close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

  İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında tüm detayları yazımızda bulabileceksiniz. bu vize türü ziyaret vizesi olup. İngiltere’de ikamet eden aile üyelerinizi, akrabalarınızı, yakınlarınızı ve arkadaşlarınızı ziyaret edebilmek için Türkiye cumhuriyetinde vize başvurusunda bulunabileceğiniz vize türü olmaktadır.

  İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden gerçekleştirilir. Başvurular değerlendirilmek üzere Konsolosluğa gönderilir ve tek karar mercii yer Konsolosluklar olmaktadır.

  İngiltere aile ziyareti vize başvurularında bazı kriterler bulunmaktadır. Başvuru sahibi tarafından sunulması gereken bir takım belgeler Konsolosluk tarafından bildirilmektedir. Uzun süreli İngiltere vizesi başvuru seçenekleri de bulunmaktadır. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık süreli İngiltere aile ziyareti vize başvurusu imkanı bulunmaktadır. Ancak uzun süreli İngiltere vizesi ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur.

  İngiltere birleşik krallık seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların, İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla seyahat edebilmeleri için aile ziyareti vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere aile ziyareti vize işlemlerinden muaftırlar.

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında hazırlanması gereken evraklar

  Pasaport

  • Talep edilen seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, vize basılabilmesi için en az 2 boş sayfası bulunmalı.
  • Eski pasaportlarınızın vize görselleri ve içerisinde yer alan tüm kaşelerin fotokopileri (varsa)

  Davetiye

  • İngiltere’de davet eden aile bireyleri tarafından davetiye mektubu hazırlanmalı.
  • Davet mektubunda; davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve İngiltere’de konaklanacak adres, aile bireyleri hakkında detaylı bilgi ve doğum tarihleri, İngiltere’den dönüş tarihi gibi bilgileri içermeli.
  • Davet eden kişinin pasaport görseli, oturum kartı görseli gibi belgelerinin fotokopileri.
  • Sponsor olunması halinde banka hesap bilgileri, kira kontratı veya ev tapusu

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında finansal dökümanlar;

  • İngiltere seyahatini karşılayan maddi kaynağın karşılığı olan bakiyenin şahsi banka hesabında (Euro/GBP/ USD) görülmesi gerekmektedir. Son 6 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (güncel tarihli)
  • Son 3 aylık Maaş Bordrosu
  • Çalıştığı Kurum/Şirket tarafından, İşveren Yazısı: çalışanın ne zaman çalışmaya başladığı, maaşı, pozisyonu, şirketin iletişim bilgileri, yetkili kişinin isim ve pozisyonu, imzası ve kaşesi ile birlikte.
  • İngiltere seyahatine sponsorluk eden İngiltere’de yaşayan 1. dereceden akraba olması durumunda;
  • İngiltere’deki maddi durumunu beyan için son 3 aylık maaş bordrosu, gelirini beyan eden evraklar, banka hesabında gösterilmesi gereken maddi kaynağa ait evraklar, malvarlığını kanıtlayıcı belgeler. İngiltere’de resmi oturumunu  gösteren belgeler ve adına elektrik, su, gaz faturaları vs. sunulmalı.

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında mesleki dökümanlar;

  • Kurum/şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda, İngilizce yazılmış İşveren İzin Yazısı: detaylı iş pozisyonu, maaş bilgisi, şirketteki çalışma süresi, izinli olduğu tarihler ve işe devam taahhüdünü içermeli. Sgk işe giriş bildirgesi ve barkoldu sgk hizmet dökümü
  • Kişi Şirket sahibi/ortak veya çalışan ise; ticaret sicil kaydı: işyerinin sahibi adına düzenlenmiş, şirketin faaliyet bilgileri içermeli. İngilizce faaliyet belgesi, şirketin kayıtlı olduğu ticaret odasından alınır.
  • Kişi emekli ise; emekli maaş hesap hareketleri (son 3 aylık döküm) ve barkodlu emeklilik belgesi ile birlikte
  • Kişi Avukat-Doktor-Eczacı-Diş Hekimi-Mühendis mesleklerinden birine mensup olması durumunda; mesleği ile ilgili oda kaydı ya da meslek kimlik kartı

