close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası

  İngiltere seyahat sağlık sigortası İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye vatandaşları için yapılan bir sigorta türüdür. İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Birçok ülke konsolosluğu vize başvurularında seyahat sağlık sigortası yapılmasının zorunlu olduğunu belirtmiştir. Fakat İngiltere için böyle bir durum söz konusu değildir. Vize başvurularında sigorta şartı aranmasa dahi, seyahate çıkacak kişinin sigortasının bulunmasında fayda vardır.

  Seyahat sigortası, yurt dışına seyahat eden kişiyi, karşılaşma ihtimali olduğu riskler karşısında güvence altına almaktadır. Dolayısıyla sigorta kapsamında, hastalık, yaralanma, kaza ya da bu gibi olumsuz durumlar karşısında oluşan masraflar karşılanmaktadır. Bu durum, seyahat esnasında kişinin maddi kayıp yaşamasının da önüne geçer. Seyahat planında Schengen ülkeleri bulunuyorsa, vize başvurularında seyahat sigortası gereklilik arz eder. Bu ülkelere girişlerde sınırda seyahat sağlık sigortası kontrolü yapılabilir. Schengen vizesi seyahat sağlık sigortası ise gerekli acil durumlar karşısında muayene ve tıbbi tedavi teminatlarının yer aldığı 30.000 Euro teminat limitli sigorta türüdür. Dolayısıyla seyahat eden kişinin poliçesini yanında bulundurması gerekmektedir.

  İngiltere Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

  İngiltere vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası ile yukarıda bahsedilen İngiltere seyahat sağlık sigortası benzer sigorta türüdür. Bu kısımda yer alan seyahat sigortası ise İngiltere vatandaşlarına düzenlenmektedir. İngiltere vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları turistik seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı bulunur. Bu durum yalnızca turistik seyahatler için olup, özel amaçlar ile seyahat edilecekse dış temsilciliklerden amaca uygun vize alınması gerekmektedir. İngiltere vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası bu noktada son derece önemlidir. Vize ile ya da vize olmadan seyahat eden herkesin yurt dışı seyahatinde sigorta yaptırması gerekmektedir. Bu sayede olası bir hastalık, kaza ya da yaralanma gibi durumlarda kişinin sağlığı güvence altına alınmaktadır.

  Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan İngiltere vatandaşları için düzenlenen bu sigorta, seyahat esnasında olası bir hastalık, kaza ya da yaralanma gibi durumlar karşısında yalnızca sağlığını güvence altına almaz, seyahat esnasında kişinin maddi kayıp yaşamasının da önüne geçer. Dış temsilciliklerden özel amaçlı seyahatleri için vize almadan önce İngiltere vatandaşlarının belirlenmiş başvuru evraklarını hazırlamaları ve başvuruda ibraz etmeleri gerekmektedir. İngiltere vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası vize başvurularında zorunlu değildir. Seyahat sağlık sigortası ile seyahat etmek isteyen kişinin seyahatten ve vize başvurusundan önce sigorta yaptırması makul olacaktır. Böylelikle poliçeyi başvuru evrakları ile birlikte sunması mümkün olacaktır.

  İngiltere seyahat sağlık sigortası diğer ülkelerde geçerli olmamaktadır. Bu sebeple İngiltere seyahati dışında başka seyahat düşünülüyorsa, gidilecek ülkeye uygun başka bir sigorta yaptırılması gerekmektedir. Avrupa ve Schengen ülkelerinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası için 30.000 Euro teminatlı sigorta yapılması gerekmektedir. Fakat bu durum Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde 50.000 USD teminat olarak karşımıza çıkmaktadır. Vize başvurusunda sigorta gerekliliği olan ülkelere vize başvurusu yapmadan önce, kişi adına düzenlenen poliçenin konsolosluk şartlarını sağladığından emin olmak gerekmektedir. Bu sebeple seyahat sağlık sigortasının bir uzman aracılığıyla düzenlenmesinde fayda bulunmaktadır.

