close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Fransa Erasmus Vizesi

  Fransa Erasmus Vizesi

  Fransa’ya erasmus programı kapsamında gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenen Fransa erasmus vizesi için gerekli evrakları Fransa Konsolosluklarına sunmalıdırlar. Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir.

  Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. Fransa vizesi için gerekli evraklar, Fransa’ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Fransa Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Tüm belgelerin asılları ile ikişer adet fotokopileri Fransa Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Türkçe belgelerin Fransızca diline tercüme edilmiş olarak başvuru evrakları arasına koyulmalıdır.

  Fransa erasmus vizesi için gerekli evraklar

  1. Fransa erasmus vizesi başvuru formu Ulusal vize başvuru formu olarak da bilinir. Fransızca olarak doldurulmuş, Fransa vize başvurusu için ibraz edilecek evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki nüsha ikamet izni başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise; kişi tarafından doldurulacak ikamet izni başvuru formunun imza bölümünü ebeveynlerin ikisi de imzalanmış olmalıdır.

  2. Fotoğraf- Fransa erasmus vizesi başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 3 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Fransa vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

  3. Pasaport -Fransa erasmus vizesi başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Fransa seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır. Pasaport fotokopisiyle birlikte sunulmalıdır. Eğer varsa daha önceden alınmış vizelerinizin olması halinde giriş-çıkış damgalarının bulunduğu sayfaların fotokopileri.

  4. Fransa’daki üniversite/yüksek okulun kabul belgesi; Yazı, eğitim süresini ve hangi şehirde olduğu bilgisini içermesi gerekmektedir.

  5. Nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi; Fransa erasmus vizesi işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

  6. Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge –Fransa vize işlemlerinde bulunacak kişinin Fransa’da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.

  7. Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı- Başvuru sahibin gidiş amacına uygun üniversiteden eğitim göreceğine dair belgeler

  8. Noter tasdikli Taahhütname Fransızca tercümesi ve tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi

  9. Taahhütname– Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercümandan Fransızcaya tercümesi

  10. Sponsor Evrakları– öğrenciye erasmus süresince sponsor olacak ebeveynlerin meslek durumu veya maddi durumuna ilişkin evraklar.

  Fransa erasmus vizesi için önemli not:

  Başvurunuz için Fransa’dan başvurunuzu kabul eden okulun gönderdiği mektubun aslı olması çok önemlidir. Konsolosluğun mutlaka görmek istediği bu evrakı başvurudan önce temin etmeniz gerekmektedir.

  Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, Federal eğitim teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.

  Verilen taahhüttün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir (gelir evrakların tercümesine gerek yoktur). Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir.

  11. Muvafakatname –Fransa erasmus vizesi başvuru sahibi 18 yaş altında ise reşit değil ise, yalnız ve/veya ebeveynleri ya da yasal vasi ile seyahat ediyor ise beraber seyahat edilse de edilmese de, her iki yasal veli veya vasiler noterden 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslını ve fotokopisini vermek zorundalardır

  12. Eğitim programı sertifikası –Menşe ülkede takip edilen eğitim programı sertifikası

  13. Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar ; Konaklanacak yer, otel rezervasyonu ya da Fransa’da ikamet eden bir yabancının ya da Fransız vatandaşının beyanatı;

  14. Kurumca düzenlenen eğitim bursunu belgeleyen teminatlar

  15. Uçak bileti rezervasyonu

  Fransa erasmus vizesi ücreti hakkında ve danışmanlık hizmetleri için hemen Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!