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Almanya vizesi ve Almanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkili merciidir.

  Almanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi; Almanya Başkonsolosluğu İzmir, Almanya İstanbul Başkonsolosluğuna ve Almanya Ankara Büyükelçiliğine aittir.

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek vermektedir.

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu görev alanı

  Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerini kapsamaktadır ve ayrıca Antalya, Burdur ve Isparta illeri için Antalya temsilcilikleri bulunmaktadır.

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu çalışma saatleri

  Vize başvuruları çalışma saatleri;

  Pazartesi – Perşembe 08:00 ile 16.30 / Cuma: 08.00 ile 13:30 arası

  Temmuz/Ağustos, Çarşamba 08:00 – 13:30

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir pasaport dağıtımı saatleri

  Pazartesi – Cuma: 11:30 – 12:00 randevusuz pasaport teslimi saatleridir.

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir telefonla görüşme saatleri

  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe Saat 15:00 ile 16.45 arası

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma günleri, saat  08:30 – 11:30 arasında sadece randevu ile kabul edilir.

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

  Adres: Korutürk mah. sok. no. 1, 35330 Balçova / İzmir telefon: +90 (232) 488 8888 *İzmir acil durum telefon numarası +90 – 532 283 36 34 (Almanca)

  E-Mail: info@izmi.auswaertiges-amt.de

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir Tatil Günleri

  2024    
  1 Ocak Pazartesi Yeni Yıl
  29 Mart Cuma Paskalya Cuması
  1 Nisan Pazartesi Paskalya Pazartesisi
  9 Nisan Salı Ramazan Bayramı Arefesi (13.00’den itibaren)
  10 Nisan Çarşamba Ramazan Bayramı (1. Gün)
  11 Nisan Perşembe Ramazan Bayramı (2. Gün)
  12 Nisan Cuma Ramazan Bayramı (3. Gün)
  23 Nisan Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü
  19 Mayıs Pazar Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
  20 Mayıs Pazartesi Pankot Yortusu
  15 Haziran Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi (13.00’den itibaren)
  16 Haziran Pazar Kurban Bayramı (1. Gün)
  17 Haziran Pazartesi Kurban Bayramı (2. Gün)
  18 Haziran Salı Kurban Bayramı (3. Gün)
  19 Haziran Çarşamba Kurban Bayramı (4. Gün)
  15 Temmuz Pazartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  30 Ağustos Cuma Zafer Bayramı
  3 Ekim Perşembe Almanya’nın Birleşme Günü
  28 Ekim Pazartesi Cumhuriyet Bayramı Arefesi (13.00’den itibaren)
  29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı
  24 Aralık Salı Noel Bayramı Arefesi
  25 Aralık Çarşamba 1. Noel Günü
  26 Aralık Perşembe 2. Noel Günü
  31 Aralık Salı Yılbaşı

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu vize başvurusu

  Almanya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Almanya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Almanya Konsolosluğuna veya Almanya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır.

  Almanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Almanya turistik vize, Almanya ticari vize, Almanya aile ziyareti vizesi ve Almanya transit vize başvuruları yapılabilmektedir. Almanya vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Almanya Konsolosluğuna aittir.

  Almanya Konsolosluğu İzmir vize başvuru formu

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir görev bölgesinde bulunan kişiler Almanya vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Almanya Başkonsolosluğu İzmir’e vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Almanya Konsolosluğu İzmir Konsolosluk işlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu İzmir ulaşım

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir nerede? Almanya Başkonsolosluğu İzmir’e nasıl gidilir?

  Almanya İzmir Başkonsolosluğu korutürk mahallesi havuzbaşı sokakta bulunmaktadır. Havalimanına yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır. Almanya İzmir Başkonsolosluğu metrosu ile konak durağında inerek kolayca ulaşabilirsiniz.

  Almanya Konsolosluğu İzmir çevresinde bulunan oteller

  Blue city hotel, Ramada encore İzmir, Best western plus hotel konak, Wyndam İzmir özdilek , Kaya İzmir thermal convention, Balçova termal hotel

  Almanya Konsolosluğu İzmir çevresinde gezilecek yerler

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir’in balçova semtinde bulunmaktadır. Balçova, bölge ve Türkiye’nin en eski tarihi yerleşim yerlerinden biri olurken MÖ kalma 1200 yılllık bir semttir.

  Deniz olan kıyısı ve şifalı kaynak suları Balçova tabiatı hakkında bilgi verirken her yıl binlerce yabancı turist bölgeye gelmektedir. Agammenon kaplıcaları uluslararası bir üne sahipdir. Turistler için ilgi çekici yerlerin başında bu kaplıca gelirken bölgede konaklama imkanı ise oldukça gelişmiştir.

  İzmir Almanya BaşkonsolosluğuAlmanya vize işlemleri ile ilgili İzmir bölgesi adına en yetkili kurum olurken, bölgede bulunan Alman vatandaşlarının muhatap olabileceği yine en resmi kurumdur.

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu iletişim bilgileri, çalışma saatleri, 2024 yılı tatil günleri gibi bir çok hususu yazımızda paylaşmaya çalıştık. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!