  Eğitim ile ilgili dökümanları

  • Bağlı bulunduğu eğitim kurumundan, antetli kağıda, öğrenci kabul yazısı: okuldan izinli olduğu bilgisi verilmeli.
  • 18 yaşından küçük ise başvuru sahibi, doğum sertifikası veya tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren )
  • Annesi veya babası yahut 3. kişi ile seyahat ediyor olması halinde; seyahat etmesine hiçbir sebep olmadığını, izin verdiklerine dair ebeveynlerin ikisi  tarafından imzalanmış, noter tasdikli  orijinal Muvafakatname. Bu belge nüfus cüzdanı ya da pasaport kimlik bilgisi ve imzalarının olduğu sayfaların fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.

  Başvuru için istenilen ek evraklar;

  • İngiltere aile ziyareti vize başvurusu yapacak kişi yabancı uyruklu ise; en az son 6 ay geçerliliği bulunan T.C. oturma İzni belgesi ve fotokopisi ile birlikte.
  • İngiltere’de ailece seyahate çıkılması halinde; ortak sunulan evrakların ikinci kez başvuru dosyasının içine konulmasına gerek yoktur.
  • Başvuru sahibi adına kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, araba ehliyeti ve kredi kartı ekstreleri.
  • Gdiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Otel rezervasyonu
  • İngiltere aile ziyareti vize talep dilekçesi (içerik hakkında bilgi alınız.)
  •  
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)
  • Evlilik cüzdanı kopyası

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında online İngiltere vize başvurusu;

  • Online ortamda doldurulan vize başvuru formu
  • İngiltere aile ziyareti vizesi için fiziki başvuru şartların yerine getirilmesinden önce resmi web sitesi üzerinden “register an account” bölümünden hesap oluşturarak, başvuru yapılacak vize kategorisi üzerinden online İngiltere vize başvuru formu doldurulmalı. (tarafımızdan danışmanlık almanız halinde uzman tarafından doldurulacaktır.)
  • Online İngiltere vize başvurusunda; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm sorular İngilizce yanıtlanmalı.
  • ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru sistemden kabul edilir.

  İngiltere vize başvuru merkezleri;

  Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş İngiltere vize başvuru merkezleri, İngiltere aile ziyareti Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir.

  Vize randevusu için resmi web sitesi üzerinden online başvuru sayfasında yer alan “book appointment” bölümünden, fiziksel başvurunun gerçekleştirilebilmesi için Türkiye’deki İngiltere vize başvuru merkezi sayfasına yapılan yönlendirme ile online randevu alınır. İngiltere vize başvuru merkezlerinin bulunduğu illere yakın ikamet edilen şehirden müracaat yapmayı tercih edebilirsiniz ancak bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’de görev yapan İngiltere vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller: Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir’dir.

  Biyometik veri alımı;

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında aile veya arkadaş ziyareti vize başvurusunun gerçekleşebilmesi için kişisel biyometrik bilgilerin (parmak izi- yüz fotoğrafı-imza) ibrazı gereklidir. Başvuru sahibi biyometri işlemi için dijital parmak izi ve fotoğraf çekimi işlemlerinin yapılabilmesi için İngiltere vize başvuru merkezinde mutlaka bulunmalıdır.

  Randevu saatini belirleme servisi (prime time appointment service)

  İngiltere aile ziyareti vize başvuru randevusunu çalışma saatleri dışında istenilen saate göre ayarlamanızı sağlar. Ek ücret karşılığı verilen bu hizmetten İngiltere vize başvuru merkezi İstanbul, Ankara ve İzmir’den başvuru yapanlar faydalanabilmektedirler.