  İngiltere Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

  Seyahat sigortası yapılırken seyahat edecek kişi ya da kişilerden bazı bilgiler istenmektedir. Bunlar genellikle pasaport bilgileri, T.C kimlik numarası, adres ve iletişim numarası gibi bilgiler ve seyahat planı şeklindedir. Seyahat planı ile kastedilen seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri ile gidilecek ülkelerdir. Kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda işlemler online olarak yapılmaktadır. Veri girişlerinin yapılmasının ardından sistem tarafından seyahat sağlık sigortası ücreti hesaplanmaktadır. Hesaplanan meblağ kişiye iletilir ve yapılan ödeme ile sigorta onaylanır.

  İngiltere seyahat sağlık sigortası yapılmasının ardından düzenlenen poliçe, antetli kağıda çıktı alınmaktadır. Konsolosluklar genellikle elle hazırlanan poliçeleri kabul etmemektedir. Bu sebeple poliçe düzenlenirken, konsolosluk güncel evrak listesinde yer alan seyahat sağlık sigortası şartlarına uyulmasına özen gösterilmektedir. Poliçenin düzenlenmesinin ardından ıslak imza ve kaşeli olarak kişiye teslim edilmektedir.

  İngiltere vize başvurularında sigorta zorunluluğu yoktur. Fakat yurt dışı seyahatlerine çıkmadan önce seyahat sigortası yaptırılması son derece önem taşır. Bu sebeple kişi İngiltere’ye sigortalı olarak seyahat etmeyi tercih etmişse, vize başvurusunda destekleyici evrak olarak poliçeyi sunabilir. İngiltere vize başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. İlgili başvuru formunun doldurulmasının ardından ödeme yapılmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra kişinin başvuru evraklarının taranmış hali Birleşik Krallık Göç Servisi’ne online olarak yüklenmektedir. Dolayısıyla poliçe evrakını başvuruda sunmak isteyen kişiler, bu aşamada poliçenin taramasını sisteme yükleyebilirler.

  İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

  İngiltere seyahat sağlık sigortası süresini belirlerken seyahat süresini referans almak gerekmektedir. Seyahate çıkmadan önce yapılması gereken sigortanın, seyahat edilecek tarihlerin tamamını kapsaması gerekmektedir. Bu sebeple seyahat sağlık sigortasının seyahat başlangıç tarihinden bir gün önce başlatılması ve seyahat dönüş tarihinden bir gün sonra bitirilmesi gerekmektedir. İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin Birleşik Krallık vize başvurusunda tercihe bağlı seyahat sağlık sigortası yapılabilir. Yalnızca, başvuru evraklarına poliçe eklenecekse, başvuru formunda beyan edilen seyahat tarihlerini kapsaması son derece önem taşımaktadır. Vize başvurularının olumlu değerlendirilmesi için, konsolosluğa ibraz edilen evrakların, bilgi ve beyanların tutarlı olması gerekmektedir.

  Seyahat sağlık sigortası süreleri en az 1 gün ve en fazla 1 yıl olarak düzenlenmektedir. Seyahat sigortası süresi 1 ay, 3 ay, 1 hafta, 9 ay şeklinde düzenlenebileceği gibi belirli tarih aralıklarında istenen süreler ile de yapılabilir. Sigorta süresini belirlerken tek bir seyahat süresine bağlı kalmaya gerek yoktur. Örneğin sürekli seyahat eden biri için daha uzun süreli bir sigorta düzenlenebilir. Yalnız bu gibi durumlarda kişinin seyahat etmeyi planladığı ülkelerin sigorta gereklilikleri çeşitlilik gösterebilir. Bu durumun uzun süreli sigorta yapılırken göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

  Örneğin, Schengen vizesi seyahat sağlık sigortası, Schengen’e üye tüm ülkelerde geçerli olacaktır. Fakat sigorta yalnızca belirli bir ülke için yapılmışsa, poliçenin geçerliliği bulunsa dahi başka ülkeye yapılan seyahatlerde aktif olmayacaktır. Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse İngiltere seyahat sağlık sigortası -sigortada aksi belirtilmemişse- Schengen ülkelerinde geçerli olmayacaktır. Yurt dışı seyahatlerinde yapılması gereken seyahat sağlık sigortası için gereken tüm detaylar göz önünde bulundurulduğunda, doğru bir sigorta için ne zaman ve nereye başvurmak gerekir gibi aklınıza takılan soruların yanıtları için yazının devamında yer alan başlıkları inceleyebilirsiniz.

  İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

  İngiltere seyahat sağlık sigortası Vize Merkezi uzmanları ile yapılan görüşmeler sonucunda seyahat planına en uygun olacak şekilde düzenlenebilmektedir. Yapılan telefon görüşmeleri ya da yüz yüze görüşmeler ile kişiden seyahat planının ve sigorta düzenlenmesi için gerekli bilgilerinin aktarılması istenmektedir. Bu görüşmeler sonucunda kişi için en avantajlı sigorta planlanmaktadır. Veri girişlerinin yapılmasının ardından sistem tarafından otomatik olarak ücret hesaplamaları yapılmaktadır. Sigortanın yapılmasının ardından kişi için düzenlenen poliçe ıslak imzalı ve kaşeli teslim edilmektedir. İngiltere ve diğer ülkelere yapılacak olan vize başvurularında ibraz edilecek poliçelerin elle düzenlenmemesi gerekmektedir.

  Konsolosluk evrak listesi zaman zaman güncellenmektedir. Bu sebeple konsolosluk şartlarına uygun bir sigorta düzenlenmesi için bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Sigorta şirketleri ile birebir yapılan görüşmelerde bazı hususlar gözden kaçabilir. Bu durumda kişinin poliçeyi kendisinin kontrol etmesi gerekmektedir. Vize prosedürlerine hakim olmayan biri için bu durum risklidir ve başvurunun aksamasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple sigorta hususunda da vize başvuru süreçlerine hakim biri ile görüşülmesinde fayda bulunmaktadır.

  İngiltere Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

  İngiltere seyahat sağlık sigortası işlevleri sigortada düzenlenen teminatlarda yer almaktadır. Teminatları yalnızca ana teminatlar oluşturmaz, kişinin isteğine ve tercihine bağlı poliçede düzenlenebilecek ek teminatlar da bulunmaktadır. Ana teminatlar genellikle acil ve gerekli durumlarda devreye girmektedir. Ek teminatlar ise seyahatin korunmasına yönelik düzenlemeler içerir. Ek teminatlar ile kişi, ana teminatlara ek olarak bagaj kaybolması, pasaport kaybolması, bagaj gecikmesi ya da seyahatin iptali gibi durumlar karşısında oluşan masrafları da güvence altına alabilir. Ana teminatlar ise genelde şu şekildedir;

  1. Tıbbi Tedavi Teminatı: Tıbbi tedavi teminatı kişiye ayakta ya da hastanede yatarak yapılan tedaviyi güvence altına alır. Sigortalı kişinin seyahat esnasında acil bir şekilde hastalanmasının ya da yaralanmasının sonucu olarak ayakta yapılan tedavi ya da hastanede yatırılarak yapılan tedavisi karşısında oluşan masraflar karşılanmaktadır. Seyahat sağlık sigortası teminat limitlerine dahil olarak gerekli acil ilaç, doktorun önerdiği ilaçlar ya da ameliyat masrafları karşılanır. Teminat limiti Avrupa ve Schengen ülkelerinde genellikle 30.000 Euro olarak belirlenmiştir. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada vb. ülkelerde ise teminat limiti 50.000 USD’dir.
  2. Tıbbi Danışmanlık ve Bilgi Teminatı: Bu teminat kişinin seyahat esnasında karşılaştığı kaza niteliğindeki bir sağlık problemi karşısında danışmanlık hizmeti almasını sağlar. İngiltere seyahat sağlık sigortası kapsamında, kişinin bulunduğu ülkede yer alan anlaşmalı bir ekip sigortalı kişiye gerekli bilgi ve tavsiyeleri vermektedir. Bu bilgi ve tavsiyeler, tanı konması ve ilaç önerilmesinin dışındadır. Genellikle, hastane, doktor, uzman doktor, diş hekimi, sağlık merkezleri, eczane ve nöbetçi eczanelere ilişkin adres, telefon bilgisi ve bunlar gibi ihtiyaç duyulan pek çok konuda danışmanlık hizmet vermektedir. Kişinin ameliyat gibi bir durumu söz konusu ise gerekli operasyonlar düzenlenmektedir.
  3. Tıbbi nakil ya da seyahat teminatı: Bu teminat aniden gelişen hastalık ya da yaralanma vb. durumlarda aktif olmaktadır. Genellikle 24 saat içerisinde müdahale edilmezse tehlike arz eden durumlarda devreye girmektedir. Duruma göre sigortalı kişi için gerekirse kara ya da hava ambulansı dahil yardımcı olabilir. Tedavi sonrası ise kişinin ülkeye dönüşü adına gereklilikler sağlanmaktadır.
  4. Vefat teminatı: Seyahat sağlık sigortası olan ve seyahat esnasında vefat eden kişinin nakil ve defin işlemleri sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

