close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İngiltere İzmir Konsolosluğu

  İngiltere İzmir Konsolosluğu iletişim, adres, 2024 Konsolosluk kapalı olduğu günler ve çalışma saatleri paylaşılmıştır.

  İngiltere İzmir Konsolosluğu adresi 

  Mahmut esat bozkurt caddesi no:49 Alsancak 35220 İzmir-Türkiye

  İngiltere Krallığı İzmir Konsolosluğu telefonu 

  +90 232 463 5151

  İngiltere İzmir Konsolosluğu çalışma saatleri 

  Pazartesi, Cuma: 08.30-13.00/14.00-16.45 saatleri arasındadır.

  İngiltere İzmir Konsolosluğunun görev bölgesi

  İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Uşak illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar, vize işlemleri ve konsolosluk işlemlerini İngiltere İzmir Konsolosluğunda yaptırabilirler.

  İngiltere İzmir Konsolosluğunun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere vize hizmet merkezleri ve turizm/seyahat acentelerine yapabilirler.

  İngiltere Konsolosluğu İzmir görevleri

  • İngiltere İzmir Konsolosluğunun bulunduğu ve akredite edildiği İzmir genelinde ve çevresinde belli bir görev dâhilinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik konsolosluk hizmeti vermek ve konsolosluk himayesi sağlamak için yetkilidir.
  • Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancılara yönelik vize işlemlerini yürütmek ve vize ita etmekle görevlidir.
  • Ankara İngiltere Büyükelçiliği tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmek.

  İngiltere İzmir Konsolosluğu 2024 resmi tatil günleri

  İzmir İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilciliklerinin, Birleşik Krallık devletinin 2024 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin 2024 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracaatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

  Pazartesi, 1 Ocak Yeni Yıl
  Cuma, 29 Mart Paskalya
  Pazartesi, 1 Nisan Paskalya
  Carsamba, 10 Nisan Ramazan Bayramı 1.Gün
  Persembe, 11 Nisan Ramazan Bayramı 2.Gün
  Cuma, 12 Nisan Ramazan Bayramı 3.Gün
  Sali, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayrami
  Carsamba, 1 Mayis Emek ve Dayanışma Günü
  Pazartesi, 17 Haziran Kurban Bayramı 2.Gün
  Sali, 18 Haziran Kurban Bayramı 3.Gün
  Carsamba, 19 Haziran Kurban Bayramı 4.Gün
  Sali, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  Carsamba, 25 Aralik Noel Tatili
  Persembe, 26 Aralik Boxing Tatili

  Büyük Britanya İzmir Konsolosluğuna vize başvuru nasıl gerçekleştirilir?

  İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere vize hizmet merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler.

  İngiltere Konsolosluğu İzmir vize başvuru formu nedir?

  İngiltere vize müracaatının yapılabilmesi için online vize başvuru formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce vize başvuru formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir.

  Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir. Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır.

  İngiltere İzmir vize Başvurusu için randevu alımı nasıl yapılır?

  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında; portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.

  İngiltere İzmir Konsolosluğu vize talep dilekçe örneği nedir?

  İngiltere seyahatinin gerekçelerini anlatan; İngiltere Konsolosluğuna hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını anlatan bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda sunulan örnekler, ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Ancak her vize talep dilekçesi, kişiye özel ve seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır.

  İngiltere İzmir Konsolosluğu turistik vize dilekçe örneği  şahıs adına nasıl yapılır?

  …/…/…

  To: United Kingdom Consulate General ……….., Turkey

  From: İsim Soyisim Adres

  Re: Request for a Visitor Tourist Visa to the United Kingdom

  I humbly request the approval of my tourist visa to allow me to visit the United Kingdom.

  Upon successful approval of my visa, I will travel in your country between the dates of …/…/… & …/…/… .

  I will be responsible for all accommodations and expenses during my vacation in the United Kingdom.

  I am a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties. At the end of my vacation, I will return back home to Turkey within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni 2. Geri dönüş nedeni 3. Geri dönüş nedeni

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

  Yours Truly,

  İsim ve soyisim İmza


  England turistik vize dilekçe örneği İzmir Konsolosluğu şirket adına nasıl yapılır?

  …/…/…

  To: United Kingdom Consulate General ………., Turkey

  From: Şirket/Yönetici Adı Adres:

  Re: Request for a Tourist Visa to the United Kingdom

  We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, a tourist visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her vacation. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

  Upon successful approval of his visa, Ad Soyad, will be responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to Turkey.

  Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. Ad Soyad will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni 2. Geri dönüş nedeni 3. Geri dönüş nedeni

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

  Yours Truly, Şirket Adı Şahıs Adı, Ünvan Adres Telefon


  Birleşik Krallık İzmir Konsolosluğu ticari vize dilekçe örneği şirket adına nasıl doldurulur?

  …/…/…

  To: United Kingdom Consulate General ………., Turkey

  From: Şirket/Yönetici Adı Adres:

  Re: Request for a Business Visa to the United Kingdom

  We humbly request the approval of our employee Ad Soyad, Business visa in order to allow him/her to visit the United Kingdom during his/her business trip. Ad Soyad is a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties in his/her country.

  Upon successful approval of Ad Soyad’s visa, our company will be the sponsor and responsible for all his/her accommodations and expenses during his/her holiday in the United Kingdom. At the end of his/her stay, he/she will return home to our company in Turkey.

  Ad Soyad will be presenting this letter to you, together with other evidence of his/her ties with our company with an assurance that he will return prior to the expiration of his stay in the United Kingdom. He/she will be back in his/her country within the allowed timeframe for the following reasons:

  1. Geri dönüş nedeni 2. Geri dönüş nedeni 3. Geri dönüş nedeni

  Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

  Yours Truly, Şirket Adı Şahıs Adı, Ünvan Adres Telefon

  İngiltere İzmir Konsolosluğu vize ödemesi nasıl gerçekleşir?

  İngiltere Konsolosluğu vize ücreti, elektronik sistemden e-randevu alımının ardından portal başvuru sahibini güvenli ödeme linkine yönlendirmektedir. Ödemenin kartla tahsilinin sağlanması halinde konfirmasyon bilgisi mail ile adrese ulaşmaktadır.

  İzmir Konsolosluğunun İngiltere vizesi ret sebebi nedir?

  İngiltere Konsolosluğuna beyan edilmiş olan banka hesap dökümü vizenin sonucunu etkileyen en önemli belgedir. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinin fotokopisi ek evrak olarak sunulmalıdır.

  İngiltere Konsolosluğu, 3 aylık olması gereken banka hesap dökümünde hesap hareketliliğine dikkat etmektedir. Başvuru sahibi tarafından son anda girilen büyük bir meblağ var ise; vize reddi sebeplerinden biridir. Geçmiş hesap hareketlerinde bu miktarda büyük meblağ giriş çıkışları var ise; son anda girilen para miktarı rahatsız edici olmamaktadır. 6 haneli çok yüklü bir para girişi oldu ise; bu paranın kaynağının mutlaka kanıtlayıcı belgelerin sunulması önemlidir (örneğin: ev satışı, araba satışı sonucu büyük miktar girişi oldu ise satış sözleşmesinin fotokopileri).

  Bankada vadesiz hesapta bulunan para miktarının, yapılacak seyahat süresine uygun olması gerekmektedir. Eğer İngiltere seyahatine eşlik eden 1. dereceden akrabalar varsa, sponsorluğunu siz yapıyorsanız bu kişilerin de masraflarını karşılayacak bir miktarın bakiye de görülmesi gerekir.

  Vize başvuru sahibinin iş geçmişi olmaması ya da çalışıyor olduğu kurumda 1 yılı doldurmamış olması halinde vize reddi alınmaması için vize müracaatının 1 yılın dolması halinde yapılması dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur.

  Online İngiltere vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına ve aynı zamanda sunulan evraklarla birbirini desteklemesine dikkat edilmelidir. .

  İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibinin geçmişte yaptığı yurtdışı seyahatler çok önem arz etmektedir. Eski pasaportların mutlaka yeni pasaport ile birlikte Konsolosluğa sunulması vize reddi ihtimalini azaltacaktır.

  İngiltere Konsolosluğu, yapılan başvurularda sunulan evrakların eksiksiz ve seyahatinin sebeplerini kanıtlayıcı gerekçelerin doğru şekilde ortaya konulduğunu görmek istemektedir. Konsolosluk eksik evrakla yapılan başvurularda eksik evrağı talep etmeksizin vize reddi kararı verebilmektedir.

  İngiltere İzmir Konsolosluğu güncel bilgilere yazımızda yer verilmiştir. Hermes Vize’den başvurularınız için danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!