close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Hollanda Ticari Vize

  Hollanda Ticari Vize

  Hollanda’ya yapacağınız, iş toplantıları, konferans katılımları, kongre ve Hollanda ülkesinde düzenlenen fuar organizasyonuna katılım sağlamak amacı ile seyahat etmeniz için sahip olmanız gereken vize türü Hollanda ticari vize olmaktadır.

  Hollanda ticari vize kısa süreli bir vize olmaktadır aynı zamanda Schengen vizesi olarak da geçmektedir. Ticari seyahatler için ülkede çalışma durumu hariç bu vize türü ile kısa süreli seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Hollanda Konsolosluğu tarafından 90 gün altı seyahatler için C vize kısa süreli vize başvuru türü arasında yer almaktadır.

  Hollanda ticari vize hakkında

  Avrupa Birliği üye ülkesi olan Hollanda aynı zamanda Schengen ülkeler topluluğuna üye devlet olmaktadır.

  Hollanda ticari vize uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar için geçerlidir. Aynı zamanda ülkemizde ikamet izni bulunan yabancı oturum vatandaşları için de vize başvuruları Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

  Planladığınız seyahat süreniz 90 gün altında olması halinde bu vize kategorisinde yer alan Hollanda Schengen ticari vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

  Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport türleri olan; siyah, gri, yeşil pasaportlar, Hollanda devletine yapacakları kısa süreli 90 gün altı seyahatlerde iki ülke arasında ki yapılan anlaşmaya göre vizeden muaf olmaktadırlar.

  Umuma mahsus (bordo) sahibi vatandaşlar Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği üzerinden yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine vize işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

  C vize kategorisi olan Hollanda ticari vize başvuruları direk Hollanda Konsolosluklarına yapılamamaktadır.

  Hollanda ticari vizesi nasıl alınır? İş vizesi erekli evraklar nelerdir? Hangi hususlara dikkat edilmeli gibi birçok detayları yazımızda bulabileceksiniz. Hermes Vize bir danışmanlık firması olarak tüm vize başvurularınızda sizlere hizmet sunabilmektedir.

  Hollanda ticari vize evrakları hakkında

  Hollanda’ya yapacağınız ticari vize başvurularınızda adınıza düzenlenmiş bir davet mektubu olması zorunludur. Aksi durumda bu vize türüne başvuru yapamazsınız. Hollanda ticari vize davet mektubu Hollanda’da yer alan bir şirket/konferans/fuar organizasyonu vb. yerden tarafınıza gönderilmelidir. Çalışan, işveren, şirket ortağı olmanız durumunda Hollanda ticari vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Hollanda ticari vize gerekli evrakları genel hatları ile şu şekildedir.

  Pasaport; Hollanda schengen vize başvuru sahibine ait son 10 yıl içerisinde alınmış zarar görmemiş, talep edeceğiniz seyahat bitiş tarihinden itibaren 3 ay geçerliliği devam etmelidir. İçerisinde karşılıklı olarak 2 sayfa vize basımı için boş olmalıdır.

  Pasaport kopyaları; varsa eski pasaportlarınızın işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri.

  Kimlik kartı; T.C. kimlik kartı kopyanız, yabancı vatandaşlar için oturum kartı kopyanız.

  Hollanda ticari vize başvuru formu; Başvuru sahibi adına dijital ortamda doldurulmalıdır. İngilizce, Türkçe dillerinde doldurabilirsiniz. Son sayfa başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Fotoğraf: 2 adet biyometrik daha önce vizede kullanılmamış son 6 ayda çekilmiş arka fon beyaz 35x45mm ölçülerde olmalıdır.

  Davet Mektubu; Hollanda’da yer alan şirket / firma tarafından adınıza düzenlenmiş, seyahat  tarihleri, seyahat nedeni, kimlik ve pasaport bilgileriniz gibi detayları açıklayan Hollanda davet mektubu. Veya fuar organizasyonu katılım belgesi.

  Vize talep dilekçesi; Çalışanlar/işverenler/firma ortakları için şirketin antetli kağıdına Hollanda Konsolosluğuna hitaben düzenlenen vize talep dilekçesi. Dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihi gibi bilgiler açıkça belirtilmeli yetkili tarafından imzalı kaşeli kabul edilmektedir. (Islak imzalı kabul edilir.) Masraflar kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. 

  Seyahat sağlık poliçesi; Her başvuru sahibi için ayrı ayrı düzenlenmiş poliçe Schengen ülkelerini kapsamalıdır. 30.000 Euro teminatlı poliçeleriniz seyahat tarihlerinden bir gün önce başlatılmalıdır. Ayrıntılı bilgi için Hermes Vize’den destek alınız.

  Konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız; Kalış yerine ilişkin otel, motel, vb. rezervasyonlarınızda seyahat tarihleriniz örtüşmelidir. İsim-soyadı bilgisi pasaporttaki şekilde yazılmalıdır. Gidiş-dönüş ulaşım rezervasyonunuz.

