close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Almanya Devleti tarafından görevlendirilen Türkiye temsilciliklerinden biridir. Fahri Konsolosluk niteliğinde olması sebebi ile Almanya vize işlemlerine yönelik faaliyette bulunmamaktadır.

  Konsolosluk Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının pasaport, belge tasdik ve diğer evrak talep ihtiyacını karşılamaktadır. Fahri Konsolosluk aynı zamanda iki ülke arasında ticari, kültürel ve ekonomik ortaklıkların geliştirilmesine yönelik misyon üstlenmektedir.

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

  Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis

  Almanya Fahri Konsolosluğu Gaziantep Çalışma Saatleri

  Pazartesi-Cuma: 09.00- 17.00

  Almanya Fahri Konsolosluğu Gaziantep İletişim Bilgileri

  Adres: Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde No: 10 Başpınar / GAZİANTEP

  Tel: +90 342 337 52 25
  Faks :+90 342 337 52 27
  E-mail: gaziantep@hk-diplo.de

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

  01 Ocak Yeni Yıl
  8 Mart Kadınlar Günü
  7 Nisan Paskalya Arifesi
  10 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  28 Mayıs Hamsin Yortusu
  28 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  3 Ekim Almanya’nın Birleşme Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25 Aralık 1.Noel Günü
  26 Aralık 2.Noel Günü
  31 Aralık Yılbaşı

  Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görevleri

  Fahri Konsolosluklar, Konsolosluğun açılma gereksinimi olmayan yerlerde açılırken, temsil ettikleri ülkenin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunlulukları bulunmaz.

  Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirler fahri konsoloslukların bulunduğu yerler olup, temsil ettikleri ülke ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

  Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  İlginizi Çekebilir  İzmir Almanya Başkonsolosluğu

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya vizesi ile ilgili başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapılmalıdır.

  Almanya vizesi başvurusunda sunulacak en önemli belge Schengen Vizesi Başvuru formudur. Almanya Schengen Başvuru Formu, Almanca ve Türkçe olmak üzere iki dilde hazırlanmalıdır. Almanya vize başvuru formu el yazısı ile yazılmamalıdır. Bilgisayar ortamında form doldurulmalı, çıktı aldıktan sonra imzalanmalıdır.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi