close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Seyahat Sağlık Sigortası

  Fransa Seyahat Sağlık Sigortası

  Fransa seyahat sağlık sigortası Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının muhakkak yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Fransa, Schengen’e üye ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen vize türleri olan Fransa turistik vize, Fransa ticari vize, Fransa aile ziyareti vize ve diğer vize türlerine başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularında ibraz etmesi gereken evrakların en önemlilerinden biri de seyahat sağlık sigortasıdır.

  Seyahat sağlık sigortası olmayan ve başvuruda poliçelerini ibraz etmeyen başvuru sahiplerinin başvurusu geçersiz sayılmaktadır. Vize başvurularında eksik evrak ile başvuru yapılmamasının dışında, poliçenin de prosedürlere uygun olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Bu sebeple sigortanın da seyahate uygun olarak yapılması gerekmektedir.

  Seyahat sağlık sigortaları düzenlenirken ölçüt, seyahat edilecek ülkenin dış temsilcilikleri tarafından belirlenen şekilde olmalıdır. Geçerli bir Schengen vizesi seyahat sigortası yalnızca Fransa’da değil, sigortanın tarih aralığı boyunca tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmaktadır. Başvuruda ibraz edilmek üzere düzenlenen poliçenin, konsolosluk tarafından belirtilmiş kurallara uygun olması gerekmektedir.

  Çoğunlukla elle hazırlanan poliçeler kabul edilmemektedir. Vize başvurusundan önce kişinin vize ve seyahat sigortası konusunda deneyimli biri ile görüşmesi faydalı olacaktır. Seyahat sigortası düzenlenirken dikkat edilen hususlar hakkında detaylı bilgiye yazının devamından ulaşabilirsiniz.

  Fransa vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası

  Fransa vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası Türkiye vatandaşlarına düzenlenen Fransa seyahat sağlık sigortası ile benzerlik göstermektedir. Ülkemize ya da diğer ülkelere seyahat edecek Fransa vatandaşları için düzenlenmektedir. Türkiye’ye gelecek Fransa vatandaşları için turist koruma ve destek sigortası gibi pandemi gerçeği göz önünde bulundurularak düzenlenmiş sigorta hizmetleri bulunmaktadır.

  Turist koruma sigortası Covid-19 teminatlı sigorta türleri arasında yer almaktadır. Bu tür sigortalarda, olası bir korona virüs durumuna karşı turistin gerekli tedavisinin karşılanması gibi teminatlar yer almaktadır. Sigortalara korona virüs teminatının eklenmesi ile ülkemize gelen turistlerin sağlığı güvence altına alınmakta ve ülke turizmine katkı sağlanmaktadır.

  Fransa vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası Türkiye’ye gelecek olan Fransa vatandaşları için düzenlenmektedir. Ülkemize gelecek olan yabancı için düzenlenen seyahat sigortasının en az seyahat süresini kapsaması gerekmektedir. Fransa vatandaşlarının turistik seyahatlerinde vize muafiyeti bulunmaktadır. Bu sebeple 180 gün içerisinde toplam 90 güne kadar ülkede kalış hakları vardır. Vizeden muaf olsun ya da olmasın Fransa vatandaşlarının yurt dışı seyahatlerinde seyahat sigortası yaptırması oldukça önemlidir.

  Fransa seyahat sağlık sigortası seyahat anında yaşanacak en ufak hastalık, yaralanma ya da kaza gibi durumlarda gerekli tüm giderlerin karşılanmasına yönelik düzenlenmektedir. Bu sebeple seyahat sigortasını bir vize gerekliliği olmasının dışında oldukça önemli bir uygulama gibi düşünmek gerekmektedir. Poliçeye kişinin talebi doğrultusunda eklenebilecek ek teminatlar ile yalnızca sağlığa ilişkin konular değil, seyahatin iptal edilmesi, seyahatin yarıda kesilmesi, bagajın kaybolması ya da pasaportun kaybolması gibi seyahate ilişkin konularda da kişiyi güvence altına almaktadır.

  Fransa seyahat sigortası nasıl yapılır?

  Sigorta düzenlenirken bazı hususlar ve özellikle Konsolosluk kriterleri göz önünde bulundurulmalıdır. Vize başvurularında ibraz edilmesi gerekli olan poliçe evraklarının Konsolosluk ve Konsolosluk yetkili kurumları aracılığıyla güncel olarak belirlenen ölçütlerde hazırlanması son derece önemlidir. Belirtilmiş olan kriterlere uygun olmayan evraklar geçersiz sayılmakta olup, bu şekilde başvuru yapan kişinin dosyası alınmamaktadır.

  Bu sebeple kişinin hem nakit ve hem de vakit kaybı yaşamaması adına, evrakların ilk başvuruda istenen şekillerde hazırlanması oldukça önemlidir. Bu sebeple sigortayı vize süreçlerine hakim birinin düzenlemesi kişinin yararına olacaktır. Konsolosluklar tarafından evraklara ilişkin sürekli olarak güncellemeler yapılmaktadır.

  Schengen vizesi seyahat sigortası ile yalnızca Fransa’ya değil diğer Schengen ülkelerine de seyahat edilebilmektedir. Bu sebeple sık sık seyahat eden ya da yakın zamanda başka seyahatler planlayan kişinin, uzun süreli ve diğer seyahatlerini de kapsayan bir Fransa seyahat sağlık sigortası yaptırması daha avantajlı olacaktır. Schengen vizesi seyahat sigortası 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası olarak da bilinen bir sigorta türüdür.

  Seyahat sigortası yapılırken, kişinin kimlik bilgilerinin ve seyahat tarihlerinin girişi yapılmaktadır. Online seyahat sigortası işlemleri kişi ve varsa aile bireyleri ya da seyahat edeceği başka kişiler ile birlikte düzenlenebilmektedir. Seyahat eden 0-75 yaş aralığındaki herkes için seyahat sigortasının düzenlenmesi ve dolayısıyla bu kişilerin her birinin poliçede yer alması gerekmektedir.

  Fransa seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir?

  Sigorta süresi belirlenirken seyahat süresini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Buna bağlı olarak sigorta süresinin en az seyahat tarih aralığını kapsaması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası 1 gün ve 1 sene arasında düzenlenmektedir. Vize başvurusunda ibraz edilen evraklar, bilgi ve beyanların tutarlı olması adına, başvuruda belirtilen seyahat tarihini kapsaması oldukça önemlidir. Başvuruda beyan edilen seyahat başlangıç tarihinden en az 1 gün önce başlatılmalı ve dönüş itibariyle 1 gün sonra bitecek şekilde olmalıdır.

  Schengen’e üye diğer ülkeler arasında Fransa seyahat sağlık sigortası geçerli olmaktadır. Bu sebeple kişinin Schengen ülkelerine yapacağı her seyahat için ayrı sigorta yaptırmasındansa, tüm seyahatleri kapsayan tek bir uzun dönem sigorta yaptırması daha avantajlı olacaktır. Böylelikle her vize başvurusunda ek işlem yaparak zaman kaybının da önüne geçilebilmesi mümkündür. Her seferinde kısa süreli alınan seyahat sigortası ücretleri tek seferlik alınan uzun dönem sigortasının ücretlerine göre daha maliyetli olabilmektedir.

  Fransa seyahat sağlık sigortası nerede yapılır?

  Sigorta şirketleri tarafından yapılabilen sigortalarda, sigorta ve düzenlenen poliçeyi kişinin kendisi takip etmesi gerekmektedir. Konsolosluk şartlarına uymayan herhangi bir durumun tespit edilmesi halinde sigorta şirketi ile irtibata geçip başvurudan önce düzeltilmesi ve sorunun giderilmesi gerekmektedir.

