close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Vize Reddi

  Fransa Vize Reddi

  Fransa vizesi için yapılan başvurular, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde Fransa vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Fransa seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Seyahat belgelerinden kaynaklı Fransa vize reddi – Fransa vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Fransa vizesi başvuru işlemleri için sunulan belgelerin eksik ya da sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu Fransa vize reddi ile sonuçlanabilir. Fransa vizesi başvurusunda ibraz edilen belgelerin Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenen standartlara uygun olmasına dikkat edilmelidir.

  Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı Fransa vizesi reddi – Fransa Konsolosluğuna Fransa vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Fransa vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Fransa vizesi başvuruları Fransa vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Örneğin; kişi Fransa’ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Fransa’da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

  Schengen giriş yasağından kaynaklı Fransa vize reddi – Schengen bölgesine üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen bölgesine üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen bilgi sisteminde (sis) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin Fransa vize başvurusu reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Ekonomik şartlardan kaynaklı Fransa vize reddi Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Fransa seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Fransa Konsolosluğu Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Fransa vize başvurularını reddetmektedir.

  Fransa vize reddi sonucu doğuran diğer etken nedenler

  Schengen vizesi süresinden kaynaklı Fransa vizesi reddi – Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir. Fransa Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış ise, kişi Fransa vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

  Kamu güvenliği nedeniyle Fransa vizesinin reddedilmesi – Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişinin belirlenen yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, güvenlik gibi konularda tehlikeli bulunması durumunda Fransa vize reddi ile karşılaşacaktır.

  Sağlık sigortası sebebiyle Fransa vizesinin reddedilmesi – Fransa Konsolosluğu ülkeye seyahat edecek kişilerden seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Fransa vizesi başvurusunda geçerli ve Konsolosluk tarafından belirlenen standartlara uygun seyahat sağlık Ssgortası poliçesi ibraz edilmediği takdirde Fransa vizesi başvurusu Fransa vize reddi ile neticelenebilir.

  Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe olmasından kaynaklı Fransa vizesi reddi Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişiler Fransa seyahatleri sona erdiğinde ülkeden ayrılacaklarını gösterir belgeler ibraz etmelidir. Fransa konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamadığı takdirde Fransa vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

  Fransa vize reddine itiraz – Fransa vize reddi ile karşılaşan kişiler Fransa vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Fransa vize başvurusuna ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Fransa Konsolosluğuna reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.

  Fransa vize reddi ile ilgili bilgilere yazımızda yer verilmiştir. Doğru evraklar ile tüm prosedürleri yerine getirmek oldukça önemlidir. Profesyonel uzmanlarımız ile Hermes Vize’den hizmet alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!