  İngiltere Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

  Seyahat sigortası ile seyahat edecek kişilerin seyahate çıkmadan önce herhangi bir zamanda sigorta yaptırması gerekmektedir. Çok sayıda ülkenin vize başvurularında sigorta gerekliliği bulunmaktadır. İngiltere vizesi için sigorta şartı aranmaz. Fakat kişi vize başvurusunda sigorta ibraz edecekse, ya da vize başvurusunda sigorta zorunluluğu olan başka bir ülkeye seyahat edecekse başvurudan önce yaptırmalıdır. Başvurularda İngiltere seyahat sağlık sigortası ibraz edecek kişilere, vize başvurularının online olarak yapıldığını belirtmek gerekir. Online başvuru formunun doldurulmasının ardından vize ödemeleri internet üzerinden yapılmaktadır. Ödemenin yapılması ile birlikte başvuru evraklarının yüklemelerinin yapıldığı kısım aktif olmakla birlikte başvuru evraklarının taranmış hallerinin yüklemesi yapılmalıdır.

  Ülkemize seyahat edecek olan İngiltere vatandaşları için de sigorta gerekliliği bulunmamaktadır. Yurt dışı seyahatlerinde olası bir kaza, yaralanma ve hastalık gibi risklerin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. İngiltere vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası bu gibi riskler karşısında kişinin maddi kayıp yaşamasını önlemekle birlikte, kolay ve en iyi şekilde sağlık hizmeti almasına da yardımcı olur. Seyahat sağlık sigortasından faydalanmak için 0 ile 75 yaş aralığında seyahat eden herkesin adına poliçe düzenlenmesinin gerekli olduğunu bu noktada belirtmek gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası süresinin olası bir duruma karşı seyahat süresinden daha uzun yapılması tavsiye edilmektedir.

  İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  İngiltere seyahat sağlık sigortası fiyatları hesaplanırken bazı etkenler dikkate alınmaktadır. Bu etkenler; kişinin planladığı seyahat süresi, gideceği ülke ya da ülkeler ve buna bağlı konsoloslukların gereklilikleri ve aynı zamanda sigortada ek teminat yer alıp almadığı şeklindedir. Seyahat sağlık sigortasının ücretinde yüksek oranda belirleyici olanın seyahat süresi olduğunu söylemek mümkündür. Seyahat tarih aralığının geniş olması ile seyahat sağlık sigortası ücretleri de artış gösterecektir. Bu durumda sigortadan daha avantajlı yararlanabilmek adına sık sık seyahat eden kişiler için, kısa süreli seyahat sağlık sigortası yapmak yerine; tüm seyahat tarihlerini kapsayan uzun süreli bir sigorta yapmaktır.

  Bu etkenler arasında yer alan, seyahat edilecek ülkelerin sigorta üzerinde ne gibi bir etkisi olduğunu açıklamak gerekirse konsolosluk gerekliliklerini ve ülkeden ülkeye değişiklik gösteren sigorta türlerinden bahsetmek gerekmektedir. Örneğin Schengen ülkeleri ya da Avrupa ülkeleri seyahate dahil olacaksa 30.000 Euro teminatlı bir sigorta gerekliliği bulunmaktadır. Seyahate Kanada ya da Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler dahil olacaksa sigorta teminat limitinin 50.000 USD olması gerekmektedir. İngiltere seyahat sağlık sigortası fiyatları teminat limitine bağlı değişiklik gösterebilir.

