close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Hollanda Transit Vize

  Hollanda Transit Vize

  Hollanda devleti üzerinden havayolu, karayolu ile transit geçiş yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahatlerinde giriş izni olan Hollanda transit vize başvurularında bulunarak bu vize türüne sahip olmaları gerekmektedir.

  Hollanda Schengen ülkesi olarak Ülkesine seyahat edecek olan yabancı ülke vatandaşlarından giriş izni olan vizeye sahip olmalarını istemektedir. 

  Asıl hedeflenen ülkeye varış yapabilmeniz için Hollanda sahasını kullanabilmeniz için vizeye ihtiyacınız olabilmektedir.

  Hollanda transit vize kısa süreli vize türü olarak tek veya iki girişli seyahat süreniz kapsayacak şekilde verilebilmektedir.

  Hollanda transit vize hakkında

  Avrupa Birliği üyesi ve aynı zamanda Schengen ülkeler topluluğuna üye devlet olan Hollanda Ülkesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Hollanda transit vize kısa süreli vize olmaktadır.

  Vize başvuruları direk olarak Hollanda Konsolosluğuna değil, Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir.

  Hollanda’dan veya farklı ülkeden geçerliliği devam eden Schengen vizenizin olması halinde Hollanda’ya ayrıca transit vize almanıza gerek olmayacaktır.

  Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport türleri olan; diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaportlar, Hollanda devletine yapacakları kısa süreli 90 gün altı seyahatlerde iki ülke arasında ki yapılan anlaşmaya göre vizeden muaf olmaktadırlar.

  T.C. normal pasaport statüsünde olan bordo umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği üzerinden yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine vize işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

  Hollanda transit vizesi nasıl alınır? Gerekli evraklar nelerdir? Hangi hususlara dikkat edilmeli gibi birçok detayları yazımızda bulabileceksiniz. Hermes Vize bir danışmanlık firması olarak tüm vize başvurularınızda sizlere hizmet sunabilmektedir.

  Hollanda transit vize evrakları hakkında

  Hollanda transit vize evrakları eksiksiz ve güncel olarak başvuruya sunulması önemlidir. Genel evrak listesini aşağıda yazımızda ulaşabileceksiniz. Hermes Vize uzmanları ile danışmanlık almanız halinde sizlere ayrıca e-posta yolu ile Hollanda transit vize evrak listesini ulaştırabilecektir.

  • Hollanda transit vize başvuru formu: Dijital ortamda düzenlenmelidir, eksiksiz ve hatasız doldurulması önemlidir. Formun üzerinde yer alan tarih ve imzaları atmış olduğunuza dikkat etmelisiniz. Her başvuru sahibi tarafından düzenlenmelidir.
  • Pasaport: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi için 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir.
  • Var ise eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi: Kullanmış olduğunuz tüm pasaportların işlem görmüş tüm sayfaların ve kaşe basılmış tüm sayfalarının fotokopisi.
  • Kimlik kartınızın fotokopisi / yabancı vatandaşlar için oturum kartı fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınız.
  • Vize talep dilekçesi; İngilizce olarak hazırlanılması gerek bu belge başvuru sahibinin statüsü çalışan/işveren/şirket ortağı ise yetkili tarafından antetli kağıda kaşeli imzalı olarak hazırlanmalıdır. Çalışmayan kişiler vize dilekçesini normal a4 kağıdına yazabilirler. Vize dilekçesi örneklerine Hermes Vize’den ulaşabileceksiniz.
  • Konaklama rezervasyonu: Asıl hedeflenen ülkeye ait Konaklama yapacağınız yere ait otel/ev/davetiye/hostel vb. geçerli rezervasyonunuz. Seyahat tarihiniz ile uyumlu olmalıdır. Seyahat eden başvuru sahibinin ad ve soyadı bilgisi açıkça belirtilmelidir.
  • Uçak rezervasyonu; Asıl hedeflenen ülkeye ait tüm uçuşlarınızı içeren ulaşım rezervasyon ve biletleriniz.
  • Seyahat poliçesi; Her başvuru sahibi için ayrı ayrı düzenlenmiş poliçe Schengen ülkelerini kapsamalıdır. 30.000 Euro teminatlı poliçeleriniz seyahat tarihlerinden bir gün önce başlatılmalıdır. Ayrıntılı bilgi için Hermes Vize’den destek alınız.
  • Banka hesap belgeleri; Son 3 aylık hareketli banka hesaplarınız vadesiz olarak sunmalısınız. İçerisinde en az 40.000 TL bakiye olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak bankanın imza sirküsü kopyasını da eklemelisiniz. TL, EURO, DOLAR hesaplarınızı sunabilirsiniz. Çalışanlar maaş hesaplarını sunmak durumdadır. Birden çok hesap sunabilirsiniz.

  Yukarıda ki belgelere ek olarak Hollanda Konsolosluğu sizden belge isteyebilir.

  Hollanda transit vize kaç günde çıkar

  Hollanda transit vize sonuçlanma süresi ortalama 15-20 iş günüdür. Bu süreler başvuru yaptığınız döneme göre değişebilir. Hollanda Konsolosluğu bazı dönemler oldukça yoğun olmaktadır. Hollanda vize başvurunuzu en geç seyahat başlangıç tarihinize 1,5 ay kala gerçekleştirmenizi öneririz. En erke 3 ay kala başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Hollanda transit vize ücretleri

  Vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize harç ücreti ve başvuru merkezi ücreti ödenmesi gerekmektedir. Tüm başvuru sahibin yaş statüsüne göre ödeyeceği vize harç ücreti farklı olabilmektedir. Tüm başvuru sahipleri yaş statüsü fark etmeksizin başvuru merkezi ücretini ödemek zorundadır. Hollanda transit vize ücretleri Konsolosluklar tarafından güncellenmektedir. 0-6 yaş, 6-12 yaş ve 12 yaş üzeri vize ücretlerini Hermes Vize uzmanlarından güncel olarak öğrenebilirsiniz.

  Hollanda transit vize süreleri ne kadar verilir

  Hollanda transit vize süresi, sizlerin belirmiş olduğunuz seyahat sürelerine göre Hollanda Konsolosluğu tarafından verilecektir. Hollanda Schengen vizelerinden farklı olarak vize süresi daha kısa ve tek veya çift girişli olarak verilebilmektedir. Size verilen süreler içerisinde ise seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Geçerli Schengen vizeleri olan kişiler Hollanda’ya transit vize almadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

  Hollanda transit vize reddi hakkında

  Hollanda vize başvurularınız ret olarak değerlendirilmesi halinde yapmış olduğunuz vize ücret ödemeleriniz iade edilmemektedir. Vize başvurularınız ret olarak değerlendirilmesinin birçok nedeni bulunabilir.

  • Banka hesaplarınızın yetersizliği
  • Çalışma durumunuz
  • Ülkeye bağlı olan sebeplerinin yetersizliği
  • Daha önce alınan vizelerin doğru kullanılmaması
  • Daha önce alınan vize reddi
  • Güncel evrak sunmanız veya eksik belge ile başvuru yapmanız

  Vize başvurunuzun ret olarak değerlendirilmesi halinde Hollanda Konsolosluğuna vize reddi itirazında bulunabilirsiniz veya ret koşullarını giderdikten sonra yeni bir vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Hollanda transit vize başvurularınızda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Gerekli evrak listelerini, güncel vize ücretlerini ve birçok sorularınızın yanıtlarını uzman danışmanlardan hizmet almanız halinde tarafımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Hermes Vize uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!