close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Fransa Vize Başvuru Formu

  Fransa Vize Başvuru Formu

  Fransa Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir Fransa vize başvuru formu. Fransa Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken,Fransa vizesi başvurusu için işlemlerinizin ilk adımını bu form oluşturacaktır.

  Fransa vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Fransa Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Fransa vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir.

  Formda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Fransa Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Fransa Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

  Fransa vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Fransa vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Fransa vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Fransa vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

  Fransa vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Fransa’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Fransa sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir. Aşağıda yer alan liknlerden Fransa vizesi başvuru formunun İngilizce ve Fransızca versiyonlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  Fransa vize başvuru formu, İngilizce ve Fransızca olarak doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Fransa Konsolosluğu belirlediği ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Fransa Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Fransa vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Fransa vize başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, sunacak olduğunuz Fransa vizesi gerekli evraklarında yer alan bilgilerle tutarlık arz etmelidir. Başvuru yanlış veya eksik bilgiler, form ve dilekçeye attığınız imzaların farklı olması, pasaport numarası, kimlik numarası gibi bilgilerin uyum içinde olması gerekmektedir, aksi taktirde vize reddi alabilirsiniz.

  Fransa vize başvuru formları, Fransa Konsolosluklarının web sitelerinden, Fransa Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden temin edebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!