close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Edirne’de faaliyet yürütmektedir. Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

  Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu’ndan, Fransa Ankara Büyükelçiliğinden, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Fransa Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

  Balık Pazarı Cad. Of Sitesi C Blok Daire:2 Kaleiçi-Edirne

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu mesai saatleri

  Hafta içi her gün, 08:30 / 18:00

  **Önemli: Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu ile Fransa Vize Hizmet Merkezlerinin çalışma saatleri zaman zaman farklılık gösterebilmektedir. Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak kişilerin işlemlerini başlatmadan önce Vize Başvuru Merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi alması tavsiye edilir.

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu Görev Bölgeleri

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu diğer Fransa Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Fransa Vizesi ve Fransa Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Edirne’de ve Edirne çevresinde yer alan illerde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Fransa Konsoloslukları Fransa ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu 2023 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Fransa Konsolosluğu Resmi Tatilleri
  1 Ocak Yeni Yıl
  10 Nisan Paskalya
  21-23 Nisan Ramazan Bayramı
  1 Mayıs İşçi Bayramı
  8 Mayıs Fransa’da II. Dünya Savaşı Zafer Günü
  18 Mayıs Ascension Tatili
  29 Mayıs Pentecôte Tatili
  28 Haziran 1 Temmuz Kurban Bayramı
  14 Temmuz Fransız Milli Bayramı
  15 Ağustos Assomption Tatili
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  1 Kasım Toussaint Tatili
  11 Kasım Fransa’da 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü
  25 Aralık Noel

  Fransa Vize Başvurusu

  Fransa Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Fransa vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Fransa Konsolosluğu’na veya Fransa Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Fransa Turistik vize, Fransa Ticari vize, Fransa Aile Ziyareti vizesi ve Fransa transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Fransa vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Fransa Konsolosluğu’na aittir.

  Fransa Vize Başvuru Formu

  Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Fransa Vize Reddi

  Fransa vizesi için yapılan başvurular, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde ret ile sonuçlanabilmektedir. Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Fransa seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.