close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İngiltere Tier 1 Vize Hususu

  İngiltere Tier 1 vize hususu hakkında İngiltere vize türü nedir?

  İngiltere dışından üstün yetenekli üniversite mezunları, girişimciler, yatırımcılar ve profesyonellerin İngiltere’de çalışmalarını sağlamak amacıyla, İngiltere’ye girmesi ve yasal olarak çalışmasına izin vermek için İngiltere içişleri bakanlığına bağlı İngiltere dınır dairesi (UKBA) onayı ile Tier 1 vizesi verilmektedir.

  İngiltere Tier 1 vize hususu kategorilerinde İngiltere çalışma vizesi olarak adlandırılan Tier 1 vizesi, Tier 1 genel vize, Tier 1 girişimci vizesi, Tier 1 yatırımcı vizesi, Tier 1 olağanüstü yetenekliler vizesi ve Tier 1 üniversite mezunu girişimci vizesi isimleri altında 5 farklı vize başvuru kategorilerini içerir.

  İngiltere Tier 1 vize hususu United Kingdom Tier 1 üniversite mezunu girişimci vizesi nasıl olur?

  İngiltere Tier 1 üniversite mezunu girişimci vizesine başvurabilmek için bu programa katılan, İngiltere’de bulunan bir yüksek eğitim kurumu tarafından onaylanmanız gerekmektedir. Bu programda, İngiltere’de 1 yıl boyunca kalabilir ve  eğitim kurumunun size sponsorluğunu devam ettirmesi halinde bu süre 1 yıl daha uzatılabilir.

  Tier 1 üniversite girişimci vizesi size İngiltere’de nitelikli bir iş bulma veya kendi işini  kurma fırsatını sunar. En az iki yüz bin İngiliz sterlinine erişim sağlanması ve serbest meslek icra etme kriterlerinin yerine getirilmesi halinde, şahsi işinde serbest meslek sahibi olarak çalışabilme imkanı da sağlayabilmektedir. Ayrıca aile üyelerini ve bakmakla yükümlü olunan kişileri de İngiltere’ye beraberinde götürebilme olanağı sağlar. Eğer Tier 1 genel vize kategorisinden Tier 1 mezun girişimci kategorisine geçiş yapmayı planlıyorsanız; yatırım fonlarınız FCA tarafından onaylı bir girişim sermayesi şirketi kaynaklı ise veyahut doğrudan İngiliz hükümet departmanı kaynaklı ise yatırım alt sınırı 50 bin İngiliz sterlini olmalıdır.

  Tier 1 İngiltere yatırımcı vizesi nasıl alınır?

  İngiltere Tier 1 vize hususu Tier 1 İngiltere yatırımcı programı ile İngiltere’de kendi şirketini kurma ve istihdam zorunluluğu olmadan İngiliz vatandaşlığı olanağı sunmaktadır. İngiltere’de yılda 183 gün yaşama şartı ve sermayenizi geri alma seçeneği Tier 1 yatırımcı vizesi (investor visa) programının genel koşullarıdır.

  İngiltere Tier 1 yatırımcı vizesi başvurusu yapabilmek için İngiltere’ye en az £ 2.000.000 tutarında sermaye girişi yapılması zorunludur. Bu meblağ ile İngiltere’de devlet veya belirli şartlar içinde özel sektör şirket tahvili alınması ve 5 sene süre ile iş yatırımının devamının sağlanması gerekir. Yatırım tutarının £ 5.000.000 ise bu süre 3 yıla, £ 10.000.000 tutarında bir yatırım sonucunda ise 2 yıla inebilmektedir.

  İngiltere Tier 1 vize hususu hakkında olağanüstü yetenekliler vizesi ne demektir?

