close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  İngiltere Muavin Konsolosluğu Antalya

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Adresi Nedir?

  Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı / ANTALYA

  İngiltere Antalya Konsolosluğunun İletişim Adresi Nedir?

  (0242) 228 28 11

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma: 08.30-13.00/14.00-16.45 arasında konsolosluk hizmeti sunmaktadır.

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Görevi Nedir?

  İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu bulunduğu ve akredite edildiği Antalya genelinde ve çevresinde belli bir görev dâhilinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik konsolosluk işlemlerini yürütmek ve konsolosluk himayesi sağlamak amacıyla görev üstlenmektedir.

  Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de geçici süreli ikamet eden yabancılara yönelik vize işlemlerini yürütmek ve vize ita etmektir.

  İngiliz vatandaşları için gerekli olan pasaport işlemleri, acil seyahat belgesi işlemleri, evlilik işlemleri, doğum kayıt – ölüm işlemleri, acil durumlar, noter ve tasdik işlemleri, çeviri hizmetleri, cenaze işlemleri ve konsolosluk işlemi gerektiren tüm durumlar adına İngiltere Konsolosluğu adına görev yüklenmektedir.

  Antalya ilinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İngiltere Antalya Konsolosluğunda yapabilirler. İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu’nun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler.

  İngiltere Konsolosluğu Antalya 2023 Resmi Tatil Günleri

  Antalya Muavin İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilciliklerinin, Birleşik Krallık Devleti’nin 2023 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2023 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

  1-2 Ocak Yeni Yıl
  9 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  2 Mayıs Erken Mayıs Banka Tatili
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  29 Mayıs Panktot Yortusu
  3 Haziran Platin Jübile Banka Tatili
  3 Temmuz Bağımsızlık Günü
  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
  29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25-26 Aralık Noel Tatili
  31 Aralık Yılbaşı Arefesi

  İngiltere Konsolosluğa Vize Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

  İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir.  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere Vize Hizmet Merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler.

  Antalya Konsolosluğu İngiltere Vize Başvuru Formu Nedir?

  İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için online Vize Başvuru Formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır.

  İngiltere Vize Başvurusu için Antalya Konsolosluğunda Randevu Nasıl Gerçekleşir?

  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında;  portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.

  İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçe Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

  İngiltere seyahatinin gerekçelerini anlatan; İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını anlatan bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda sunulan örnekler, ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Ancak her vize talep dilekçesi, kişiye özel ve seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır.

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Turistk Vize Dilekçesi Şahıs Adına Nasıl Yapılır?

  To: United Kingdom Consulate General
  ……….., Turkey

   

  From: İsim Soyisim
  Adres

   

  Re: Request for a Visitor Tourist Visa to the United Kingdom

   

  I humbly request the approval of my tourist visa to allow me to visit the United Kingdom.

  Upon successful approval of my visa, I will travel in your country between the dates of …/…/… & …/…/… .

  I will be responsible for all accommodations and expenses during my vacation in the United Kingdom.

  I am a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties. At the end of my vacation, I will return back home to Turkey within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni
  2. Geri dönüş nedeni
  3. Geri dönüş nedeni

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

  Yours Truly,

  İsim ve soyisim
  İmza

  İngiltere vizesi talep dilekçesi

   

  …/…/…

   

  To: United Kingdom Consulate General
  ………., Turkey

   

  From: Şirket/Yönetici Adı
  Adres:

   

  Re: Request for a Tourist Visa to the United Kingdom

   

  We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, a tourist visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her vacation. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

  Upon successful approval of his visa, Ad Soyad, will be responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to Turkey.

  Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. Ad Soyad will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni
  2. Geri dönüş nedeni
  3. Geri dönüş nedeni

   

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

   

  Yours Truly,
  Şirket Adı
  Şahıs Adı, Ünvan
  Adres
  Telefon

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

   

  …/…/…

   

  To: United Kingdom Consulate General
  ………., Turkey

   

  From: Şirket/Yönetici Adı
  Adres:

   

  Re: Request for a Business Visa to the United Kingdom

   

  We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, Business visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her business trip. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

  Upon successful approval of Ad Soyad’s visa, our company will be the sponsor and responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to our company in Turkey.

  Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. He/she will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni
  2. Geri dönüş nedeni
  3. Geri dönüş nedeni

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

   

  Yours Truly,
  Şirket Adı
  Şahıs Adı, Ünvan
  Adres
  Telefon

  İngiltere Antalya Konsolosluğu Vize Ödemesi Nasıl Gerçekleşir?

  İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti, elektronik sistemden e-randevu alımının ardından portal başvuru sahibini güvenli ödeme linkine yönlendirmektedir. Ödemenin kartla tahsilinin sağlanması halinde konfirmasyon bilgisi mail ile adrese ulaşmaktadır.

  İngiltere Krallığı Antalya Konsoloscuğunca Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

  İngiltere Konsolosluğu’na beyan edilmiş olan banka hesap dökümü vizenin sonucunu etkileyen en önemli belgedir. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinin fotokopisi ek evrak olarak sunulmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, 3 aylık olması gereken banka hesap dökümünde hesap hareketliliğine dikkat etmektedir. Başvuru sahibi tarafından son anda girilen büyük bir meblağ var ise; vize reddi sebeplerinden biridir. Geçmiş hesap hareketlerinde bu miktarda büyük meblağ giriş çıkışları var ise; son anda girilen para miktarı rahatsız edici olmamaktadır. 6 haneli çok yüklü bir para girişi oldu ise; bu paranın kaynağının mutlaka kanıtlayıcı belgelerin sunulması önemlidir (Örneğin: ev satışı, araba satışı sonucu büyük miktar girişi oldu ise satış sözleşmesinin fotokopileri). Bankada vadesiz hesapta bulunan para miktarının, yapılacak seyahat süresine uygun olması gerekmektedir. Eğer İngiltere seyahatine eşlik eden 1. dereceden akrabalar varsa; sponsorluğunu siz yapıyorsanız bu kişilerin de masraflarını karşılayacak bir miktarın bakiye de görülmesi gerekir.

  İngiltere’ye bir davet üzerine gidilecek olması halinde, davetiyeyi gönderen kişinin İngiltere Göçmenlik Ofisi tarafından aranacağı için iletişim bilgilerinin ve davet edilen kişilerin bilgilerinin davetiyede doğru yazıldığından emin olunmalıdır.

  Vize başvuru sahibinin iş geçmişi olmaması ya da çalışıyor olduğu kurumda 1 yılı doldurmamış olması halinde vize reddi alınmaması için vize müracaatının 1 yılın dolması halinde yapılması dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur.

  Online İngiltere Vize Başvuru Formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmaması ve aynı zamanda sunulan evraklarla birbirini desteklememesi vize reddi sebebidir.

  İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibinin geçmişte yaptığı yurtdışı seyahatler çok önem arz etmektedir. Eski pasaportların mutlaka yeni pasaport ile birlikte Konsolosluğa sunulması vize reddi ihtimalini azaltacaktır.

  İngiltere Konsolosluğu, yapılan başvurularda sunulan evrakların eksiksiz ve seyahatinin sebeplerini kanıtlayıcı gerekçelerin doğru şekilde ortaya konulduğunu görmek istemektedir. Konsolosluk eksik evrakla yapılan başvurularda eksik evrağı talep etmeksizin vize reddi kararı verebilmektedir (eksik evrağın önemine göre)

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!