close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İngiltere Dil Eğitimi

  İngiltere Dil Eğitimi

  İngiltere dil eğitimi aile birleşimi üzerinden oturum vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin belli bir seviyede İngilizce bilgilerini ispat etmelidirler. Özellikle oturum vizesi ve aile birleşimi vizesi gibi uzun süreli vize (d tipi vize) taleplerinde İngilizce dil yeterliliğinin,  ispat edilmesi adaylardan beklenir.

  Eğer aşağıdaki İngiltere vize tiplerinde İngiltere vize başvurusunda bulunacaksanız, vize kategorisinin gerektirdiği düzeyde İngiltere dil eğitimi bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

  • Oturum izni vizesi
  • Aile birleşimi vizesi
  • Vatandaşlık talebi
  • Tier 1 girişimci vizesi
  • Tier 1 yeni mezun girişimci
  • Tier 2 genel
  • Tier 2 sporcu vizesi
  • Tier 2 din adamları için vize
  • Tier 4 genel
  • Denizaşırı ticari temsilcilik vizesi

  Birleşik krallık sınır ajansı (UKBA 1), 2010 yılı itibariyle İngiltere oturum vizesi almak isteyen yabancı ülke vatandaşlarını A1 seviyesinde İngilizce bilmek zorundadırlar. Bu bağlamda, artık tüm oturum izni başvurularında, iznin süresine bakılmaksızın İngilizce bilindiğine dair yeterli kabul edilen dil sınavlarından birine girilmesi ve başvurunun bu sınavda elde edilen sonuçla birlikte yapılması gerekmekte.

  İngilizce dil yeterliliği resmi olarak belirleyen A1 testi artık IELTS sınavı kapsamında gerçekleştirilmektedir. A1 seviyesinde İngilizce bilindiğinin ispatı ancak IELTS Life Skills sınavıyla ispatlanmaktadır. A1 İngilizce sınavı temel düzeyde İngilizce bilgisini test eder. İnsanların günlük yaşam içinde en temel düzeyde iletişim kuracak kadar İngilizce bildiklerini ispat eden bir niteleğe sahiptir. Eş, nişanlı veya evli olmayan partner olarak İngiltere’de oturum izni almayı planlayan kişilerin bu sınava girmesi zorunludur.

  Oturum vize için başvuracak olan T.C. vatandaşları Konsolosluklarının belirlediği güvenli İngilizce testi (secure english language testing) yapan kurumların İngilizce sınavına girmelidirler. 6 Nisan 2015’ten bu yana tier tipi veya oturum, vatandaşlıkla ilgili olarak başvuru sahiplerinin aşağıdaki kurumlardan yalnızca birinden SELT testi alabilirler.

  • Trinity college londra – İngilizce entegre yeteneği (ISE) – Sözlü sınav (GESE)
  • IELTS SELT Konsorsiyumu (İngiltere ve denizaşırı ülkeler) – IELTS:  A1 seviyesinde İngilizce dil bilginizi olduğunu ispat etmek için bu sınava girmeniz gerekmektedir – Yaşam becerileri (life skills)

  Bu sınavlar yazılı ve sözlü sınavlardır ve pratik İngilizce dil bilginiz de önemli bir kriterdir.

  Oturum izni için İngiltere dil eğitimi

  Aile birleşimi yoluyla İngiltere’de oturum vizesi almak isteyenler ve İngiltere’deki İngiliz vatandaşı eşin yanına yerleşmek isteyenler IELTS kapsamındaki A1 seviyesi İngilizce sınavından geçer not almalıdırlar. İngiltere aile birleşimi veya oturum vizesi için başvuruda bulunacak olanların bu dil sınavlarının sonuçlarını başvuru sırasında sunmaları gerekmektedir, bu sınavların belgesi bulunmayan adayların başvuruları reddedilmektedir.

  Buna göre İngiltere aile birleşimi ve oturum izni için gereken diğer başvuru koşullarını yerine getirilse bile en önemli şartlardan biri olan İngilizce bilme yeterliliği koşulu yerine getirilmediği taktirde diğer başvuru belgelerine bakılmaksızın başvurular reddedilebilmektedir.

  Bu sınav sadece eşler veya İngiltere’de nişanlı veya evli olmayan partneri olanlar için geçerli olup İngiltere aile birleşimi üzerinden oturum izni talebinde bulunan kişi oradaki Türk uyruklu vatandaşının yanına yerleşecek olanları ve 18 yaş altı çocukları ve 65 yaş üstü ebeveynleri kapsamamaktadır. Ancak her halükarda İngiltere’de her ne sebeple olursa olsun uzun süreli oturum, çalışma veya yaşam söz konusu olduğunda İngiltere dil eğitimi bilmeniz önemli yaşamsal bir faktördür.

  İngiltere dil eğitimi İngiltere’de aile birleşimi ve oturum izni için İngilizce A1 yeterlilik sınavına girmeden 2 ila 4 hafta önce sınav için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Herhangi bir sebepten sınava girilemediği durumlarda veya erteleme durumunda ücret iadesi yapılmıyor. Eğer İngiltere aile birleşimini evlilik yoluyla yapacaksanız sınava evlilikten önce veya sonra girmeniz farketmiyor.

