close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Fransa Büyükelçiliği Vize

  Fransa Büyükelçiliği Vize

  Ankara Büyükelçiliği Fransa Vize Randevusu

  Fransa Schengen vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biometrik bilgilerini beyan etmeleri zorunludur. Fransa vize başvuruları için biometrik bilgilerini Fransa vize randevusunda beyan etmeyen kişilerin başvuruları olumlu şekilde sonuçlanmayacaktır. Fransa vize prosedürü olan biometrik bilgi kaydının ibrazı sırasında vize başvuru sahibi; fotoğraf çekimi, elektronik imza, mülakat ve parmak izi gibi uygulamalarını tamamlamak dumumundadır.

  Umuma mahsus pasaport sahibi TCvatandaşları, TC oturum kartı sahibi yabancı uyruklu kimseler Fransa vizesi başvurularını Ankara Fransa Büyükelçiliğine direk olarak gerçekleştiremezler, Fransa Schengen vize başvuruları Fransa Büyükelçiliği, Fransa Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş yetkili kurumlara veya başvuru merkezleri tarafından akredite edilmiş turizm ve seyahat ecentalerine gerçekleştirilmek zorundadır. Fransa Ankara Elçiliği veya Fransa Konsoloslukları gerek duyması halinde vize başvuru sahibini Konsolosluğa davet edebilecektir. Ankara Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Başkonsolosluğu İstanbul TC vatandaşlarının Kısa süreli (C tipi) Fransa Schengen vize başvurularılarını şahsen Konsolosluğa kabul etmemektedir.

  Fransa Vize Ankara başvuruların sonuçlanma süresi yılın değişik dönemlerinde göre farklılık gösterebilmektedir. Ankara Fransa Vizesi için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi Fransa Vizesi sonuçlanma süresi olan 7 – 12 iş gününden daha fazla sürebilmektedir.

  Ankara Fransa Büyükelçiliği belirlediği kurallar gereği, yabancı uyruklu olup, Türkiye’de oturma veya çalışma izni olan kişilerin Ankara’dan Fransa Turistik Vize başvurusunda bulunma hakları vardır. Genel kural olarak yabancıların Fransa vizesi başvuruları, TC vatandaşı olan kişilerin yaptığı Ankara Fransa Turistik vize başvurularından daha geç süre de sonuçlanmasıdır. Türkiye’de çalışan ve ikamet eden yabancı uyruklu kimseler Türkiye’den Fransa vizesi için müracaatlarda bulunabileceklerdir, Yabancı uyruklu kişilerin Ankara’dan Fransa vizesi başvurularında bulunabilmeleri için başvuru evraklarına ek olarak en az 6 ay geçerliliği bulunan Türkiye oturum (ikamet) izni teskere fotokopisi konulmalıdır. TC vatandaşı veya Schengen ülkeleri hariç, bir başka ülke vatandaşı olup Almanya oturum izni sahibi kimseler Fransa Turistik vizesi işlemlerine bulunmalarına gerek kalmadan Fransa’ya vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

  İlginizi Çekebilir  Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa

  Ankara Fransa Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri için belirlediği kurallar gereğince, Ankara Fransa vizesi başvuruları için hazırlanacak tüm evrak, belge ve dökümanlar eksiksiz olarak tamamlanmış olup, başvuru tarihinden en fazla bir hafta önce alınmış olmalıdır. söz konusu tarihlerde alınmış olmayan evraklarla yapılacak Fransa vize başvuruları kabul edilmeyecektir. TC Resmi pasaport sahibi kimseler ise altı ay içerisinde, toplam 90 ikamet gününü ihlal etmeme koşuluyla, Fransa vizesi işlemlerinden muaf tutulacaktır. Bu kişilerin Fransaya seyahat gerçekleçtirebilmeleri için Ankara Fransa Büyükelçiliğinden vize almalarına gereke kalmamaktadır.

  Ankara Fransa Büyükelçiliğin Fransa Vizesi başvurusu için belirlediği belgeler:

  Fransa vize işlemleri için Fransa Ankara Büyükelçilik veya vize başvuru merkezlerine ibraz edilecek evraklar kişinin Fransa seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Fransa seyahatinde bulunacak kişinin seyahat amacına göre netlik kazanacak evraklar aşağıda belirtilmiş başlıkların tercih edilmesinin ardından şekillenir.