  Aksi takdirde eksik ya da belirtilen şartlara uygun olmayan evrak ile başvuru yapan kişilerin başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Böyle bir zaman kaybı yaşanmaması adına kişinin vize konusunda deneyimli biri ile görüşmesi yararlı olacaktır.

  Hermes Vize aracılığıyla düzenlenen sigortalar ise Konsoloslukların sürekli olarak güncellenen şartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Bu doğrultuda başvuru sahibi, vize başvurusunda ibraz ettiği poliçe ve diğer evraklara ilişkin bir problem yaşamamaktadır. Online seyahat sağlık sigortası internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu anlamda deneyimli birine kişinin seyahat planını ve talep ettiği ek teminatlar var ise bunları aktarması yeterli olacaktır.

  Fransa seyahat sigortası ne işe yarar?

  Fransa seyahat sağlık sigortası Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları için vize başvurusunda gereklilik arz eder. Fransa, Schengen’e üye ülkeler arasında yer almaktadır. Fransa’ya seyahat edecek umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye yalnızca vize ile giriş yapabilmektedir. Fransa vizesi için Fransa Konsolosluğuna başvuruda bulunan kişi, ilk giriş ülkesi Fransa olmak kaydıyla Schengene üye diğer ülkelere de seyahat edebilmektedir.

  Dolayısıyla Schengen vize seyahat sigortası Fransa dışındaki diğer Schengen ülkelerinde de geçerli olacaktır. Fransa vizesi ve sigortasının geçerli olduğu ülkeler şu şekildedir: Macaristan, Yunanistan, İsveç, Portekiz, Slovakya, Polonya, Hollanda, Malta, Norveç, Letonya, Lüksemburg, Litvanya, İzlanda, Almanya, İtalya, Fransa, Finlandiya, Lihtenştayn, İsviçre, Slovenya, İspanya, Estonya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Belçika ve Fransa şeklindedir.

  Fransa vize başvurularında yaptırılması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Sigorta fiyatlarını belirleyen şey gidilecek ülke ya da ülkeler ve seyahatin uzunluğudur. Seyahat süresiyle doğru orantılı olarak sigorta ücretleri de artış göstermektedir.

  Poliçeyi vize başvurusunda gerekli bir belge gibi görmek yerine getirilerinden de söz etmek gerekmektedir. Seyahat anında yaşanması muhtemel çok sayıda olumsuz durum karşısında yolcuyu güvence altına almaktadır. Sigortanın karşıladığı ana ve ek teminatlar bulunmaktadır.

  Ana teminatlar genellikle seyahat esnasında karşılaşılan kaza, yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda, kişinin nakli, tedavisi ya da ilaçların karşılanmasına yönelik düzenlenmektedir. Ek teminatlar ise kişinin talepleri doğrultusunda, seyahatte pasaportun kaybedilmesi, bagajın hava alanında kaybolması gibi durumlara ilişkindir. Seyahat sağlık sigortalarının ana teminatları genellikle aşağıdaki durumlarda söz konusu olmaktadır.

  Teminatlar;

  • Seyahat halinde olan yolcunun hastalanması sonucunda oluşan gereklilikler ile buna ilişkin masrafların karşılanması,
  • Seyahat halinde olan kişinin yaralanması sonucunda oluşan gereklilikler ile buna bağlı giderlerin karşılanması,
  • Seyahat halinde olan sigortalının sakatlanması sonucu oluşan gereklilikler ve buna bağlı giderlerin karşılanması,
  • Seyahat halinde olan kişinin vefat etmesi sonucunda gereklilikler ve buna bağlı giderlerin karşılanmasına yöneliktir.

  Yukarıdaki durumlar göz önünde bulundurulduğunda Fransa seyahat sağlık sigortası genellikle aşağıdaki masrafları karşılamaktadır.