  IELTS life skills (yaşam becerileri) testi diğer İngilizce yeterlilik sınavlarından farklı olarak İngilizceyi dinleme ve konuşma üzerinden test eder. Bu sınav İngilizcenizi temel dil bilgisi seviyesinde test eder. Bu bağlamda sahip oluna bilgilerin İngilizce olarak aktarılması, İngilizce iletişimin yeterli düzeyde kurulması bu sınavın önemli kriterleridir.

  IELTS life skills A1 seviyesi İngilizce dil bilgisi sınavı

  IELTS Life Skills A1 seviyesi İngilizce dil bilgisi sınavı 2 bölümden oluşur; birinci bölümde sorulan soruları yanıtlamanız ikinci bölümde ise dinlemeyle birlikte anlama ve konuşma aynı anda test edilir. Bu sınavda 2 aday birlikte girerler ve bu 2 adayın aralarında kurdukları iletişimden yola çıkarak İngilizce yeterliliklerini tespit edilir ve değerlendirilmeye alınır. Sınavların sonucu 6 gün içinde IELTS’in resmi internet sitesinden yayınlanır. Eğer sınavda başarı sağlayamazsanız sınava tekrardan girme hakkınız bulunmaktadır. IELTS yaşama becerileri sınavı İngiltere aile birleşimi ve oturum izni vizesi için başvuruda bulunacaklardan İngilizce yeterlilik ispatı için istenen A1 İngilizce dil yeterlilik statüsündeki tek sınav belgesidir.

  IELTS testi sırasında adayların yanlarında geçerli bir kimlik kartı ve seyahat sonrası geçerliliği devam eden pasaportlarını bulundurmaları talep edilmektedir.

  İngiltere’nin parçası olduğu birleşik krallık (İskoçya, Galler, İngiltere ve Kuzey İrlanda) vatandaşı olan biriyle evlenme veya aile birleşimi yoluyla İngiltere’de yaşamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aynı zamanda Avrupa birliği vatandaşı olsalar dahi resmi İngilizce dil testinden yeterli notu almak zorumdadırlar.

  Birleşik krallık sınır ajansı uluslararası geçerliliği olan İngilizce sınavlarını kabul etmektedir ancak İngiltere oturum izniyle ilgili olarak, UK naric (birleşik krallık ulusal onay bilgi merkezi) tarafından tanınmayan bir kurumdan alınan diplomaların dahi geçerliliği yoktur. Bununla birlikte İngiltere ve birleşik krallık sınırları içinde lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alanların diplomaları geçerli sayılmaktadır.

  İngiltere dil eğitimi için İngiltere dil kursları

  Temel düzeyde İngilizce kurslarına Türkiye’de hazırlanmak mümkündür. Kısa süreleri kapsayan yoğun programlı İngilizce kursları A1 sınavı gibi temel İngilizce bilgisinin test edildiği sınavlarda başarı yüzdesinin artmasında önemli bir rol oynarlar. Özellikle İngiltere’de aile birleşimi programından faydalanacak eşlerin bu dil yeterlilik sınavından geçer not almaları İngiltere’de hayatlarını idame ettirmeleri açısından büyük önem arzetmektedir.

  Ancak İngilizce kurslarından alınan sertifikaların herhangi bir denklik niteliği bulunmamaktadır. Bununla birlikte İngilizce dil bilgisi kısa sürede önemli bir ivme kazanacağı için A1 İngilizce dil yeterlilik sınavında başarı şansını ciddi oranda yükseltmektedir ve bu da İngiltere’de yaşantıya adaptasyonun daha hızlı gerçekleşmesini sağlamaktadır.

  Kısa sürede dil öğrenmenizi sağlayan 5 günde İngilizce kursunda danışmanlar kişinin hali hazırdaki İngilizce dil seviyesi ve eğitim durumunu analiz ederek doğru programın seçilmesini sağlarlar. 5 günde İngilizce gibi İngilizce dil kursları sadece yetişkinlere yöneliktir. Yabancı dil öğrenme ilerleyen yaşlarda daha zor olduğu için kısa süreli bu yoğun programda kişinin hedefine uygun bir yol izlenerek, temel seviyede İngilizce bilgisinin kazanılmasına yönelik bir İngilizce dil öğrenim programı uygulanır..

  İngilizce düzeyiniz eğer alt seviyelerdeyse, İngilizce öğrenimi için danışmanlık hizmeti almanız hedeflediğiniz kariyer açısından çok önemlidir. Mesleki pozisyonunuza uygun formasyonda İngiltere dil eğitimi  almanız İngilizceye adaptasyonunuzu pozitif yönde etkiler. Günümüzde, kişiselleştirilmiş eğitimler insanların uğraştıkları alanda motivasyonlarını arttıran bir etkiye sahiptir.

  İngilizce dil eğitiminde de kişiye özel kurslar, benzer hedeflere sahip bir grup içinde gerçekleştirilir ki İngilizce dil eğitiminde insanlarla doğrudan konuşulması veya sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda etkileşimde bulunulması İngilizce dil eğitiminin teoride kalmaması sağlar. İngilizce gibi dinamik, her gün gelişen bir dilin sürekli pratikle öğrenilmesi İngilizce dil kurslarının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

  İngiltere dil eğitimi vize başvuruları için Hermes vize işlemleri sizlere danışmanlık sağlayabilecektir. Uzmanlarımıza ulaşmanız yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!