  Öncelikli İngiltere vize hizmeti;

  İngiltere aile ziyareti vize işlemleri norma şartlarda Konsoloslukların yoğun olmadığı zamanlarda 21 gün gibi bir zaman diliminde değerlendirilir. Ancak “Priority Service” hizmet kapsamında başvurunun öne alınarak 5 iş günü içinde sonuçlanması mümkün olmaktadır. Öncelikli vize servisi, vize başvurusu için çıkan karara herhangi bir katkısı bulunmamaktadır. İngiltere vize başvuru ücretinin dışında ek  hizmet bedeli alınmaktadır.

  Aile veya arkadaş ziyareti için süper öncelikli vize servisi

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında bilmeniz gereken önemli husus hızlı başvurular hakkındadır. Süper öncelikli İngiltere vize başvuru işlemleri hizmeti ile İngiltere Konsolosluğu tarafından vize müracaatları 24 saat içinde sonuca ulaştırılmaktadır. İngiltere vize ücretinin dışında bu işlem için ek hizmet bedeli alınmaktadır. ekspres İngiltere vize servisi sadece İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi tarafından verilmektedir.

  İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri hakkında sıkça sorulan sorular

  İngiltere vize işlemleri oldukça dikkat isteyen önemli bir süreci oluşturmaktadır. Birçok dikkat etmeniz gereken unsur bulunmaktadır. Detaylı bilgi için ayrıca Hermes vize uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

  İngiltere seyahatim için hangi İngiltere vizesini almalıyım?

  Başvuru yapmanız gereken İngiltere vizesi türü, İngiltere’yi hangi amaçla ziyaret edeceğinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İngiltere’de bulunan akraba ve arkadaşlarınızı ziyaret edecekseniz aile / arkadaş ziyareti vizesine, bir iş toplantısına ya da fuara katılacaksanız ticari vizeye, turistik amaçlı bir gezi planlıyorsanız turistik vizeye başvurmanız tavsiye edilmektedir.

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında yapılacak vize işlemlerini şahsen başvuru yaparak gerçekleştirmem gerekiyor mu?

  İngiltere vizesine şahsen başvurmanıza zorunluluğu yoktur profesyonel destek alabilirsiniz. Sizin adınıza başvurmak üzere temsilci ya da acente yetkilisi atayabilirsiniz. Ancak biyometrik verilerinizin alınacağı randevuya bizzat katılmanız gerekmektedir.

  İngiltere aile ziyareti vizesi alabilmem için en önemli evrak hangisidir?

  İngiltere aile ziyareti vizesi başvurularınızda en önemli evrak İngiltere’de bulunan ve sizi İngiltere’ye davet eden aile bireylerinizden alacağınız davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubunda davet edilen kişinin kişisel bilgileri, seyahatin nedeni, süresi, seyahatin sponsoru gibi bilgiler yer almalıdır.

  İngiltere vizesi başvurum ne zaman sonuçlanır?

  İngiltere vizesi başvurunuzun sonuçlanması, İngiltere Konsolosluğu’nun dönemsel yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre genellikle 15 gün ile 21 gün arasında değişmektedir.

  İlk defa İngiltere vizesi başvurusu yaptığımda en fazla kaç aylık İngiltere vizesi alabilirim?

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında başvurularınızla ilgili olumlu ya da olumsuz karar verecek ve süresini belirleyecek kurum yalnızca İngiltere Konsolosluğudur. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vizesi için ilk kez başvuran kişilere genellikle en kısa süre olan 6 ay vize süresine başvurmanızı öneririz. Daha sonraki başvurularda daha uzun olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

  İngiltere vizesi başvurusu yapılabilmesi için pasaport süresi ne kadar olmalıdır?

  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vizesi için yapacağınız başvurularda seyahatinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli pasaportla yapılan başvuruları kabul etmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi 6 aydan daha kısa ise bu pasaport ile İngiltere vizesi başvurusunda bulunmamanız tavsiye edilmektedir.

  İngiltere aile ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgi için bize hemen ulaşabilirsiniz. Hermes vize uzman kadrosu ile tüm vize türleri için danışmanlık vermektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!