  Fiyatın belirlenmesinde rol oynayan bir başka etken ise kişinin isteğine bağlı ek teminat yer alıp almadığıdır. Ek teminat ile sigortalı kişi seyahatin iptal edilmesi ya da yarıda kesilmesi, bagajın gecikmesi ya da kaybedilmesi gibi durumlarda da güvence altına alınmaktadır. Tüm bu etkenler bir araya geldikten sonra seyahat sigortası ücretleri sistem üzerinden otomatik olarak hesaplanmaktadır. Güncel olarak seyahat sağlık sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteniyorsa bir uzmana başvurulması gerekmektedir. Bu görüşmeler doğrultusunda kişinin aktardığı seyahat planına uygun olarak fiyat hakkında bilgi verilecektir.

  İngiltere Covid 19 Seyahat Sigortası

  İngiltere Covid 19 seyahat sigortası İngiltere’ye seyahat edecek vatandaşlara yapılan sigorta türleri arasında yer almaktadır. Pandemi sürecinde seyahat planlarının etkilenmemesi adına seyahat sigortalarında koronavirüs teminatı eklenmiştir. Bu düzenlemeler sayesinde sigortalı kişi seyahat esnasında koronavirüs riskine karşı korunmaktadır. Koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına almış bir hastalıktır. Dolayısıyla seyahat edilecek ülke fark etmeksizin yurt dışı seyahatlerinde ciddi önlemler alınması gerekmektedir. Kovid-19 teminatlı İngiltere yurtdışı seyahat sağlık sigortası güven içinde seyahat edilebilmesi için alınabilecek önlemlerden biridir.

  Birleşik Krallık ülkelerinin çoğu bölgesinde sağlık harcamaları oldukça maliyetlidir. Koronavirüs riski taşıyan kişiye teşhis konması ve tedavi düzenlenmesi gibi gereklilikler sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Bu sağlık hizmetlerinden faydalanan kişi maddi kayıp yaşamadan gerekli sağlık hizmetini almaktadır. Sigorta kapsamı poliçede yer alan teminatlarda belirtilmiştir. Koronavirüse özel İngiltere yurtdışı seyahat sigortası teminatları aşağıdaki gibidir.

  • COVID 19 teşhisinin konması için yapılan tetkik ve muayeneler koronavirüs teminatlı sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Hastalık teşhisi konan kişinin tedavisi (hastanede yatarak ya da ayakta tedavi) sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Sigortalı kişinin seyahat esnasındaki herhangi bir ihtiyacı halinde tıbbi danışmanlık hizmeti alma hakkı vardır. Bu kapsamda kişi sağlık ekibi ile görüşüp istediği konuda bilgi ve tavsiye alabilmektedir. Danışmanlık hizmetine ilaç önerilmesi ve teşhis konması dahil değildir.
  • Seyahat anında gelişen acil bir sağlık problemi karşısında gerekli ilaçlar İngiltere Covid 19 seyahat sigortası kapsamında karşılanmaktadır.
  • Seyahat anında COVID 19 teşhisi konan ve karantinaya alınan kişinin otel ya da benzeri konaklama masraflarını sigorta karşılamaktadır.
  • Koronavirüse özel İngiltere seyahat sigortası seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze naklini sağlamaktadır.
  • Acilen müdahale edilmesi gereken bir sağlık probleminde ambulans devreye girmektedir. Bu durumda kişinin sağlık merkezine nakli sigorta kapsamında sağlanmaktadır.
  • Seyahat esnasında tedavisini tamamlayan kişinin daimi ikamet adresine nakli sağlanmaktadır.

  Koronavirüs teminatlı sigorta yalnızca kişisel güvenlik için değil toplumsal güvenliği sağlamak açısından da oldukça önemlidir. Hastalık teşhisinin konması ve kolay bir şekilde müdahale edilmesi kişinin sağlığını tehdit eden riskler karşısında önemli ölçüde rol oynamaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!