close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu vize türleri A, C ve D olarak 3 başlık altında kategorize edilmiştir. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A türü Bulgaristan vizesi.

  Kısa süreli turistik seyahatleriniz için C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır.

  Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu iletişim

  • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu adres: Talat paşa asfaltı, no: 31, EDİRNE
  • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu telefon: +90 (284) 214 0617
  • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu e-mail: bulkonsedn@ttnet.net.tr
  • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu web sitesi: http://www.mfa.bg/bg/91

  Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, çalışma saatleri

  Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu Bulgar vatandaşları için kabul saatleri Pazartesi – Cuma: 09.00 / 17.30
  Bulgaristan Başkonsolosluğu Edirne oturum izni ve D vizesi kabul saatleri Pazartesi – Cuma: 09:00 – 12:00
  Bulgar Edirne Başkonsolosluğu D vize kabul Günleri Pazartesi – Cuma ; 09:00 – 12:00
  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu pasaport teslim saatleri Pazartesi – Cuma; 09:00-12:00

  Edirne Bulgaristan Konsolosluğu tatil günleri 2024

  Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara ve Bulgaristan Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan Bulgaristan resmi tatil günleri dışında Türkiye resmi tatilleri dışında da çalışmalarına ara vermektedir. Bulgaristan Konsolosluğu Edirne ve Bulgaristan Türkiye temsilciliklerinde işlemleri bulunan kişiler bu tarih aralıklarını göz önünde bulundurmaları yarar sağlayacaktır.

  2024 yılı sonuna kadar tatil günleri

  3.Mar Bulgaristan Cumhuriyeti’nin milli bayramı
  10-12 Nisan Ramazan bayramı,
  1-6 Mayıs İşçi Bayramı, Paskalya ve Aziz Georgi ve Bulgar ordusu günü
  24.May Bulgar Eğitim, kültür ve Slav alfabesi günü
  16-19 Haziran Kurban bayramı
  30.Ağu Zafer bayramı
  6.Eyl Bulgaristan birleşim günü
  22.Eyl Bulgaristan bağımsızlık günü
  29.Eki Cumhuriyet bayramı
  24- 26 Aralık Noel
  31.Ara Yılbaşı gecesi

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu görev bölgesi

  Edirne / Kırklareli / Tekirdağ/ Çorlu

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu görevleri

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu, Türkiye ile Bulgaristan arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Bulgaristan Konsolosluğu Edirne diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Bulgaristan temsilciliğidir. Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’nin yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir.

  Edirne Bulgar Konsolosluğunun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.

  Edirne Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan vize başvuru formu indirme

  Bulgaristan vize başvuru formunu indirmek için Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından ve bu web sitesinin Edirne Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir. Hermes Vize uzmanları sizin için danışmanlık almanız halinde sizin adınıza eksiksiz ve doğru bir şekilde form doldurabilecektir.

  Edirne Bulgaristan Konsolosluğu vize ücreti

  Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Bulgaristan vize harç ücreti 80 Euro’dur. Bulgaristan Edirne Konsolosluğunun vize harç ücreti İş Bankası şubelerine yapılmaktadır. Bulgaristan vize harç ücretinin ödendiğine dair dekontun vize evrakları arasında bulunması gerekmektedir.

  Bu ücret sadece harç bedelini içermekte olup, Edirne Bulgaristan Konsolosluğunun Bulgaristan vize başvuruları için outsource ettiği kuruluşlara ödenecek olan ücretler vize harç ücreti kapsamında değildir.

  Seyahat ve sağlık sigortası ve vize faaliyetlerinizle ilgili (otel rezervasyonu vb.) harcamalar da vize ücretleri kapsamına dahil edilmez. Benzer şekilde vize işlemlerinde gerekli olan fotokopi ve kırtasiye, seyahat sağlık sigortası, biyometri işlemi, fotoğraf çekimi masrafları ve kargo-kurye ücretleri vize harcı ücretlerine dahil edilmemektedir.

  Bulgaristan Edirne Konsolosluğu C vizesi harç ücreti

  Bulgaristan Edirne Konsolosluğu, Bulgaristan ticari vizesi, Bulgar turistik vize, Bulgaristan transit vize ve Bulgaristan özel ziyaret vizesi harç bedelleri konusunda iş bankası ile çalışmaktadır.

  Bulgaristan Edirne Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretleri C vize ve D vize ücreti olarak ikiye ayrılmaktadır. Her Konsolosluğun vize ücreti farklı bankaya ve farklı hesap numarasına yattığından, Bulgaristan vizesi harç bedeli ödenirken vize işlemlerinin Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğunda yapılacağı belirtilmelidir.

  Bulgaristan vizesi harç bedeli Bulgaristan Konsolosluğuna yalnızca vize başvurusu için ödenmesi gereken ücrettir. Vize başvuru merkezlerine ödenen hizmet bedelleri ile kargo-kurye hizmeti gibi ödemeler vize harç bedeline dahil değildir ve vize hizmet merkezine nakit olarak ödenmelidir.

  Edirne Bulgaristan Konsolosluğu D vizesi harç ücreti

  Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’nin D vize ücretleri Garanti bankasına yatırılmaktadır. Bulgaristan Edirne Konsolosluğu, emekliler için D vize, Şirketinin temsilciliğini kuranlara D vize, Bulgaristan öğrenci D vize. Yatırımcılar D vize, ev sahibi olanlar için Bulgaristan D vizesi, Bulgaristan vatandaşlığını geri alanlar için D vizesi, Bulgar vatandaşı ile evlenenler için D vize.

  Aile birleşimi yapanlar için Bulgar D vizesi ve sürekli ya da geçici, kısa süreli oturum almak isteyen kişiler D vize işlemleri için 100 Euro vize harç bedeli talep etmektedir. Bulgaristan Edirne Konsolosluğu D vize harç bedelleri iş bankasına yatırılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşları için de Bulgar oturum izini başvuru ücreti aynıdır ve iş bankasına yatırmaları gerekmektedir.

  Bulgaristan Konsolosluğu kısa ve uzun süreli vize başvuruları vize hizmet merkezine yapılabilmektedir. Vize hizmet merkezi Bulgaristan vize başvurularını kabul edip Bulgaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilen vize başvurularının sonucunu başvuru sahiplerine bildirmektedir.

  Ancak vize başvuru merkezinin Bulgaristan vizesi başvuruları hakkında verilen kararlar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Vize başvuruları hakkındaki karar yetkisi yalnızca Bulgaristan konsolosluğu vize bölümüne aittir.

  Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu hakkında sizlere güncel bilgileri paylaşmaya çalıştık. Hermes Vize’den ayrıca danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!