close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Green Card Başvuruları Başladı

  Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama, çalışma, eğitim vb. tüm imkanlardan bir ABD vatandaşı gibi yararlanmanızı sağlayan ve belli koşullar altında Amerika vatandaşı olmak için başvuru yapma yolunu’da açan Green Card çekilişi başvuruları 3 Ekim’de başladı. Green Card çekilişi ile her yıl yaklaşık 50 bin kişi’Green Card sahibi olmaya hak kazanmaktadır.’

  Green Card çekilişi Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmaktadır. 3 Ekim 2021 tarihinde başlayacak başvurular 7 Kasım 2021’de sona erecektir. Çekiliş sonuçları Mayıs 2021’de açıklanacak ve çekilişte Green Card almaya hak kazanan kişiler uygun bulunduğu takdirde 2021 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaya başlayabilecektir.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Green Card çekilişi başvurusu yapmak için uygundur. Bir kişi yalnızca bir kez başvuru yapabilmektedir. Birden fazla başvuru yapan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Evli eşler bireysel olarak ve ayrı ayrı başvuru yapabilmektedir. Eşlerden biri Green Card çekilişini kazandığı takdirde diğer eş ve 21 yaşını doldurmamış çocukları da Green Card almaya hak kazanmış sayılacaktır.

  Green Card başvuru formunu tam ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. Eksik ve hatalı olarak doldurulan formlara ait başvurular iptal edilmekte ve başvuru sahibi çekiliş hakkını kaybetmektedir. Başvuru formu tam olarak doldurulduktan sonra sistem tarafından verilecek “Confirmation Number” saklanmalıdır. Başvuranlar, çekiliş sonuçları açıklandığında yalnızca “Confirmation Number” ile Green Card almaya hak kazanıp kazanamadıklarını öğrenebileceklerdir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!