close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun, Fransa ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Hatay’da faaliyet yürütmektedir. Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Fransa İstanbul Başkonsolosluğuna ve Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

  Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğundan, Fransa Ankara Büyükelçiliğinden, Fransa İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer Fransa Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

  Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun iletişim bilgileri

  Atatürk bulv.. 73 kordon apt 1 31 200-İskenderun/Hatay

  Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu mesai saatleri

  Hafta içi her gün, 09:30 / 17:30

  **Önemli: Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu ile Fransa vize hizmet merkezlerinin çalışma saatleri zaman zaman farklılık gösterebilmektedir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun görev bölgeleri

  Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu diğer Fransa Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Fransa Vizesi ve Fransa Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

  Hatay’da ve Hatay çevresinde yer alan illerde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun başvuruda bulunabilirler.

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun resmi tatil günleri 2024

  Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Fransa Konsoloslukları Fransa ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu 2024 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

  1.Oca Yeni Yıl
  10.Nis Paskalya
  10-12 Nisan Ramazan Bayramı
  1.May İşçi Bayramı
  8.May Fransa’da II. Dünya Savaşı Zafer Günü
  18.May Ascension Tatili
  29.May Pentecôte Tatili
  17-19 Haziran Kurban Bayramı
  14.Tem Fransız Milli Bayramı
  15.Ağu Assomption Tatili
  30.Ağu Zafer Bayramı
  29.Eki Cumhuriyet Bayramı
  1.Kas Toussaint Tatili
  11.Kas Fransa’da 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü
  25.Ara Noel

  Fransa vize başvurusu

  Fransa Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Fransa vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Fransa turistik vize, Fransa ticari vize, Fransa aile ziyareti vizesi ve Fransa transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Fransa vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir.

  Fransa vize başvuru formu

  Fransa Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Fransa vize reddi

  Fransa vizesi için yapılan başvurular, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde ret ile sonuçlanabilmektedir. Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Fransa seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu İskenderun çalışma saatleri ve güncel bilgileri paylaşılmıştır. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!