close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Bu sayfada Fransa vizesi hakkında sıkça sorulan sorular hakkında bilgi verilmiştir. Fransa Konsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvurularında yetkilendirilmiş vize danışmanlık hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

  Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi kaç günde alınır?

  Fransa vizesi, Fransa vize işlemleri normal seyrinde ilerlediği sürece 10 iş günü içerisinde alınabilmektedir. Bazı durumlarda Fransa Konsolosluğu, Fransa vize işlemlerinizi değerlendirebilmek için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Fransa vizenizin çıkma süresini değiştirebilecektir.

  Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi ücreti?

  Fransa vizesi ücreti, Fransa seyahatinizin içeriğine ve Fransa’da kalınacak olan süreye göre değişiklik gösterecektir. Vize işlemlerinde vize türüne göre harç ücreti aynı zamanda başvuru merkezi ücreti ödenmesi gerekir. Schengen vize ve Ulusal vize ücretleri farklıdır. Vize başvuru türünüze göre vize Fransa vize ücreti uzmanlarımız tarafından sorgulamanızı öneririz.

  Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi fotoğraf ölçüleri?

  Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri için gerekli olan biyometrik fotoğrafları kendisi çekmektedir. Başvuru formu ve evraklarda bulundurmanız gereken Fransa vize fotoğraf ölçüleri ise 35×45 mm ölçülerinde olması gerekmektedir. 3 adet bulundurmalısınız.

  Fransa Konsolosluğu, Fransa turistik vize süresi ne kadar?

  Fransa turistik vize kullanım süresi 6 ay içerisinde en faz 90 gün kadar olmaktadır. Bu süreyi aşmamanız oldukça önemlidir. Fransa turistik vize süreleri tarafınıza ne kadar sürelerde verileceğini önceden bilmeniz imkansızdır bu yüzden aldığınız vizeyi doğru kullanmanız önemlidir. Aynı ülke üzerinden sık başvuru yapmanız zamanla kademeli olarak vize sürenizi artıracaktır.

  Fransa Konsolosluğu, Fransa ticari vize almak daha mı kolay?

  Fransa ticari vize işlemleri evrak ve dokümanların eksiksiz ve doğru bir şekilde toparlanmasıyla oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler Fransa Konsolosluğunun önceliklerine göre bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize alabilmek için Fransa’da ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı olması gerekecektir Fransa Konsolosluğu davetiye yazınızın olmaması halinde Fransa ticari vize işlemlerinizi kabul etmeyecektir. Fransa ziyaret edilecek olan firmadan alınmış davetiye yazısı vize işlemlerinizin sorunsuz geçmesini sağlarken Fransa ticari vize alımınız kolaylaştıracaktır.

  Fransa Konsolosluğu, şirketi olan herkesin Fransa ticari vize alması zorunlu mu?

  Şirketi olan herkesin Fransa ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Fransa ticari başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

  Fransa vizesi hakkında sıkça sorulan sorular hakkında bilgi vermeye çalıştık. Detaylı bilgi için Hermes Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!