close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  İtalya Başkonsolosluğu İstanbul

  İtalya Başkonsolosluğu İstanbul

  İtalya Başkonsolosluğu İstanbul İletişim

  İtalya Başkonsolosluğu İstanbul Adres
  Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane, Beyoğlu/İstanbul

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğuçalışma saatleri
  Pazartesi Cuma 09.15 / 12.30 (Çarşamba 14.15 / 16.15)

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri
  Pazartesi, Perşembe 08.30 / 13.00 ve 13.30/ 16.30 (Cuma 8:30 / 14:30)

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’nun Görev Bölgeleri

  Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bartın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşların İtalya Vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’nun Vize Hizmet Merkezi’nden İtalya Vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri 2023

  1 Ocak Noel ve Yılbaşı Tatili
  6 Ocak Aya Epifani
  10 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
  25 Nisan İtalyan Milli Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
  02 Haziran İtalyan Cumhuriyet Bayramı
  28 Haziran- 1 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Ağustos İtalyan Dini Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Türkiye)
  01 Kasım Azizler Günü
  09 Kasım Azize Almudena günü
  7-8 Aralık Milano Azizi Ambrogio Günü ve Dini Bayram
  25 Aralık Noel

   

  İTALYA KONSOLOSLUĞU HAKKINDA

  İtalya vatandaşlarının ve İtalya’yı merak eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya’ya seyahat etmesi için İtalya Başkonsolosluğundan vize başvurusunda bulunulması gerekir. İtalya’ya yapılan uzun süreli seyahatlerde (180 gün içerisinde toplamda 90 günden fazla İtalya’da kalma durumları için) ya da öğrenim, aile kurma, çalışma gibi uzun zamanlar ikamet edilecek durumlarda alınan ulusal vize başvurusu İtalya Başkonsolosluğuna veya İtalya Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne şahsen yapılırken, kısa süreli seyahatler için (Schengen vize başvurusu) için İtalya Başkonsolosluğu şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

  Bunun yerine İtalya Başkonsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri veya akredite edilmiş seyahat acentaları tarafından İtalya kısa süreli vize başvurularında bulunulabilmektedir.

  İtalya Kısa süreli C tipi vize (Schengen vizesi) başvurularını, aracı kurumlar tarafından yapılmış olsa dahi İtalya vizesinin sonuçları hakkında karar verme yetkisine bu kurumlar sahip değildir. İtalya kısa süreli vize başvurularının incelenmesi, değerlendirmesi ve onaylanması İtalya Başkonsolosluğu veya İtalya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümünün makamlarının sorumluluğu altında olacaktır.

  İtalyaİstanbul Başkonsolosluğu Pasaport Yenileme

  Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan İtalyavatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul İtalyaBaşkonsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler.

  Pasaport başvurusu için İtalya Başkonsolosluğu’nu ibraz edilmesi gereken belgeler:

  • Başvuru Formu
  • 2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı
  • Reşit olmayanlar için Muvafakatname

  İtalyaİstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

  İtalyavizesi için vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilir. İtalya vize başvuru formu için tıklayınız.

  İtalyaİstanbul Başkonsolosluğu Ulusal Vize Formu

  İtalya Ulusalvize başvuru formu için tıklayınız.

  İstanbul İtalyaBaşkonsolosluğu Vize Çıkış Süresi

  İtalyavize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 5 ila 7iş günü sürmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü sürmektedir. İtalyavize başvurularınızı 90 gün önceden yapabilirsiniz.

  İtalyaBaşkonsolosluğu Vize Ücreti

  İtalya’yayapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenecektir.İtalya Vizesi için İtalya Vize harcı Vize Hizmet Merkezi’ne ödenebilmektedir.

  İtalya Konsolosluğu İstanbul Nasıl Gidilir?

  Not:İtalya vizesi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gereken ilk ve önemli husus; İtalya vize başvurusunda bulunduğunuz İtalya İstanbulBaşkonsolosluğu Birimini ve Hangi İtalya Konsolosluğunun görev alanı içerisinde yer alındığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususa dikkat edilmediği taktirde İtalya vize başvurusunda bulunurken zaman kaybı yaşanmasına neden olacaktır.

  İstanbul İtalyan Başkonsolosluğu Beyoğlu’na bağlı bulunan Tophane semtinde bulunurken İstiklal Caddesi üzerinde iseniz İtalyan İstanbulBaşkonsolosluğuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Postacı Sokak’tan ilerleyerek Hollanda Konsolosluğu’nun az ilerisinde bulunan İstanbul İtalya Başkonsolosluğuna ulaşabilirsiniz. Yine Karaköy vapur iskelesi, Kabataş tramvay hattının Tophane durağı, İtalyan Başkonsolosluğuna kolayca ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçları ve duraklarıdır.

  İtalya Konsolosluğu İstanbul Adresine giden Bazı Otobüs Numaraları:

  Aşağıda direk olarak Tophane durağından geçmekte olan bazı İETT otobüs numaraları bulunmaktadır, bu otobüsleri kullanarak İtalya Başkonsolosluğu İstanbul adresine kolayca ulaşabilirsiniz.

  İETT 70 KE – Kurtuluş – Eminönü
  İETT 30 D – Dereboyu – Taksim
  İETT 26 B – Gayrettepe – Eminönü
  İETT 26 – Dikilitaş – Eminönü
  İETT YT 1 – Yenikapı – İDO – Taksim
  İETT 26 A – Fulya Mahallesi – Eminönü
  İETT 28 – Edirnekapı – Beşiktaş
  İETT 28 T – Topkapı – Beşiktaş

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!