  Nüfus kayıt örneği; E-devlet üzerinden barkodlu olarak tüm aile bireylerinizi içerek vukuatlı nüfus kayıt belgeniz.

  Banka hesapları ve gelir belgeleri; Masrafları karşılayan şirkete ait son 3 aylık hareketli banka hesaplarınız vadesiz olarak sunmalısınız. İçerisinde en az 50.000 TL bakiye olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak bankanın imza sirküsü kopyasını da eklemelisiniz. TL, EURO, DOLAR hesaplarınızı sunabilirsiniz. Çalışanlar maaş hesaplarını sunmak durumdadır. Birden çok hesap sunabilirsiniz.

  SGK hizmet dökümü; e-devlet sistemi üzerinden barkodlu ve güncel sgk döküm kaydınız.

  Yukarıda ki belgelere ek olarak aşağıda yer alan statüye göre istenecek evrak listesi;

  Hollanda ticari vize özel sektör çalışanları için;

  • Son 3 aylık maaş bordroları. Yetkili tarafından imzalı kaşeli.
  • İşe giriş bildirgesi (barkodlu)
  • Ticari sicil gazete kopyası, vergi levhası(son yıl), imza sirküsü ve son 2 ay içerisinde alınmış olan faaliyet belgesi (barkodlu)

  İşveren ve şirket ortakları için;

  • Ticari sicil gazete kopyası,
  • Vergi levhası(son yıl)
  • İmza sirküsü
  • Son 2 ay içerisinde alınmış olan faaliyet belgesi (barkodlu)

  Kamu çalışanları/devlet memurları için;

  • Görev kimlik kartı kopyası
  • Çalışılan kurumdan izin yazısı
  • Kaşeli imzalı vize talep dilekçesi
  • Son 3 aylık maaş bordroları. Yetkili tarafından imzalı kaşeli.

  Hollanda ticari vize nasıl kullanılır

  Hollanda Konsolosluğu tarafından size verilen ticari vizenizi seyahatinizin amacına uygun bir şekilde kullanmanız oldukça önemlidir. Bu vize türü ile Hollanda’da çalışamazsınız. Eğer çalışma vizesine ihtiyacınız bulunuyorsa oturum vizesi olan ulusal vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Sahip olduğunuz vize süresine dikkat ederek size verilen giriş sayısına göre tek, iki, çok girişli olarak vizenizi süre aşımı yapmadan kullanabilirsiniz.

  Hollanda ticari vize kaç günde çıkar

  Hollanda Schengen ticari vize sonuçlanma süresi 15 iş gününü bulabilmektedir. Sonuçlanma süreleri başvuru yaptığınız döneme göre değişebilir. Hollanda Konsolosluğu bazı dönemler oldukça yoğun olmaktadır. Hollanda ticari vize başvurunuzu en geç seyahat başlangıç tarihinize 1 ay kala gerçekleştirmenizi öneririz. En erke 3 ay kala başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Hollanda ticari vize ücretleri

  Hollanda ticari vize ücretleri yalnızca Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize harç ücreti ve başvuru merkezi ücreti ödenmesi gerekmektedir. Tüm başvuru sahibin yaş statüsüne göre ödeyeceği vize harç ücreti farklı olabilmektedir. Vize ücretlerini Hermes Vize uzmanlarından güncel olarak öğrenebilirsiniz.

  Hollanda ticari vize süreleri ne kadar verilir

  Hollanda Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurunuzda vize süreleri yalnızca Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Hollanda ülkesine yapacağınız ilk vize başvurunuz onaylanması halinde tek girişli 15 gün verilir. Uzun süreli vize alabilmeniz için Hollanda’dan birçok defa vize başvurusunda bulunmanız ve vizeleri doğru kullanmanız gerekecektir. Vize süreleri kademeli olarak artmaktadır. Farklı ülkelerden daha önce vizelerinizin olması Hollanda tarafından uzun süreli ve çok girişli vize verileceği anlamı taşımamaktadır.

  Hollanda ticari vize reddi hakkında

  Hollanda ticari vize başvurularınız ret olarak değerlendirilmesi halinde yapmış olduğunuz vize ücret ödemeleriniz iade edilmemektedir. Vize başvurularınız ret olarak değerlendirilmesinin birçok nedeni bulunabilir.

  • Banka hesaplarınızın yetersizliği
  • Çalışma durumunuz
  • Ülkeye bağlı olan sebeplerinin yetersizliği
  • Daha önce alınan vizelerin doğru kullanılmaması
  • Daha önce alınan vize reddi
  • Güncel evrak sunmanız veya eksik belge ile başvuru yapmanız

  Vize başvurunuzun ret olarak değerlendirilmesi halinde Hollanda Konsolosluğuna vize reddi itirazında bulunabilirsiniz veya ret koşullarını giderdikten sonra yeni bir vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Hollanda ticari vize hakkında sizlere bilgilendirmeye çalıştık. Başvurularınızda uzman danışmanlardan hizmet almanız halinde yukarıda yer alan birçok hatanın giderilmesi açısından sizlere faydalı olacaktır. Ayrıntılı bilgi için Hermes Vize uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!