  Tier 1 olağanüstü yetenek sahibi girişimci vizesi için sosyal bilimler, fen bilimleri, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında olağanüstü yeteneğe sahip ve İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir vize türüdür. İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen kişilerin, üniversite mezunu girişimcilerin veya kendi alanı ile ilgili bir kurumda üstün niteliklere sahip olduğu için çalışma fırsatı bulan kişilerin, İngiltere’ye girmesi ve yasal olarak çalışmasına Tier 1 yüksek nitelikli girişimci vizesi kapsamında izin verilmektedir.

  England Tier 1 puanlama sistemi nasıl yapılır?

  İngiltere hükümeti, bu programa uygun kriterleri taşıyan ve belli standartlara uyum sağlayabilecek kişileri seçebilmek amacıyla bir puanlama sistemi geliştirmiştir.

  İngiltere Tier 1 vize hususu Tier 1 vizesi ile göçmenler için belirlenen koşullara uygun olup olmadığının anlaşılabilmesi için kişilerin puanlamadan en az 75 puan alması gerekmektedir. Tier 1 vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, İngiltere içişleri bakanlığı resmi sitesinden online puanlama sayfasına ulaşabilirler. Bu online puanlama sistemi içinde beyan edilen bilgilerin, İngiltere Tier 1 başvurularında resmi makamlara yasal olarak ilgili evraklarla da kanıtlanması gerekir.

  İngilizce dil bilgisinde aranılan yeterlilik, Tier 1 vizesi için önemli geçerliliği bulunan koşuldur. IELTS İngilizce sınav merkezinden, okuma, yazma, konuşma ve dinleme kategorilerinde, CEFR seviyesi B1, asgari 4.0 geçerli puanın alındığına dair orijinal sertifika sunulmalıdır.

  İngiltere Tier 1 vize hususu ayrıca, Tier1 (graduate entrepneur) Vize için sponsor desteği veren bir İngiliz yüksek eğitim kurumu tarafından başvuru sahibinin eğitim seviyesi için başvurunun 3 ay öncesinde yasal olarak onaylanması önemlidir. Lisans, yüksek lisans veya doktora diplomalarını birleşik krallık yüksek eğitim kurumları ile denkliğinin bulunması gerekmektedir. İngiltere’de bulunan yüksek eğitim kurumlarının (higher education institutions) detaylı listesini İngiltere sınır dairesi (UKBA) resmi internet sitesi ya da UK NARIC’ten öğrenebilirsiniz.

  İngilizce dil ve maddi yeterlilik gibi şartların sağlanamaması, İngiltere Tier 1 vizesi için yeterli olan 75 puanın toplanması halinde bile yeterli sayılmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu, Tier 1 vizesi için hazırlanan evrakların, İngiliz Hükümeti tarafından aranılan koşulları tam sağlaması, evrakların düzenli, anlaşılır ve yasal geçerliliğe sahip olması gibi kriterlere göre başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

  England Tier 1 vizesi için online başvuru işlemleri nasıl yapılır?

  İngiltere Konsolosluğu Tier 1 vize işlemleri için başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. Tier 1 vizesi işlemleri için başvurular, İngiltere içişleri bakanlığı-hudut muhafaza dairesi (UKBA) tarafından yetkilendirilmiş İngiltere vize başvuru merkezleri ve akredite olmuş seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

  İngiltere Konsolosluğu’na vize başvuru dosyasının teslimi için randevu alınması gerekmektedir. Sistemde randevunun onaylanma işleminin tamamlanması sonrasında Tier 1 vizesi için gerekli evrakların detaylı listesi sistem tarafından e-mail ile bildirilmektedir. Tier 1 online vize başvurunun tamamlanması ile vize ücretinin tahsilatı için güvenli ödeme sistemine yönlendirme yapılır. Bütün işlemin sona ermesi ile ödeme ve randevu konfirmasyonu e-mail olarak bilgisi ulaştırılmaktadır.

  İngiltere Tier 1 vize hususu başvurular için gerekli evraklar nedir?

