close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa, Fransa ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Bursa’da faaliyet yürütmektedir. Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Fransa İstanbul Başkonsolosluğuna ve Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

  Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Fransa Bursa Fahri Konsolosluğundan, Fransa Ankara Büyükelçiliğinden, Fransa İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer Fransa Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

  Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa adres

  Doğanevler, 3. pazar sk. no:34, 16250 Osmangazi/Bursa

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa mesai saatleri

  Hafta içi her gün, 09:30 / 17:30

  Not: Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu ile Fransa Vize Hizmet Merkezlerinin çalışma saatleri zaman zaman farklılık gösterebilmektedir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa görev bölgeleri

  Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu diğer Fransa Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Fransa Vizesi ve Fransa Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Bursa’da ve Bursa çevresinde yer alan illerde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Fransa Bursa Fahri Konsolosluğuna başvuruda bulunabilirler.

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa resmi tatil günleri

  Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Fransa Konsoloslukları Fransa ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu 2024 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

  1.Oca Yeni Yıl
  10.Nis Paskalya
  10-12 Nisan Ramazan Bayramı
  1.May İşçi Bayramı
  8.May Fransa’da II. Dünya Savaşı Zafer Günü
  18.May Ascension Tatili
  29.May Pentecôte Tatili
  17-19 Haziran Kurban Bayramı
  14.Tem Fransız Milli Bayramı
  15.Ağu Assomption Tatili
  30.Ağu Zafer Bayramı
  29.Eki Cumhuriyet Bayramı
  1.Kas Toussaint Tatili
  11.Kas Fransa’da 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü
  25.Ara Noel

  Fransa vize başvurusu

  Fransa Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Fransa vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Fransa turistik vize, Fransa ticari vize, Fransa aile ziyareti vizesi ve Fransa transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Fransa vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir.

  Fransa vize başvuru formu

  Fransa Fahri Konsolosluğuna Bursa vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. Dijital ortamda düzenlenmelidir.

  Fransa vize reddi

  Fransa vizesi için yapılan başvurular, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Fransa seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa vize başvurularınız için danışmanlık hizmetlerini Hermes Vize’den de alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!