  • Seyahat esnasında kişinin yaralanması ya da hastalanması sebebiyle sağlık merkezine nakil işlemleri esnasındaki giderler karşılanmaktadır.
  • Seyahat esnasında sigortalı kişinin hastalık ya da yaralanma gibi sebepler ile konaklaması uzamışsa, gerekli konaklama masrafları karşılanmaktadır.
  • Hastalık gibi gerekçeler ile konaklaması uzayan kişinin refakatçisinin Türkiye’den getirilmesi gibi işlemler karşılanmaktadır.
  • Seyahat esnasında yolcu için gerekli acil ilaç giderleri karşılanmaktadır.
  • Sigortası olan kişinin yakın aile üyelerinden herhangi biri vefat etmişse, yolcu Türkiye’ye gelirken oluşan yol masrafları karşılanmaktadır.
  • Kişi seyahat ederken vefat etmesi halinde, cenaze nakil ve defin işlemleri, cenazeye eşlik edecek kişinin yol masrafları vb. masrafların tümü sigorta tarafından temin edilmektedir.

  Fransa seyahat sigortası ne zaman yapılır?

  Fransa seyahat sağlık sigortası Fransa’ya seyahat etmeden önce yapılmalıdır. Umumi pasaport sahibi Türkiye vatandaşları Fransa’ya yapacakları seyahatte vize uygulamasına tabii oldukları için Konsolosluk tarafından belirtilmiş tüm belgeleri başvuruda ibraz etmelidir. Başvuru evrakları arasında yer alan en önemli belgelerden biri de poliçedir. Bu sebeple başvuruya gitmeden önce evraklar hazırlanırken, başvuru sahibi adına düzenlenen poliçenin şartlara uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  Geçersiz ve istenmeyen şekillerde düzenlenmiş, elle hazırlanmış poliçe ile başvuru yapan kişilerin başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

  Kişi ile beraber aile üyeleri ya da herhangi biri seyahat ediyorsa ve geçerli bir vizeleri ya da vize muafiyetleri bulunmuyorsa, seyahat eden herkes için sigorta düzenlenmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası 0 ile 75 yaş aralığında herkes için yapılabilmektedir. Konsolosluk gereklilikleri sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple sigorta yapılırken vize konusunda deneyimli biri ile görüşülmesi, doğru ve geçerli bir seyahat sağlık sigortası düzenlenmesi açısından yardımcı olacaktır. Böylelikle kişinin başvurusu aksamamış olacaktır.

  Fransa seyahat sağlık sigortası Schengen vizesi seyahat sigortası kapsamında değerlendirilmekte olup 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Bu sigorta ile kişi yalnızca Fransa’ya yaptığı seyahatlerde değil tüm Schengen ülkelerine seyahat ederken sigorta teminatlarından faydalanabilmektedir. Sigortanın, planlanan seyahat tarihlerini kapsaması, sigortadan yararlanabilmek adına yeterli olacaktır.

  Bu sebeple birden çok seyahat planlanıyorsa, tüm seyahatleri kapsayan uzun süreli bir poliçe düzenlenmesi kişi için daha avantajlı bir durum oluşturacaktır. 30.000 Euro teminatlı sigorta fiyatları hakkında gerekli bilgi için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

  Fransa seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

  Fransa’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları ile Fransa vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası bu konuda benzerlik göstermektedir. Her iki durumda da fiyatı belirleyen, seyahatin süresidir. Sigorta türleri genellikle ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından gerekli görülen sigorta ise 30.000 Euro teminatlı sigortadır. Bu sigortaların ücretleri, seyahat süresinin uzaması ile eşdeğer artmaktadır. Dolayısıyla net bir bilgi vermek söz konusu değildir.

  Yalnızca seyahat süresi değil, kişinin ek teminat talep etmesine bağlı olarak da sigorta ücretleri değişiklik gösterebilir. Bu sebeple, sigorta düzenleyen sorumlu ile görüşülmesi ve güncel ücretleri hakkında bilgi alınması faydalı olacaktır. Seyahat sağlık sigortası, seyahat anında kişinin yaşayabileceği her türlü olumsuz durum için gerekli giderlerin karşılanacağını temin etmektedir.

