close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Fransa Aile Birleşimi Vizesi

  Fransa Aile Birleşimi Vizesi

  Fransa’da yaşayan bir akrabanızın ya da eşinizin yanına yerleşmek istediğinizde Fransa Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Ancak bu vize için başvuruda bulunmadan önce oturum ve çalışma iznine dair belirli koşulların gerektirdiği kriterlere uygun şekilde hareket edilmiş olması önemli ve bazı durumlarda zorunludur. Bu kriterler yanına yerleşmeyi planladığınız akrabanızın uyruğu, hangi çeşit bir vizeyle Fransa’da ikamet ettiği ve ne kadar süredir Fransa sınırları içinde yaşamakta, çalışmakta ve ikamet etmekte olduğu gibi bir takım faktörlerle yakından ilişkilidir.

  Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre dışında üçüncü ülkelerden gelen vatandaşlarının aile birleşimi başvurusunu aşağıdaki koşullar altında yapabilirler.

  • Yanına yerleşeme üzere gittiğiniz Fransa’da yaşayan yakınınızın en 1 yıldır Fransa’da ikamet ediyor olması ve geçerli bir ikamet izni belgesine sahip olması gerekmektedir.
  • Fransa’da aile birleşimi için yanına gittiğiniz yakınınızın Fransa’daki yaşam koşullarını karşılayacak miktarda finansal geliri olması gerekmektedir. Bu miktar bugünkü şartlarda aylık asgari ücret olan 1445 Euro’nun altında olamaz.
  • Yakınınızın ikamet ettiği konutun birlikte yaşamaya uygun olması gerekir.

  Yakınınızın yerel bir tıbbi ve sosyal hizmetler departmanı olan sağlık Ve Sosyal İşler Müdürlüğüne veya Fransa Göç Ve Entegrasyon Ofisine bizzat başvuruda bulunması gerekecektir. Bu devlet dairelerinde yakınızdan ikamet adresi ve konaklama koşullarıyla ilgili bilgilerin yanında finansal durumuyla ilgili yeterliliğe sahip olduğunu ispat edecek belgeler sunulması istenebilir.

  Eğer sizin kendi adınıza yaptığınız ve yakınınızın devlet dairelerine yaptığı başvurular olumlu sonuçlanırsa aile birleşimi işlemini başarıyla gerçekleştirmekle birlikte yine de Türkiye’deki Fransa Konsolosluklarından uzun süreli vizenizin olması bir zorunluluktur. Bu vize 1 yıl geçerli olup ikamet kartı yerine de geçmektedir. Bu şartlarda Fransa’ya varmanızı müteakiben 2 ay içinde Fransa Göç ve Entegrasyon Ofisinin yerel şubesine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Eğer 1 yıldan daha uzun süre kalacaksanız Fransa oturum izni başvurusunda bulunmanız zorunluluk arz eder.

  İlginizi Çekebilir  Fransa Oturum İzni Vizesi

  Eğer yakınınızın ikametgah ya da oturum belgesinde Özel yetenek Görevli Personel bilimsel araştırmacı ibaresi varsa ya da Avrupa Birliği mavi kartına sahipse aileniz ve siz özel aile statüsünde değerlendirilip Aile Birleşimi oturum izni almaya hak kazanırsınız.

  Aile Birleşimi yapacağınız yakınınız Fransa Vatandaşı ise;

  • Aşağıdaki koşullar karşılandığı takdirde Fransa’da yaşayan bir aileye katılabilirsiniz:
  • Fransız vatandaşı ile evli olmak (Eğer Fransa dışında bir ülkede evlendiyseniz, evlilik durumunuzun Fransa nüfus müdürlüğüne kaydedilmiş olması gerekir)
  • Fransa’da yaşayan Fransız vatandaşı küçük çocukların ebeveyni olmak ve çocuğun eğitim vb. masraflarını üstlendiğinizi ispat eden belgeler
  • Fransız vatandaşlarının 21 yaş altı yabancı çocukları veya bu çocukların bakımının sizin ebeveynleriniz tarafından üstlenilmiş olması
  • Yetişkin Fransa vatandaşının yasal ebeveyni olmak