  İngiltere Konsolosluğu’na İngiltere’ye çalışma amacına uygun hazırlanan Tier 1 vize başvuru dosyası içinde online VAF 9 vize başvuru formu ve appendix 2 çıktısı, randevu bildirimi, vize ücretinin ödeme e-maili ve evrakların orijinalleri ile fotokopileri birlikte hazır bulunmalıdır. İngilizce olmayan evrakların tercümelerinin tasdik şerhli olarak sunulması zorunludur.

  United Kingdom Tier 1 vize için biometrik veri alımı nasıl yapılır?

  İngiltere Tier 1 vize hususu hakkında merak edilen İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişiler başvurunun gerçekleşebilmesi için biyometrik bilgilerini (parmak izi ve yüz fotoğrafı) ibraz etmelidirler. Başvuru sahibi biyometri işlemi için parmak izi ve fotoğraf işlemlerinin yapılabilmesi için İngiltere vize başvuru merkezlerin de başvuru sırasında mutlaka bulunmalıdır.

  İngiltere Tier 1 vize hususu ile ilgili sıkça sorulan sorular

  1- Tier 1 yatırımcı vizesi alabilmek için İngiltere’de ne kadar yatırım yapmalıyım?

  Tier 1 yatırımcı vizesi başvurusu yapabilmeniz için birleşik krallık devlet tahvillerine, aktif olarak ticaret yapan kayıtlı İngiliz şirketlerine 2.000.000 GBP ve üzeri yatırım yapmanız gerekmektedir. Tier 1 vizesi başvurusu yaparken 18 yaşından büyük olmanız, sermayenizin kendinize veya eşinize ait olduğunu ispatlamanız ve İngiltere’de bir banka hesabı açmanız gerekmektedir.

  2- Tier 1 girişimci vizesi alarak İngiltere’de bir işyeri açmak için ne kadar yatırım fonuna ihtiyacım vardır?

  İngiltere Tier 1 vize hususu hakkında İngiltere’de bir iş kurmak ve çalıştırmak için Tier 1 girişimci vizesine başvurabilirsiniz. Bunun için en az 50.000 GBP yatırım fonunuzun olması gerekmektedir. Tier 1 girişimci vizesi ile İngiltere’de bir iş kurarak yönetebilir ve aile üyelerinizi de İngiltere’ye götürerek İngiltere’de birlikte yaşayabilirsiniz. Bu vize ile kendi işiniz dışında bir işverene bağlı olarak herhangi bir işte çalışamazsınız.

  3- İngiltere Tier 1 vize hususu üniversite mezunu girişimci vizesine başvurmak için İngilizce bilmek zorunlu mudur?

  Tier 1 üniversite mezunu girişimci vizesi başvuru şartlarından biri İngilizce dil gereksinimlerini sağlamaktır. Bunun için İngilizce eğitim veren ve UK NARIC tarafından İngiltere’de bir lisans, yüksek lisans veya doktora derecesine denk gelen akademik bir çalışmanız veya diplomanız olmalıdır. Eğer İngilizce eğitim veren böyle bir kurumdan mezun olmadıysanız İngilizce bilginizi kanıtlamanız için kabul edilen ve girmeniz gereken sınav IELTS’dir. Bu sınavdan en az almanız gereken puan başvuru türünüze göre değişiklik gösterebilmektedir.

  4- Tier 1 olağanüstü yetenek vizesi için ne zaman başvuru yapabilirim?

  Bu vize kategorisi için her yıl 500 kişilik bir kontenjan açılmaktadır. Gerekli şartları sağladığınız takdirde her yıl nisan ve ekim ayları arasında başvuru yapabilirsiniz.

  5- İngiltere Tier 1 vizesi başvurusunda biyometrik randevuya katılmak gerekiyor mu?

  Şahsen katılmanız gereklidir. Başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra İngiltere vize başvuru merkezinden alacağınız randevuya bizzat katılmanız gerekmektedir. Bu randevuda parmak iziniz alınmakta ve biyometrik fotoğrafınız çekilmektedir.

  İngiltere Tier 1 vize hususu hakkında bilgi ve vize başvurularında danışmanlık için Hermes vize ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!