  Kaza, sakatlanma ya da yaralanma gibi olumsuz durumların yanı sıra bagaj kaybolması ya da pasaport kaybolması gibi durumlarda da kişiye gerekli desteği sağlamaktadır. Sağlık standardı düşük ülkelerde en iyi sağlık merkezlerinde tedavi ve muayene teminatları bulunurken seyahat esnasında kişinin bütçesi bu gibi durumlarda sigorta sayesinde sarsılmamaktadır. Dolayısıyla, Fransa seyahat sağlık sigortası teminatları göz önünde bulundurulduğunda, sigortaya ödenen ücretler aslında çok yüksek meblağlar değildir. Vize muafiyeti olsa dahi seyahat ederken kişinin adına sigorta düzenlenmiş olması son derece önemlidir.

  Fransa covid 19 seyahat sigortası

  Covid-19 Fransa seyahat sağlık sigortası Fransa’ya seyahat edecek Türkiye vatandaşlarına yapılan koronavirüs teminatlı bir sigortadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs karşısında, seyahat etmeden önce ciddi önlemler almak gerekmektedir. Pandemi sürecinde alınabilecek en büyük önlemlerden biri ise koronavirüs teminatlı bir sigorta ile seyahat etmektir. Sigortanın seyahat süresi boyunca geçerli olması için muhakkak seyahatten önce yapılması ve konaklanacak günlerin tamamını kapsaması gerekmektedir.

   Kovid-19 teminatlı Fransa yurtdışı seyahat sağlık sigortası kişiyi hastalık risklerine karşı güvence altına almaktadır. Koronavirüs ile karşılaşılması durumunda yalnızca sağlığı etkileyen durumlar değil, konaklama ve diğer ihtiyaçların karşılanacağına dair de teminatlar yer almaktadır.

  Hastalık şüphesi taşıyan kişiye teşhis konması ve tedavi düzenlenebilmesi için geçerli bir sigorta olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak sağlık harcamaları oldukça maliyetli olacaktır. Fransa da dahil birçok ülkede alınan sağlık hizmeti vatandaşların bütçesini sarsmaktadır. Dolayısıyla kişilerin ülkesinden uzakta geçirdiği günlerde bu gibi maddi kayıplar yaşamadan güvenle sağlık hizmeti alabilmesi için sigorta yaptırması gerekmektedir.

  Fransa Covid 19 seyahat sigortası sağlık standartlarının yetersiz olduğu bölgelere seyahat edilse dahi, vatandaşların en iyi şartlarda sağlık hizmeti alabilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda yapılan tüm işlemler ise Koronavirüse özel Fransa yurtdışı seyahat sigortası tarafından karşılanmaktadır.

  Vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de bu sigortanın tam olarak hangi durumlarda devreye girdiği ve ne işe yaradığıdır. Koronavirüse özel Fransa seyahat sigortası işlevlerinden bahsetmek için poliçede yer alan teminatlardan bahsetmek gerekmektedir. Aşağıdaki durumlarda poliçede yer alan Koronavirüs teminatı devreye girmektedir.

  • Acil ilaç giderleri,
  • Seyahat esnasında hastalık tespit edilen kişinin hastanede yatarak ya da ayakta tedavisi,
  • İlgili tıbbi muayene ve testler,
  • İlaç önerilmesinin ve teşhis konmasının dışında tıbbi danışmanlık hizmeti,
  • Covid-19 teşhisi konmuş ve karantinaya alınmış kişinin otel vb. konaklama masrafları,
  • Hayati risk taşıyan ve acil müdahale edilmesi gereken durumlarda hastane nakil işlemleri,
  • Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze nakil işlemleri,
  • Tedavisini tamamlayan kişinin sürekli ikamet adresine nakil işlemleri sigorta kapsamındadır.

  Fransa seyahat sağlık sigortası uzman danışmanlarımız tarafından vize hizmeti dahil verilebilmektedir. Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!