close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İstanbul Başkonsolosluğu

  İstanbul Başkonsolosluğu

  Birleşik arap emirlikleri, Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de bulunan arap emirliği temsilciliklerindendir. BAE Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden BAE vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini iyileştirmekle yükümlüdür. Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin vize başvuru işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

  Birleşik arap emirlikleri İstanbul’da bulunan Başkonsolosluğu görevleri anlaşmalar ve nizamnameler doğrultusunda belirlenmiştir. Türkiye sınırları içerisinde ticari menfaatleri koruma, geliştirme, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ülke otoriteleri ile iletişim kurma, doğum, evlilik, ölüm işlemleri gibi konularda yetkili kurumdur.

  Birleşik arap emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri

  Konaklar mahallesi, meşeli sokak, no:11, 34330, 4. Levent / İstanbul

  Başkonsolosluk ulaşım bilgileri Birleşik arap emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul 4. levent sınırları içerisinde yer almaktadır. Şişli, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Beşiktaş merkezi bölgelerinden konsolosluğa kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Metrobüs hattı Zincirlikuyu durağı ve metro hatta 4. Levent durağı ve Mecidiyeköy otobüs hatları üzerinden Başkonsolosluğa ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

  Başkonsolosluk çalışma saatleri İstanbul Dubai Başkonsolosluğu Pazartesi – Cuma günleri, 09:00 – 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Birleşik arap emirlikleri Başkonsolosluk görev bölgesi Dubai Konsolosluğu görev bölgesi; İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai vizesi için başvuruları Birleşik arap emirlikleri Başkonsolosluğuna gerçekleştirilmektedir. T.C. oturum (ikamet) izni bulunan BAE vatandaşlarının Konsolosluk işlemleri Başkonsolosluk üzerinden yapılmaktadır.

  İstanbul Başkonsolosluğu pasaport yenileme T.C. sınırları içerisinde ikamet eden BAE vatandaşlarının tüm konsolosluk ve pasaport işlemleri İstanbul Başkonsolosluğu bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Pasaport yenileme işlemleri sırasında eski pasaport aslı ve fotokopisi, iki adet 45×60 mm (4,5×6 cm) veya 50×60 mm (5×6 cm) ölçülerinde beyaz fona sahip biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlarca uygulanmaktadır. T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Dubai vatandaşları konsolosluk işlemleri ve pasaport işlemlerini İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

  Başkonsolosluk vize başvuru işlemleri Dubai, birleşik arap emirlikleri vize başvuru aşamasında Dubai vize başvuru formu İngilizce veya Arapça olarak doldurulmalıdır. Başvuru işlemleri sırasında form online olarak doldurulabilmektedir. Vize talebi ibraz edilen evraklar ve Dubai vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen cevaplar doğrultusunda değerlendirilmektedir.

  Birleşik arap emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu İşlemleri

  BAE sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri Birleşik arap emirlikleri temsilcilikleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. BAE Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği bünyesinde T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının Konsolosluk işlemleri konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Büyükelçilik BAE vatandaşlarına pasaport-kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, evlilik, ölüm işlemleri, oy kullanma yardımı, vergi formları, acil yardım hizmetleri gibi konularda hizmet vermekle yükümlüdür.

  Başkonsolosluk vize sonuçlanma süresi Birleşik arap emirlikleri Başkonsolosluğu bünyesinde gerçekleştirilen vize başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihinin en az 1 hafta öncesinden vize başvuru işleminin tamamlanmış olması oldukça önem arz etmektedir.

  İstanbul Başkonsolosluğu Dubai vize reddi

  Birleşik arap emirliği sınırları içerisine hangi koşullarda giriş yapılabileceği BAE temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir. Vize başvurularının değerlendirme aşamasında başvuru sahibinin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, sağlık açısından risk oluşturmayacağına ve seyahat sonrası ülkesine geri dönmek için yeterli sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olduğuna emin olunmaktadır.

  Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai vizesi başvuruları bazı durumlarda Dubai vize reddi ile sonuçlandırılabilmektedir. Başkonsolosluk ve Büyükelçilik tarafından belirlenen şartların yerine getirilmemesi halinde başvurular ret alabilmektedir. Başvuru aşamasında seyahat amacının belirtilmemesi, evrakların sahte veya eksik olarak ibraz edilmesi, geçerli pasaport veya onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması sebebiyet verebilir. Aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması, kamu düzeni açısından tehlike oluşturabilme ihtimali, seyahat bitişin sonra geri dönüleceğinin kanıtlanmaması gibi durumlarda başvuru ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Önemli not: Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve BAE resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru değerlendirme aşamasında zaman kaybetmemek ve seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına Başkonsolosluk ve Büyükelçilik resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmeleri oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai vizesiz giren ülkeler arasında Türkiye yer alıyor mu?

  Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Diğer T.C. pasaport sahibi vatandaşlar ise Dubai’ye yapacakları 90 ikame gününü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

  Dubai turist vizesi ücreti ne kadardır?

  Dubai turist vizesi ücretleri seyahat süresine göre ülkeye giriş hakkına göre belirlenmektedir. Vize fiyatları Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak yine konsolosluk kararınca güncellenmektedir. Dubai turistik vize ücreti talep edilen giriş sayısı ve süreye göre değişmektedir. Vize ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde güncel vize bedellerinin Hermes Vize’den teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai vizesi Bursa içerisinde nereye başvurarak alınır?

  Dubai vizesine başvuru işlemleri online adımlar doğrultusunda elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dubai e-vize başvurularında talep edilen belgelerin e-vize sistemine yüklenmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Başvurular Bursa sınırları içerisinde vize başvuru işlemleri konusunda danışmanlık desteği sağlayan kurumlar aracılığıyla tamamlanabilmektedir Ancak bu durum zorunlu değildir online başvuru olduğu için istediğiniz şehirden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma şartı aranmamaktadır.

  Vize başvuru işlemleri için dubai pasaport gerekli mi?

  Dubai vizesine başvuru işlemlerinde Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler arasında başvuru sahibine ait pasaport yer almaktadır. Söz konusu pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Pasaport sureti renkli olarak taratılarak e-vize sistemine yüklenecek olan evraklar arasında yer almaktadır.

  Dubai vizesi İzmir sınırları içerisinden nereye başvurarak yapılmaktadır?

  Dubai vizesi e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden sahip olunan online bir vizedir. Bu nedenle başvuru işlemleri de e-vize sistemi aracılığıyla online olarak yapılmaktadır. Başvuru sürecinde gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi, vize ücretinin ödenmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Vize talebi değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu elektronik posta adresi üzerinden başvuru sahibine gönderilmektedir. Başvuru işlemleri yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla da istediğiniz şehirden gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbul Başkonsolosluğu Dubai bilgileri yukarıda paylaşılmıştır. Hermes Vize’den tüm vize türleri için danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!