  Fransa Turistik Vizesi,
  Fransa Ticari Vizesi,
  Fransa Erasmus Vizesi,
  Fransa Aile, Arkadaşi Akraba Ziyareti Vizesi,
  Fransa Fuar, Kongre vizesi olarak sınıflandırabilmektedir.

  Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından Fransa Schengen vize başvuruları için belirlenen evraklar, Büyükelçiliğin dönemsel aldığı kararlar sebebi ile farklılaşabilmektedir, Bu sebeple Ankara Fransa vizesi başvuruları öncesi başvuru yapılacak Fransa vize kategorileri hakkında detaylı bilgi edinilmesine özen gösterilmeli ve bu bilgiler doğrultusunda başvuru işlemlerinde bulunulmalıdır.

  Fransa Ankara Büyükelçiliği Ticari Vizebaşvuruları için TC vatandandaşlarının hazırlayacak olduğu evraklarda dikkat etmesi gereken hususlar,

  Ankara Fransa Büyükelçiliği ticari Fransa vizesi başvurularınızın kabul edilebilmesi adına Fransa’dan gelecek evrak, belge ve dökümanlarla ile ilgili bazı kurallar koymuştur. Bu kurallar özet ile:

  Fransa Ticari vize süresi, davetiyenin geçerli olduğu tarihler,
  Davetiyeyi gönderen kurumun açık adresi, tüm iletişim bilgileri ve kontakt kişi,
  Konaklanacak yer, masraflar kim tarafından karşılanacak,
  Davetin sebebi açık bir şekilde belirtilmiş olmalıdır.

  İlginizi Çekebilir  Fransa Büyükelçiliği

  Ankara Fransa Konsolosluğu ve ya Büyükelçiliği Fransa Vizesi başvuruları için son on yıldan eski olmayan, seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 3 ay daha geçerli Pasaport kullanılması şartı koşmuştur. Ankara Fransa Konsolosluğu bu şartlara uymayan pasaportlar ile yapılan Ankara Fransa vizesi başvurularını kabul etmemektedir.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise; Fransa Vizesi başvurularının yapıldığı pasaportaki isim ile evlilik sonucu değişen isim ile ayni olmasıdır. Pasaportta bulunan isim eski ise, Ankara Konsolosluğunun belirlediği ve tarafınızdan hazırlanılacak evraklar ekiksiz dahi olsa Ankara Fransa Büyükelçiliği veya Fransa vize başvuru merkezleri bu şekilde yapılacak vize başvurularını işleme dahil etmeyecektir.

  Ankara Büyükelçiliği, Fransa vizesi başvuruları sırasında başvuru sahibinin pasaportunda bir takım özelliklerin bulunmasını zorunlu bulmaktadır. ankara fransa schengen vize işlemleri için kullanılacak pasaportların en az bir boş sayfasının bulunması zorunludur, Pasaportlarda karşılaşılacak sayfaları yıpranmış, deforme olmuş bütünlüğüne zarar gelmiş pasaportlar başvuru işlemlerinde kullanılmamalıdır. Ankara Fransa Schengen vize işlemleri hakkında tereddüt edilmesi halinde Fransa Ankara Konsolosluğu, Büyükelçiliği ve ya yetkili kurumlara iletişime geçilerek söz konusu bilgiler teit edilmelidir.

  Ankara Fransa vize başvuru formu: okunaklı, latince karakterli büyük harfler ile, eksiksiz, gerçeği yansıtacak ve başvuru evraklarında beyan edilecek bilgileri destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Fransa Başvuru Formunda beyan edilecek gerçeği yansıtmayan, çelişkili, hatalı bilgiler daima Fransa Schengen Vize başvuruları için red alma ve gerek duyulması halinde cezai yaptırımla karşılaşma sebebidir.

  Ankara Fransa vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar tamamen Ankara Fransa Büyükelçiliği, Konsolosluğununsorumuluğundadır.

  Bu karara Ankara Fransa Büyükelçiliği memurları hariç her hangi başka bir kuruluşun her hangi bir şekilde etki ve ya müdahalede bulunma hakkı yoktur.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!