close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Fransa Vize Politikasını Değiştirmeyecek

  Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu olan Muriel Domenach, Paris’te yaşanan terör saldırılarının Fransa’nın vize konusundaki politikasını değiştirmeyeceğini açıkladı.

  Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Paris’teki terör saldırılarının Fransa’nın vize konusundaki politikasını değiştirmeyeceğini söyleyerek, Biz, vize vermeyi kolaylaştırıyoruz. Türk turistlerin, öğrencilerin, sanatçıların, iş adamlarının ve gençlerin Fransa’ya gelmelerini istiyoruz çünkü Türklerin Fransa’ya gelmesi, bizim çıkarımıza dedi.

  Domenach, Fransa’nın vize konusunda Schengen kuralları kapsamında kolaylaştırıcı adımlar attığını belirtti.

  Fransa’da öğrenim gören Türk öğrencilere sunulacak kolaylıkların, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries tarafından açıklandığını belirten Domenach, Schengen kuralları kapsamında 1 Ocak 2021’dan itibaren yakın zamanda Fransa’da master eğitimini tamamlamış Türk öğrencilere en az 1 yıllık dolaşım vizesi verilecek. Bu, çok önemli bir adım diye konuştu.

  Fransa İstanbul Başkonsolosu Domenach, Paris’teki terör saldırılarının ardından vize başvurularında düşüş olmadığını dile getirerek, kolay ve hızlı vize verdikleri için yoğun olarak başvuru almaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

  Paris’teki terör saldırılarının Fransa’nın vize konusundaki tutumunu değiştirmeyeceğini belirten Domenach, Paris’teki terör saldırıları, vizeyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Fransa Dışişleri Bakanımız Laurent Fabius’ün de açıkladığı şekilde biz, vize vermeyi kolaylaştırıyoruz. Türk turistlerin, öğrencilerin, sanatçıların, iş adamlarının ve gençlerin Fransa’ya gelmelerini istiyoruz çünkü Türklerin Fransa’ya gelmesi, bizim çıkarımıza dedi

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!